Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fontoskodó anyós kezelése?

Fontoskodó anyós kezelése?

Figyelt kérdés

(Leendő) anyósom nagyon sokat fontoskodik, állandóan ő akarja megmondani, hogy mikor mi legyen, és ki mit csináljon. Nem csak velünk, úgy általában mindenkivel, legyen az rokon, barát, ismerős vagy ismeretlen. Mi éppen költözés előtt állunk a vőlegényemmel, és mindig emlegeti, hogy majd ezt így csináljuk, azt meg úgy (pl. nekem is olyan borsót kell venni, mint ő, mert csak abból lehet jó kaját csinálni, meg olyan paradicsompürét, amit ő vesz, mert a kisfia CSAK AZT eszi meg....) Tényként közli, hogy nekünk is annál a szolgáltatónál kell internetre előfizetni, mint ők, annál a biztosítónál kell biztosítást kötni, amelyiknél ők is kötötték, olyan módon kell fizetni a csekkeket, ahogyan azt ő teszi, azokat a termékeket kell megvennem, amiket ő is vesz. Beleszól hogy mit hogyan rendezzünk be, mintha a későbbiekben ő lakna majd ott. A házunkat úgy mutogatja a rokonoknak, mintha bármi köze lenne hozzá, múltkor is úgy hívott minket, hogy 10 perc múlva ott van XY, menjünk le kinyitni a házat. Persze a párom leb*szta, hogy ez nem így működik, és még neki állt feljebb. Emellett állandóan mindent tudni akar, ha elmegyünk valahova, és párom pár óránként nem hívja vagy nem ír neki, otthon már meg van sértődve, hogy ennyire nem érdekli a páromat hogy mi van vele, akár meg is halhatott volna. (Nem egyedül él, és szinte egész nap telefonos kapcsolatban van az egész rokonsággal.)

Tudom, hogy az ilyen kéretlen tanácsokat az egyik fülön be-másikon ki - módszerrel kellene kezelnem, de mégis bosszant. Az meg, hogy szó nélkül "learatja a babérokat" helyettünk a leendő házunkkal kapcsolatban, az meg végképpen. Nem képes belátni, hogy már felnőtt emberek vagyunk, és képesek leszünk mi is boldogulni egyedül.

A páromnak hiába mondom ezeket, ő sem tud mit kezdeni vele, mert ha szól neki ilyen miatt, esetleg össze is vesznek, akkor anyós csak duzzog meg néha sír is, de nem változtatna semmit. Lehet, hogy ezeket csak jó szándékkal akarja tenni, de azért annak is van egy határa...

Sajnos túl közel költözünk hozzájuk, és a költözéssel nem fog megszűnni a probléma.

Mit csináljak ezzel, hogy ne készítsen ki éveken belül?


2017. nov. 23. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

En csak siman meghallgatnam, megkoszonnem a tanacsait ... es valojaban azt csinalnek amit en akarok.


Ha nem hallgatod meg Te vagy a hibas, ha veszekszel a vegen ugy is Te vagy a hibas, akarmit csinalsz ugy is Te vagy a hibas. Hat akkor csak meghallgatnam, nem vitatkoznek, ugy csinalnam ahogy en akarom ... hiszen ugy is en vagyok a hibas.


Ha elkoltoztok, idovel ugy is lekopnak majd.

2017. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem beavatni mindenbe.

Amit mond, egyik fülön be, másikon ki. Nektek lesz rosszabb, ha folyton anyukával foglalkoztok.

2017. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek elsővel. Az ilyen "10 perc múlva ott van xy, nyissátok ki" típusú telefonra pedig kapcsiból azt mondanám, hogy sajnos, most nem alkalmas, és most le kell tennem, majd jelentkezem, aztán kinyomnám. Onnantól tízen is toporzékolhatnak a kapu előtt, nem érdekel. Meg lehet előzni az egészet azzal, hogy közlitek vele és a rokonokkal, akiket szívesen láttok, hogy lesz majd házavató, ennek az időpontjáról majd TI tájékoztattok mindenkit, AKKOR meg lehet tekinteni a házat, addig nem fogadtok ott látogatót, mert sok munkátok van még vele. Kitartás.:-)
2017. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Én egy pillanatig nem beszélek ilyen emberekkel.


Meghallgatom - vagy a hiszti közepén leállítom -, és ennyi, duzzogjon, leszarom.


Nem asszisztálok a kis játszmájához, és ha megutál, legalább akkor nem kell menni hozzá.

2017. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ismerős. Költözés után mérséklődik persze kell majd egy két nem felvett telefon és zárva tartottkapu.
2017. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem anyum ilyen. Kb. ugyan ezeket eljátszotta a költözéskor pedig én 200 km-re jöttem tőle és mégis. Egyszer meg volt beszélve, hogy feljönnek egy délutánra a barátjával erre az utcából hív, hogy mindjárt itt vannak, de 2 kocsival jönnek, mert jön nagynéném meg unokatesóim, meg mamám meg mindenki. Két fő helyett jöttek nyolcan, úgy hogy én nem tudtam róla, akkor költöztünk be, 4 db. székünk volt alapból 2 főre csináltam kaját meg mindent és ezt ő is tudta. A rokonoknak persze azt hazudta, hogy én hívtam meg őket ezért nem is értették, hogy akkor miért nem számítottam rájuk. Lett is belőle vita és persze ő sértődött meg.


Egy látogatás alkalmával, amég én a kocsiból pakoltam ki a cuccaikat arra értem vissza, hogy épp átrendezi a lakást. Mert miért nem az alsó polcon vannak a fűszerek, így nem áll kézre főzésnél (több, mint egy fejjel magasabb vagyok nála, párom meg még nagyobb), tányérokat, poharakat is átpakolta úgy, ahogy otthon van, mert az úgy jó, áttologatta a foteleket, de a poén...a lomosnak használt szobából (ahol a macskaalom, fűnyíró, stb. van) spajzot akart csinálni. Simán kipakolta a hűtőből az uborkát, lekvárt egyebeket és elkezdte áthordani, mert mi az, hogy nincs spajz, hova tegye így azt a zsák krumplit, amit hoztak. (Társasházban lakunk, se pince, se kamra se semmi.) Mondtam is neki, hogy ne hozzanak ilyeneket, mert ketten vagyunk és csak ránk rohad.


Háziállatainkat gyűlöli, állandóan azon van, hogy tegyük már ki őket a házból, mert otthon se volt megengedve és ez mennyire egészségtelen, meg én kínzom őket ezzel, stb. Már azzal is előállt, hogy ha akarok gyereket úgyis el kell tirhítani innen, mert akkor a védőnő elveszi majd a gyereket. (Vagy, ha a védőnő nem akkor majd ő.)


Mindenkinek úgy állít be, hogy én életképtelen gyerek vagyok. Sokáig azt se mondta el a faluban, hogy én már nem otthon lakom. Ha rákérdeztek azt mondta, hogy egy rokonnál vagyok az iskola miatt.


Akár hányszor próbáltam vele megbeszélni vagy rászólni, szépen is csúnyán is mindig az lett, hogy ő sértődött meg és nem szólt hozzám hetekig, mert várta, hogy én kérjek bocsánatot. Egyszerűen nem érti, hogy mi ezzel a probléma, mikor "ő csak segíteni akar". Nem érti, hogy ez rohadtul nem segítség, hogy átpakol mindent a tudtomon kívül utána meg idehozza a vendégeit és röhögnek rajtam, hogy "igaza volt anyának, tényleg béna háziasszony vagyok, a saját konyhában nem tudok eligazodni". Persze, hogy nem, mikor átrendezi szó nélkül meg olyanokat hív ide a nevemben, akikre nem számítok. Meg is romlott a kapcsolatunk (bár előtte se volt valami szoros). Mióta megmondtam, hogy nem teszem ki a kutyát, mert itt ő van itthon azóta nem jött, én meg ritkán járok haza. (Nekünk nincs kocsink, nekik van mégis elvárja, hogy én utazgassak haza.) Neten tartjuk a kapcsolatot, de nem avatom be semmibe, ami nem rá tartozik. Csak azért tudja, hogy még élünk.

Elsősorban a párodnak kell lerendezni és megmondani, hogy ha nem képes elfogadni, hogy ti máshogy csináljátok akkor nem kell nézni. Nem mondom, hogy minden kapcsolatot meg kell szakítani, de ha nem veszi észre magát akkor más megoldás nem igazán van sajnos. Azt se mondom, hogy engedd el a füled mellett és hagyd rá, mert nálunk ebből az lett, hogy pl. visszapakoltam a fűszereket, miután elment következő látogatáskor meg kaptam a szemrehányást, hogy miért nem a helyén van. Nekem ez nem kell, hogy minden látogatáskor ez legyen, ha nem tetszenek a mi szabályaink, nem kell átjönni. (Nem is jönnek.) Mióta kevesebbet beszélünk, találkozunk javult a helyzet.

2017. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Hallgasd meg és csináld úgy, ahogy akarod. Ennyi a titok. Nem kell semmit az orrára kötni.
2017. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
En az elejen majdnem szakitottam parommal mert az elso szent esten karacsonykor valami undoritoan lekezelo volt velem es jelzem akkor csak 1 honapja voltunk egyutt es alkalma se volt megismerni engem de mar alkotott rolam egy kepet ami q..a nem en vagyok mind1 akkor nem is szoltam errol paromnak de masnap igen es elmondta h tisztaban van vele h sajnos milyen az anyja es nagyon sajnalja de nemszeretne engem elvesziteni...de ugye ha van parod ő hozza magaval az egesz csaladjat. Szoval igy h ilyen modon viselkedett velem nem is erdekelt kulonosebben, ndm is beszeltem vele es amikor felkoltozott hozzam parom is csak tetozte a rosszindulatat felem. Vegul még ő volt felhaborodva es modjam el neki MESSENGEREN xD h mibajom van vele. Messengeren... :D ez aztan a felnott emberek kozti megbeszeles modja xD mondtam neki h szemelyesen fogom. Nem neki most de maris mondjam el. Nah hat nekem se kellett tobb ha mar ilyen gyava h a szememben nem mer beszelni irtam egy kisregenyt a velemenyemet rola stb. Aztan belatast nyert h igen igazam van sajnalja, javult a helyzet utana de most meg az kezd idegesiteni benne amit te is irsz h megmondja mit h csinaljak. Megszuletett akozos gyermekunk es en ne zoknis nadragot vegyek neki hanem harisnyat mert ő is azt vett a gyerekeinek. Szoptatos parnaban altassam a gyereket mert ő is ezt csinalta a gyerekeivel stb. Jelenleg egyik fulemen be a masikon ki de ha tovabb folytatja ujabb velemeny kinyilvanitasban lesz resze. Te is vagy rahagyod vagy lepsz! Mit veszitesz ha megmondod a velemenyedet es ne okoskodjon?? Semmit. Max nem beszel majd vele nah hat annyi baj legyen, annyival is jobb :D
2017. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6. igen ismerős, és sajnos várható is, hogy majd ő is beállít a rokonokkal, és pontosan ettől tartok.


Köszi a válaszokat :)

2017. nov. 23. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

9-re:

Én mondjuk ilyentől rettenetesen kiakadnék és olyan jelenetet rendeznék, hogy az összes rokon (nemtől és kortól függetlenül) vörös fejjel, könnyeit nyeldesve fordulna ki a lakásunkból.

"ha elmegyünk valahova, és párom pár óránként nem hívja vagy nem ír neki, otthon már meg van sértődve"

Na, ezek után három hétig nem hívnám, de utána is azzal indítanék, hogy ha most meg van sértődve rám, akkor le is teszem újabb három hétre a telefont.


Nem tudsz mást csinálni, mint hogy felvállalod a konfliktust.

Én nem hiszek az egyik fülön be, másikon ki módszernek, mert tapasztalatom szerint csak elszemtelenedik a másik fél. Úgy kell reagálni rá, hogy a másik rosszul érezze magát a bőrében.


Kérdésem: ha ilyen az anyósod, miért költöztök közel hozzá?

2017. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!