Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fontoskodó anyós kezelése?

Fontoskodó anyós kezelése?

Figyelt kérdés

(Leendő) anyósom nagyon sokat fontoskodik, állandóan ő akarja megmondani, hogy mikor mi legyen, és ki mit csináljon. Nem csak velünk, úgy általában mindenkivel, legyen az rokon, barát, ismerős vagy ismeretlen. Mi éppen költözés előtt állunk a vőlegényemmel, és mindig emlegeti, hogy majd ezt így csináljuk, azt meg úgy (pl. nekem is olyan borsót kell venni, mint ő, mert csak abból lehet jó kaját csinálni, meg olyan paradicsompürét, amit ő vesz, mert a kisfia CSAK AZT eszi meg....) Tényként közli, hogy nekünk is annál a szolgáltatónál kell internetre előfizetni, mint ők, annál a biztosítónál kell biztosítást kötni, amelyiknél ők is kötötték, olyan módon kell fizetni a csekkeket, ahogyan azt ő teszi, azokat a termékeket kell megvennem, amiket ő is vesz. Beleszól hogy mit hogyan rendezzünk be, mintha a későbbiekben ő lakna majd ott. A házunkat úgy mutogatja a rokonoknak, mintha bármi köze lenne hozzá, múltkor is úgy hívott minket, hogy 10 perc múlva ott van XY, menjünk le kinyitni a házat. Persze a párom leb*szta, hogy ez nem így működik, és még neki állt feljebb. Emellett állandóan mindent tudni akar, ha elmegyünk valahova, és párom pár óránként nem hívja vagy nem ír neki, otthon már meg van sértődve, hogy ennyire nem érdekli a páromat hogy mi van vele, akár meg is halhatott volna. (Nem egyedül él, és szinte egész nap telefonos kapcsolatban van az egész rokonsággal.)

Tudom, hogy az ilyen kéretlen tanácsokat az egyik fülön be-másikon ki - módszerrel kellene kezelnem, de mégis bosszant. Az meg, hogy szó nélkül "learatja a babérokat" helyettünk a leendő házunkkal kapcsolatban, az meg végképpen. Nem képes belátni, hogy már felnőtt emberek vagyunk, és képesek leszünk mi is boldogulni egyedül.

A páromnak hiába mondom ezeket, ő sem tud mit kezdeni vele, mert ha szól neki ilyen miatt, esetleg össze is vesznek, akkor anyós csak duzzog meg néha sír is, de nem változtatna semmit. Lehet, hogy ezeket csak jó szándékkal akarja tenni, de azért annak is van egy határa...

Sajnos túl közel költözünk hozzájuk, és a költözéssel nem fog megszűnni a probléma.

Mit csináljak ezzel, hogy ne készítsen ki éveken belül?


2017. nov. 23. 10:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
7# te jó èg...sajnàlom. azt hinnè az ember, hogy ilyen csak hülye vìgjàtèkokban törtènik.
2017. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Ha számítasz rá, hogy visz majd oda hívatlan vendégeket akkor mondjátok neki, hogy vendégségről szóljanak előre, mert ti sem értek rá mindig. Ha olyan, mint az anyám akkor erre úgyis magasról tesz, de ha odaviszi a vendégeket akkor ti "nem vagytok otthon", ennyi, ti szóltatok.


Velem egyszer eljátszotta, hogy csütörtök este szólt, hogy pénteken feljönne reggel és maradna vasárnapig. Én megmondtam, hogy nekünk ez most nem alkalmas (tényleg nem volt az) erre pár óra múlva csörög a telefon. Nagynéném hívott és gyakorlatilag leszidott, hogy hogy tehettem ezt meg, hogy elküldöm a saját anyámat, mikor már egy hete meg van beszélve és már a szabadságot is kivette. Hát sajnálom, nekünk kellett volna szólni és nem mindenki másnak.


Nekem is megpróbálta megszabni, hogy mikor hova mehetünk. Egyszer skype-on beszéltünk, mikor mondtam, hogy én lassan kilépek, mert bemegyek párom elé a szomszéd városba. Erre teljesen kiakadt, hogy mi az, hogy én megyek a pasi után (akkor már több, mint 3 éve együtt voltunk, együtt is éltünk) és ő nem engedi meg, hogy én este 6 után odakint flangáljak, nem mehetek sehová. (Otthon, ha nem akarta, hogy elmenjek egyszerűen bezárt a házba és eldugta a kulcsokat.) Persze kinyomtam és elindultam, mire csörög a telefon, nagynéném volt, hogy "legyek már jó gyerek és fogadjak szót anyának meg én mennyire elszomorítom az ilyen hisztijeimmel". Komolyan, ezen már én is csak röhögni tudok. :D Ilyenkor nem kell leállni vitázni, egyszerűen megmondod, hogy ti mentek, mert menni akartok. Kész. Mit tud csinálni? Megtiltja, mint az én anyám? :D Felnőttek vagytok, miért kéne megmagyarázni, hogy hova, miért, meddig mentek? Sajnos fel kell vállalni a konfliktust neked is és párodnak is, mert addig nem lesz vége, amég látja, hogy érvényesülni tud. Amúgy nálunk mai napig vannak belőle konfliktusok, nem adja fel a próbálkozást, de mióta ritkábban beszélünk és találkozunk csökkentek az ilyen "segítséget". (Abban viszont biztos vagyok, hogy ha majd gyerekünk lesz kezdődik minden elölről.)

2017. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Azért költöztünk olyan közel, mert 1, akkor még nem láttam ezt az oldalát, és bele sem gondoltam, hogy túl közel lesz 2, nagyon jó áron vettük, nagy telekkel + ott volt két kutya, akiket ha nem "mentünk meg" ilyen módon, akkor elaltattak volna (tudom, hogy ez nagyon buta indoknak tűnik, de emiatt máris nem bánom, hogy oda költözünk)

6/12: lehet, hogy rokonok vagyunk? :D Náluk is ugyanígy működik a nagynénis dolog, anyós sokszor osztja az észt az unokahúgainak, és az ő kapcsolataikba, döntéseikbe is bele szokott szólni. A kulcseldugós sztori meg nagyon durva :O :O

2017. nov. 29. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!