Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén találkozok a barátom...

Bbebe kérdése:

Hétvégén találkozok a barátom szüleivel! Hogyan köszönjek nekik? Kb 45 évesek lehetnek, én 18 éves lány vagyok. Kézfogás, puszi, vagy mind2? Kinek mit? Valamint a csókolom szerintetek megteszi?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 12:01
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Egész nevem mondjam vagy csak a becenevemet? Hallottak már rólam, szóval nem meglepetésként jelenek meg. :)
2017. jún. 9. 12:03
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Ez komoly kerdés?

Higy köszönnél alapból?

2017. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Én csókolommal köszönök minden idősebb embernek viszont sokaktól hallom h ők jó napottal mutatkoznak be.
2017. jún. 9. 12:13
 4/41 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem köszönhetsz csókolommal :) és puszi, valamint a teljes nevedet mond (ha van két keresztneved nehogy mindkettőt mondd :D ) esetleg majd utána mondhatod, hogy szólítsanak de ha egyértelmű akkor nem kell mondanod, legalábbis szerintem.
2017. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Jó napot, kézfogás, teljes név.

Puszi csak akkor ha az idősebb kezdményezi.

2017. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%

Elmúltál már tízéves? Akkor légy szíves, ne köszönj csókolommal, főleg, ha nem is akarsz neki kezet csókolni.

Jó napot kívánok az általános magázó köszönési formula. De azt is mondhatod nekik, hogy üdvözlöm, örvendek, nagyon örülök, és kezet nyújtasz.

És ha letegeznek, akkor tegezd vissza őket.


Ez a XXI. század, és elvileg Európában vagyunk.

2017. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
Ha letegeznek, nehogy visszategezd oket.
2017. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik! Igen a XXI.században élünk, megszólod a csókolom köszönést, de lemerném fogadni hogy ha használnám tanacsodat miszetint letegeznek tegezzem én is őket, nagyon bunkónak találnának és illemtelennek, az én célom pedig nem ez lenne. De azért természetesen köszönöm neked és a többieknek is! Írjatok meg!
2017. jún. 9. 12:51
 9/41 anonim ***** válasza:
53%

Miért csak gyerek köszönhetne csókolommal?

A jó napot az baromi rideg köszönési forma. Idegeneknek persze, hogy így köszön az ember, kortól függetlenül, de azért itt a saját anyósáról beszélünk (tudom, nem az, egyszerűség kedvéért). Legelső alkalommal még elmegy a jónapot, de csak akkor, ha ilyen hűvös-udvarias a légkör, ha a szülők olyan "jajjmucikámegyelekmeg" típusúak, akkor csókolom. Meg utána az összes többi találkozónál is, ha már nem idegenek.

Nem lesz ettől még gyerekes, aki így köszön, csak épp egy fokkal szívélyesebb a rideg távolságtartásnál, továbbra is megadva az udvarias tiszteletet.

Én is ugyanúgy csókolommal köszönök anyóséknak, párom is ugyanígy anyámnak (még 30 fölött is, nemhogy 18 évesen!). Sőt, még idős kolleganőnek is így köszön mindenki a környezetemben, akinek megadjuk azt a tiszteletet, hogy nem tegezzük le, mint mindenki mást.

A jó napot meg marad a boltosnak, és egyéb helyekre.


Egyébként én anyukának puszit adnék, apukával kezet fognék, ha ő is úgy akarja.

2017. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
64%

Hűha ...

1, Jó napot kívánokkal köszönünk idegen felnőtt embereknek.

2, A teljes nevünkön mutatkozunk be, mert nem élünk a pusztában és nem mindenki haver/cimbi.

3, Nem nyaljuk a másik idegen felnőttet, csak ha ő kezdeményezi, esetleg.

4, Kérdezd meg, bemutatkozás után, előbb az anyukáját: Hogyan szólíthatom? És akkor megmondja, hogy tegezd, magázd, mi legyen. Majd az apjától is kérdezd ezt meg.

Nem, nem tegezünk vissza rögtön, nem vagyunk prolik. ha igen, az más. Akkor lehet.


Félve kérdezek meg két dolgot:

1, Eddig te hol éltél? Szatyorban?

2, A csókolomat hogy képzelted? Csókolom, én vagyok az a gyerek, aki felnőttszexeset játszik a gyerekükkel? Vagy hogy? Ehhez szerinted illik a csókolom?!

2017. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!