Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta barátom van a nevelőapá...

Amióta barátom van a nevelőapám sokkal szigorúbb lett velem. Miért? Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és fél éve van barátom. Azóta állandóan piszkál és ha csak egy kicsit is kések már rögtön letámad(tényleg ilyen 5-10 percekért is). 20:30-ra kell hazaérnem ami szinte teljesíthetetlen mert 17 órakor szoktunk találkozni és nekem másfél óra az út...(Tehát 19 órakor már haza kell indulnom). Tehát ha mindig betartanám a határt akkor 2 órát töltenénk csak együtt, ami szerintem édes kevés... Hamarabb nem találkozhatunk mert tanulnunk is kell. Ha ő jön át azt meg nem szeretem...Mármint örülök neki meg minden, csak folyton attól félek, hogy hazajön a nevelőapám és épp nincs jó hangulatban...Akkor bármiért kiverheti a balhét és az sem vet túl jó fényt a családra...

Csak azóta imád belekötni a dolgaimba mióta van barátom...Ha kések itthonról és előtte a barátommal voltam akkor megy a balhé vagy csak szimplán besértődik, de ha pl. színházba megyek és éjjel fél 12re érek haza azt leszarja...

A barátomat ismeri és az anyukáját is és szimpatizál is velük...


2010. ápr. 23. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom félt,nem szeretné ha "baj" érne.
2010. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Velem is így volt ez, de akkor én nem 15 voltam hanem 17 (majdnem 18!!!). Állandóan ment a piszkálgatás, miért ide mész miért oda, milyen sokat maradtam stb (kb naponta másfél óra volt)...Persze akkor nem értettem. És azt hittem hogy ellenem irányul az egész. Pedig nem, hidd el a nevelőapád a legjobbat akarja Neked, akkor is ha te most ezt nem látod be. Nagyon sok minden történhet egy 15 éves kislánnyal manapság...tudod mire gondolok...hogy csak egyet említsek a szex, ami úgy gondolom ebben a korban korai, és apukád ettől félt elsősorban...az első most a tanulás, te is tudod!

Szóval próbáld megteremteni az osszhangot, apukád a tanulás és a kikacsolódás között! ÉS ne késs, mert akkor van amiért pipának lennie, 5 percen már semmi nem múlik, annyival hamarabb el tudsz indulni...napi 4-5 óra "csavargás" szerintem sok is egy 15 éves lánynak...

Hidd el Veled és nem ellened beszélek, de majd egyszer megérted mire gondoltam...

2o-L

2010. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Megértem, hogy ez most kicsit erősnek tűnik neked, amit csinál, de az is benne van ám a pakliban, hogy mivel mostmár "van értelme" távol lenni, ezért te is kicsit jobban felfújod a dolgot a kelleténél. Biztos, hogy nagyon félt, az apák (még ha "csak" nevelőapa is), mindig iszonyúan féltik a lányukat! Próbálj vele megértőbb lenni, érj haza időben, és idővel enyhülni fog a szigor!
2010. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A papád még ha nem is vérszerinti lánya vagy, 15 évesen félt téged, azért szigorúbb. De mond meg neki, hogy betartod a szabályokat, és csak akkor rivalljon rád, ha nem így cselekszel. Mert az örökös stressz, hogy félsz tőle nem egészséges dolog.
2010. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de sajna nem csak a késésekkel van baj..:( Mióta barátom van azóta nem örül a sikereimnek, eredményeimnek... Régen velem örült, megdícsért, most nem érdekli ha elmesélem a családnak hogy valamiben sikerem volt, néha a szemét forgatja... Bezzeg ha valamiben hibázok rögtön leszid és ez tényleg csak azóta van mióta együtt vagyok a barátommal és nem értem miért!:(
2010. ápr. 23. 09:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért, de én is azt vettem észre, hogy párom féltékeny és nem igazán kedveli lányaim barátait. Ez egyféle tudatalatti féltékenykedés, számomra is érthetetlen, de nem tehet róla. Sajnos nem igazán lehet ellene mit tenni. Még fiatal vagy, próbálj szót fogadni neki és majd csak hozzászokik a helyzethez. Éreztesd vele, hogy szereted őt, attól még, hogy van barátod, ne hanyagold el a családod. Néha beszélgess nevelőapáddal is, kérdezd meg tőle, hogy telt a napja, törődj vele, így neki is könyebb lesz kicsit.
2010. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki,hogy még mehetsz,az állandó késések ellenére.

POnt ezzel van a baj,mert ebből látni,hogy megbízhatatlan vagy,nem szabadna még elengedniük.

Hát igen,csalódtak benned.Te folyamatosan átvered őket a késésekkel,de fel vagy háborodva,hogy nem olyan,mint régen.

Te mit teszel azért,hogy olyan legyen?Semmit!


Egyébként milyen dolog az,hogy te mászkálsz a pasi után?

Ha meg szépen hazakísérne,akkor fél 9-ig együtt lehetnétek...nekem nem kellene olyan pasi,aki vígan elnézni,hogy miatta bajba kerülök,ráadásul annyit nem tud megtenni,hogy eljöjjön értem,meg hazakísérjen...Mi a te barátod?Egy elkényeztetett anyucikedvence,aki még azt is elvárja,hogy házhoz menjenek hozzá?

2010. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De hát még csak 15 éves vagy, könyörgöm...

Örülj neki, hogy így törődik veled, hogy aggódik, hogy nem szeretné, ha a fiúd kihasználna, stb., stb.

Ugyanakkor létező jelenség, hogy féltékenyek az apák (s ezek szerint a nevelőapák is) a lányuk barátjára, ez amolyan férfiúi hiúsági kérdés, a vetélytársat látják bennük, meg leginkább azt, hogy ők is csak egyre öregebbek :D

Fejezd ki irányába amikor csak teheted, hogy szereted, s továbbra is felnézel rá (már ha ez így volt eddig), elfogadod a véleményét, tanácsát - hosszú távon jobban megéri, mint pl. kiverni a balhét újra meg újra, hogy 21:00-ig maradhass meg hasonlók.

Azt írtad, hogy szimpatizál a barátoddal, ennek ellenére mégsem tartod jó megoldásnak, ha a srác megy hozzátok... nem értem.

2010. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elkísér, csak nem végig. Budatétényben lakok Ő pedig Békásmegyeren... A HÉVen végig kísér ami fél óra az útból, de van, hogy tovább is. Nem elkényeztetett anyucikedvence, csak ha végig hazakísérne akkor ő 22 órára érne haza, ha szerencséje van és pont elkapja a buszokat és villamosokat de ha nem akkor akár 22.45-ig is eltarthatna amíg hazaér...


A srácot azért nem szívesen hozom haza, mert a nevelőapám és a nővérem között állandó a feszültség és bármikor kirobbanhat egy hatalmas vita(elég gyakori..) és ez az amit még én sem szeretek hallgatni, nem szeretném ha látná, de így is jön hetente egyszer.

2010. ápr. 24. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!