Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Furcsa az anyósom, mit tegyek?

Furcsa az anyósom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt. A legelső benyomásom az anyjáról az volt, hogy aranyos, rendes asszonyka, azonban ez azóta megváltozott. Először is egyedülálló, és az ilyen anyák általában jobban kötődnek a fiaikhoz, de ő konkrétan bele van bolondulva a fiaiba. (Barátomba és testvérébe.) Amikor náluk vagyunk ritkán van az, hogy nyugodtan lehetünk, mert állandóan szól valami hülyeség miatt a barátomnak, ja és estére nyitva kell hagynunk a szoba ajtót. Szerintem azt se szeretné ha a gyerekei egyszer elköltöznének, mert mikor barátom megemlítette ezt neki, nagyon húzta a száját. Barátomnak a fizetésének egy jó részét oda kell adnia az anyjának (amivel nem is lenne gond, én is segítem a szüleimet), de van, hogy még ezen a pénzen felül is kér az anyja tőle, de ha a barátom kér tőle pénzt, akkor egyből puffog és elvárja a fiától, hogy majd azt a pénzt adja meg.(Tudom, hogy a pénzügyük nem az én bajom, de ha barátomnak minden vagyonát haza kell adnia, akkor hogy lesz közös jövőnk? Közös ház, család, stb?) Ami kevésbé zavaró, de furcsa, hogy anyósom az életének 90%-át Facebookon és társkeresőkön tölti. Már 50-es éveiben van, és van, hogy elküld minket otthonról mert épp udvarlót vár. A neten teszi a szépet, a bölcset, mindent kiposztol. Ami nagyon zavaró, hogy ritkán jutunk el bárhova és kettesben mert mindenhova jön/jönni akar velünk. Szerintetek miért csinálja ezt? A vitáinkba is mindig bele szól/ bele akar szólni, és még van, hogy megharagszik rám. Ami szintén zavar, hogy barátom a kapcsolatunk minden részletéről beszámol az anyjának. (Oké, én is van, hogy egy-egy problémáról kikérem anya véleményét, de nem minden apró dologról...) És igen, már beszéltem erről barátommal, de nem változott semmi. Az anyóssal meg inkább nem szeretnék beszélni erről, nagyon furcsa, goromba asszony... egy jót még sose beszélgettem vele. És ez csak egy pár dolog a sok-sok közül. Mi a véleményetek? Mit tegyek? Próbáljak nem törődni vele?

2017. nov. 14. 10:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Szakíts vele mielőbb és keress olyan férfit!, aki nem anyuci picifia.


Exem anyja és exem ugyanez a helyzet, csak a srác már 29 volt, mikor összejöttünk.

De kéthetente minden hétvégét ott kellett tölteni (3 nap), anyja állandóan ránk nyitott random, folyton a nyakunkon volt.

Exem meg mindent! elmondott neki (az aktuális szexuális problémáinkat IS), ha anyja nekem állt (volt rá példa, mert ateista vagyok ő meg bigott vallásos) akkor is csak sunnyogott, de ki nem állt volna értem.


Két év után mondtam azt, hogy elegem volt és szakítottam is.


Párom is nagyon jóban van az édesanyjával, de a kapcsolatunkban lévő dolgokat velem! beszéli meg, továbbá az anyukája is nyitott, nem szólogat be és érti a magánszféra fogalmát, mikor náluk alszunk.

2017. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

"furcsa, hogy anyósom az életének 90%-át Facebookon és társkeresőkön tölti. Már 50-es éveiben van, és van, hogy elküld minket otthonról mert épp udvarlót vár"


A randa 50 éves vénasszony!

Mégis, hogyan mer udvarlót fogadni a saját lakásába a te jelenléted nélkül?!

Elképesztő, hogy mik vannak.

:)

2017. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%

" Barátomnak a fizetésének egy jó részét oda kell adnia az anyjának"

"én is segítem a szüleimet"


"Ami szintén zavar, hogy barátom a kapcsolatunk minden részletéről beszámol az anyjának."

"én is van, hogy egy-egy problémáról kikérem anya véleményét"


Na ezekre mondják, hogy te más szemében a szálkát, de a magadéban a gerendát sem veszed észre!!

2017. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
Szia:-) szerintem is a baratodnak kellene beszelnie vele. alljon a sarkara mondja meg hogy felnott ember maganelettel. addig oke hogy ad a haztartasba nemi penzt nyilvan ...de huzzon egy hatart. mondja meg hogy szeretnetek gyujteni a sajat kis jovotokre . amugy az egyetlen megoldas hogy osszekoltoztok alberletbe . anyuka meg szokja meg. ha pasizni szokott neki is kenyelmesebb lesz nektek meg nem.megy ra a kapcsolatotok. az hogy a jovobe neked milyen lesz anyossal a kapcsolatod reszletkerdes. nem feltetlen kell vert izzadnod hogy elfogadjon szerintem. sok olyan hazassagot lattam ahol a fiatalok nagyon ritkan talalkoznak az anyosukkal. mert...elviselhetetlen mindenbe belekotyog durvan furkalodik ratapad a fiatalokra...stb. hidd el jobb lenne a baratodat meggyozni hogy mihamarabb menjetek albiba. ahol az anyos ilyen ott mas megoldas nincs.
2017. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
1# semmi gond a kèrdező pàrjàval??? Olvasd màr el mèg egyszer a kèrdèst. Arról nem tehet az ember, hogy ilyen amyja van, de arról, hogy hogy kezeli igen!! Ès a kèrdező pàrja baromira mem jól.
2017. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15 Olvasd el még egyszer, mit írtam.

Azzal nincs gond, hogy hazaadja a pénzt - a kérdező ezt is nehezményezte -, hiszen ez simán változhat akkor, ha majd elköltöznek. Márpedig a srácnak nem áll szándékában anyu nyakán élni barátnőstül, hiszen saját maga pedzegette a költözést, amire anyu hisztizett.

Ilyen téren tehát nincs gond a sráccal, pióca anyu mellett is van jövőképe.


Nyilván az egyéb dolgok nem normálisak, de ha elolvastad volna a válaszom és nem csak az első két szót, azt is leírtam, hogy ott bizony a srácnak kell intézkednie, leállítania anyukát, és nem a kérdezőnek.

2017. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!