Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

Egy udvaron, de külön házban lakunk a férjem szüleivel. A házunknak 2 bejárata van, elől és hátul a kazánházon át. Anyosomék tüzelnek a kazánházban. Többször észrevettem hogy amikor elmegyünk otthonról anyosóm bejár a lakásunkba vagy be akar mennu. Ha a fèrjem megy el utoljára otthonról sajnos nem mindig zárja be hátul az ajtót.

Volt hogy szándékosan hagytam nyitva és odatettem valamit h lássam bejárt-e, és hát persze hogy BE 😠😠😠😠

Mondtam a férjemnek h beszéljen vele, de nem akar, mert nem akar összeveszni velük. Én sem akarok, de idegesít nagyon és nem akarok egész nap azon töprengeni h vajon anyós mit csinál a házamban ha nem vagyok otthon.

Gondolkoztam azon is h valami csapdát csinálok neki, csak hogy vegye észre magát.. vagy nem tudom mit tegyek.😔😕

Ti mit tennétek? Pár ötlet jól jönne....



2017. nov. 8. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A csapda nagyon gyerekes. Vízzel teli vödröt tennél az ajtó fölé, és ha benyit, a nyakába zúdul? Ilyesmire gondoltál? :)


Egyszerű a megoldás, nyomatékosan mondd meg a férjednek, hogy mindig ügyeljen arra, hogy a hátsó ajtótok is be legyen zárva. Probléma megoldva és még veszekednie se kell neki velük.

2017. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értelmezem, akkor hátulról úgy lehet bemenni hozzátok, hogy 1. ajtó --> kazánház --> 2. ajtó --> lakásotok.

Egyszerű. Cseréljétek le a 2. ajtó kulcsát (vagy magát az ajtót), hogy azt lehessen zárni.

2017. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerű. Zárva kell tartani az ajtót.
2017. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Anyuka, láttam hogy bejött amikor nem voltunk otthon, legyen szíves, akkor jöjjön legközelebb amikor valaki itthon tartózkodik, ha szeretne valamit, nagyon köszönöm. Ja, és az ajtókat mindig zárni tényleg.
2017. nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Festékpatron.
2017. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Argloss ***** válasza:
91%
Ha a kommunikáció nem megy, akkor rakjatok fel olyan kilincset az ajtóra amelyiknek az egyik oldalán csak fogó van, így akkor se tudnak majd bemenni, ha elfelejtitek bekulcsolni az ajtót.
2017. nov. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ne nyávogj.

Én már RÉG megmondtam.volna, hogy hová járjon be az engedélyem nélkül.


Egyébként meg ezért nem kell anyosékhoz költözni.

A férjed meg egy növesszen tököt, bár.ugysem fog.

2017. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%
Házat ti építettétek? Telek fele a tietek? Mert ha nem, akkor maradj csöndben
2017. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a legegyszerűbb, ha átmész és beszélsz vele, hogy valaki járt a házatokban és ő volt e az.


Ha elismeri, hogy ő volt kérdezz rá, hogy miért ment és mond neki, hogy ez titeket zavar és lehetőleg akkor jöjjön, mikor otthon vagytok. Értelmes felnőtt ember felfogja, hogy nem mászkálunk más életterébe csak úgy. (Ha anyós nevén van a ház és jogilag megteheti akkor sem illik szerintem. Ne azért ajánljon fel segítséget, hogy cserébe belemászhasson az életetekbe.)


Ha esetleg letagadja akkor meg "megijedhetsz", hogy betörő volt és megteszed a szükséges intézkedéseket. (Pl. valami álkamera is jó, csak hogy úgy tűnjön.)


A legjobb az lenne, ha a férjed beszélne vele, vagy legalább ott lenne és melléd állna, hogy ez tényleg zavaró. (Akkor is, ha semmi hátsó szándéka nincs.) Amúgy meg oda kell figyelni, hogy ne maradjon nyitva az ajtó. A csapdát szerintem hanyagold. Gyerekes megoldás és még gond is lehet belőle.

2017. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

1. A kazánházba nyíló ajtó legyen állandóan zárva. Csak akkor nyissátok, amikor a házból odamentek, és ha visszamentek, azonnal zárjátok vissza. Ez nemcsak anyós, hanem egy valóságos betörő ellen is szükséges!

2. Mondd meg a férjednek, hogy beszéljen az anyjával. Ha azt mondja, nem akar összeveszni velük, akkor kérdezd meg, miért veszne össze? Nem tudja ezt kulturáltan megbeszélni a saját szüleivel?

3. Ha férjed végképp nem hajlandó beszélni az anyjával, akkor mondd meg, hogy jó, akkor majd beszélsz te. Erre a legtöbb ember belátja, hogy mégiscsak jobb, ha ő beszél az anyjával, nem a házastársa.

2017. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!