Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Terhes vagyok, szerintetek...

Terhes vagyok, szerintetek mikor és hogyan mondjuk el ezt anyóséknak, a családnak? Ilyenkor milyen fogadtatásra lehet számitani?

Figyelt kérdés

Párommal 3éve vagyunk együtt fél éve közösen is élünk. Nyáron döntöttünk úgy hogy szeretnénk elkezdeni próbálkozni a gyermekvállalással mert úgy vágytunk már rá. Nemrég ki is derült,hogy kismama vagyok. Mi nagyon örülünk még a család előtt titkoljuk de anyum már sejt valamit mert állandóan émelygek. Párom szülei viszont nem tudom hogyan fogják fogadni. Ők eléggé házasságpártiak. Mi párommal megbeszéltük ha lesz felesleges 1 milliónk erre, tartunk lakodalmat de addig egy meghitt polgári esküvő is tökéletes vagy majd ha megszületik a pici. Meg azt is láttuk, hogy ők szerettek volna aktívan részt venni a szervezésben, és a döntésekben. Amit tudom jószándékból tesznek mert szeretem őket csak néha ez a "segítség" kicsit sok. A baba hírét szerintem akkor lenne ideális elmondani a családnak ha túlvagyunk a kritikus időszakon.

Arról szeretnék érdeklődni hogy mit várhatunk anyós/após részéről ilyenkor? Nektek milyen tapasztalatotok van erről?

Párom lazábban áll a szüleihez, de én picit tartok tőlük, annak ellenére, hogy jó a viszonyunk.

Köszi a válaszokat!

B.



2017. nov. 16. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha anyukád már "gyanakszik", akkor neki megemlítheted esetleg. Én nem biztos, hogy meg tudnám várni a 4. hónapot. :)

Mondjátok el, hogy tervezett baba és nagyon örültök neki, az esküvőt meg olyan módon és akkor tartsátok meg, amikor készen álltok rá (anyagilag is). A leendő nagyszülők is örülni fognak szerintem, annak ellenére, hogy nem házasodtatok össze előtte. Ha meg nem, ez van, majd beletörődnek, hogy az esküvő később lesz, az a lényeg, hogy boldogan várjátok a babát.

2017. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha szeretnek, elfogadtak, akkor örülni fognak, ha nem akkor nem. A kapcsolat velük ettől normális esetben se jobb, se rosszabb nem lesz.
2017. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Polgárit most is megtarthatjátok. 30 nappal előtte kell bejelenteni a házassági szándékot és aztán hajrá.
2017. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A házassághoz NEM kell egymilliós lakodalom. Elég egy polgári esküvő, két tanúval. Nem lesz jobb a házasság, ha nagy lakodalmat csináltok. A bejelentéssel várnék a 3. hónapig. A szervezésről a párod beszélje le anyósodékat.
2017. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. Attól hogy rengeteg pénzt elverünk a lagzira, nem leszünk boldogabbak. Köszi a válaszokat!
2017. nov. 16. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk volt 1 milliós lakodalmunk, mert vágytunk ra. Ha nem így lett volna senki kedvéért sem tartottunk volna.


Nálunk nagyon örültek a baba hírének (4,5 éve voltunk házasok, mikor terhes lettem), anyosomekkal nagyon sokat javult a kapcsolatunk.

2017. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom előbb tudta, hogy terhes vagyok mint én. Mentünk hozzájuk látogatóba, pacalt főzött a fiának (az a kedvence), beléptem az ajtón, megéreztem a szagot és öklendezve rohantam a wcre. Azonnal elzárta a gázt, tárt ki ajtót ablakot, egy pillanat alatt eltüntette a pacalt. A wcről hallottam mikor mondta a családnak, "hogy unokám lesz". Olyan örömöt még nem láttam az arcán, mint akkor. Se előtte se utána nem voltam rosszul.

Akkor még nem voltunk házasok, de eszébe sem jutott megemlíteni a dolgot.

2017. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerosemeknel a par 10 eve egyutt jart, de nem eltek egyutt, mikor a lany terhes lett, a konzervativ nagymama, aki felnevelte ot, mert a lany anyukaja kiskoraban meghalt, nagyon fel volt haborodva, mivel a lany eleve bejelentette, hogy a baba szuletese elott nem lesz eskuvo, ha eddig nem hazasodtak ossze, akkor o pont nem ilyenkor akar egy plusz stresszt a nyakaba.

Nagymama besertodott, par hetig nem is beszelt veluk, de aztan mar orommel varts a dedunokat, most meg mar a baba az o szeme fenye is, miota megszuletett.

2017. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!