Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Furcsa az anyósom, mit tegyek?

Furcsa az anyósom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt. A legelső benyomásom az anyjáról az volt, hogy aranyos, rendes asszonyka, azonban ez azóta megváltozott. Először is egyedülálló, és az ilyen anyák általában jobban kötődnek a fiaikhoz, de ő konkrétan bele van bolondulva a fiaiba. (Barátomba és testvérébe.) Amikor náluk vagyunk ritkán van az, hogy nyugodtan lehetünk, mert állandóan szól valami hülyeség miatt a barátomnak, ja és estére nyitva kell hagynunk a szoba ajtót. Szerintem azt se szeretné ha a gyerekei egyszer elköltöznének, mert mikor barátom megemlítette ezt neki, nagyon húzta a száját. Barátomnak a fizetésének egy jó részét oda kell adnia az anyjának (amivel nem is lenne gond, én is segítem a szüleimet), de van, hogy még ezen a pénzen felül is kér az anyja tőle, de ha a barátom kér tőle pénzt, akkor egyből puffog és elvárja a fiától, hogy majd azt a pénzt adja meg.(Tudom, hogy a pénzügyük nem az én bajom, de ha barátomnak minden vagyonát haza kell adnia, akkor hogy lesz közös jövőnk? Közös ház, család, stb?) Ami kevésbé zavaró, de furcsa, hogy anyósom az életének 90%-át Facebookon és társkeresőkön tölti. Már 50-es éveiben van, és van, hogy elküld minket otthonról mert épp udvarlót vár. A neten teszi a szépet, a bölcset, mindent kiposztol. Ami nagyon zavaró, hogy ritkán jutunk el bárhova és kettesben mert mindenhova jön/jönni akar velünk. Szerintetek miért csinálja ezt? A vitáinkba is mindig bele szól/ bele akar szólni, és még van, hogy megharagszik rám. Ami szintén zavar, hogy barátom a kapcsolatunk minden részletéről beszámol az anyjának. (Oké, én is van, hogy egy-egy problémáról kikérem anya véleményét, de nem minden apró dologról...) És igen, már beszéltem erről barátommal, de nem változott semmi. Az anyóssal meg inkább nem szeretnék beszélni erről, nagyon furcsa, goromba asszony... egy jót még sose beszélgettem vele. És ez csak egy pár dolog a sok-sok közül. Mi a véleményetek? Mit tegyek? Próbáljak nem törődni vele?

2017. nov. 14. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Mosolyogj és legyél vele kedves.

A leírásod alapján pároddal semmi gond. Ha összeköltöztök albérletbe, akkor nyilván nem fog mindent hazaadni, mint most, és ez lesz a normális.

Meg anyuka is nyugodtan pasizhat akkor legalább. :)

Addig meg, gyanítom, azért akaszkodik ennyire, mert unatkozik egyedül. Itt meg a barátod tud lépni, az ő dolga megmondani, hogy anyuka, most kettesben mennénk randizni.

2017. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :) És persze én mosolygok, és mindig próbálok vele kedves lenni, de vannak olyan pillanatok amikor úgy érzem utál engem, és olyankor nehéz kedvesnek lenni...
2017. nov. 14. 10:08
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem anyósod. Aktuális pasid anyja

Mondjuk pasid megmondja, hogy anya hallgatni akarod a szexet? Nem? Akkor becsukom az ajtót.

Meg "Elmentünk moziba, szia"

2017. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, úgy értettem, hogy anyósjelölt. :D Ha csak így lerázná a fia, meg is bolondulna.
2017. nov. 14. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Akkor milyen tanácsot akarsz?

Becsukod az ajtót, elmentek moziba és kész.

Ha meg úgy lesz, akkor összecuccoltok. Ennyi

2017. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Itt a barátoddal van a legnagyobb gond! Ő sajnos tipikus anyámasszony katonája,ezek a fiúk még 35 évesen is anyjukkal fognak élni. Szomorú,hogy nem mer akár ellen mondani,saját lábára állni,gondolom emiatt nem is tudsz rá úgy tekinteni,mint igazi férfi.

Meg mi az,hogy nyitott ajtónál aludni,jó,hogy nem együtt az anyóssal! Nekem ilyet mondanának,hogy nyitva kell hagyni az ajtót,rögtön haza is mennék. Meg a többi,szomrú,hogy vannak ilyen emberek,szülök. Sok jóra ne számíts a jövőben,mert az ilyen mindig az anyjának fog igazat adni. Téged pedig,különféle kifogásokkal,érvekkel fog meggyőzni,hogy szegény anyja meg igy-meg úgy stb...

De ne aggódj fiatal vagy még,ha úgy alakől,remélhetőleg találsz majd egy tökösebb pasit. Sok sikert.

2017. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Magam sem tudom. Csak szeretnék jó kapcsolatot kialakítani a barátom anyjával, de nem megy, mivel mint ahogy említettem, goromba, nem lehet vele beszélgetni, és még ezen felül jönnek a furcsa "szokásai".
2017. nov. 14. 10:24
 8/16 A kérdező kommentje:
6., én is ettől félek, hogy sose fog majd a barátom talpra állni, mindig ilyen anyuci pici fia marad... de azért még reménykedek. :)
2017. nov. 14. 10:25
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Mintha az én anyósom 20 évvel ezelőtti viselkedéséről írnál, de szó szerint. Szinte hátborzongató. Annyi a különbség, hogy a férjem levált róla. Összeköltöztünk külön, nem adta neki fizetését, nem hozta el a randinkra, stb. Így is odáig fajult a dolog, hogy én nem tartom anyóssal a kapcsolatot és a fiával sem jó a kapcsolata. Ha a férjemmel és az unokájával akar találkozni (ez sem gyakori), az ellen nincs kifogásom, de én ezeken nem veszek részt.

Így, hogy a férjem nem áll a hülyeségei mellé, lehet élni. Ha viszont a te pasid nem válik le az anyjától, akkor nagyon gondold meg ezt a kapcsolatot.

2017. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de ez az egymilliomodik kérdés ebben a témában és mint régi gyakorisnak neked is fejből kellene tudnod az erre adható tipikus válaszokat.


1., Összeköltöztök és kész.

2., Hogy az 50-es anyós mit csinál a szabadidejében, azzal te ne törődj, az ő dolga. (Egyébként nem dolgozik? Nehezen hihető)

2017. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!