Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van anyósa és apósa annak,...

Van anyósa és apósa annak, aki nem házas?

Figyelt kérdés
Tehát a barátom/barátnőm anyja akkor is az anyósom, ha még csak járunk? Vagy ha el vagyok jegyezve, akkor a jegyesem anyja már az anyósom? Vagy csak akkor hívják anyósnak, ha már megtörtént a házasság? Csak mert nekem olyan fura, hogy max. 1-2 éve együtt lévő párocskák már anyósnak meg apósnak hívják egymás szüleit. Én úgy tudtam, anyósa és apósa annak van, aki házas. Én tudom rosszul? Mikortól szokás anyósnak meg apósnak nevezni a szülőket?
2017. dec. 7. 02:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem hivatalosan szokták emberek anyósnak, apósnak hívni a társuk szüleit, főleg ha sok éve vannak együtt, vagy technikai vagy más okokból nem házasodnak meg és akár már van gyerek is.


De ez már csak papír dolga, hivatalosan valóban nem azok, de ez csak a régi időkben volt ennyire papírhoz kötött kifejezés.


Technikailag hívhatják így is anyósnak, apósnak.

2017. dec. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Én onnantól hívom anyósomnak, mióta ő a menyeként emleget. Elég rég. 6 éve vagyunk együtt a párommal, májusban házasodunk.
2017. dec. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
40%

“Mikortól szokás anyósnak meg apósnak nevezni a szülőket?”

Onnantól, amikor már rég együtt vannak, és már kínos beismerni, hogy még mindig nem döntötte el a másik, hogy örökre velük akar maradni, ezért X éve megrekedtek a csajom-pasim szinten. Ilyenkor már szégyellik úgy emlegetni a másik szüleit, hogy XY szülei, ezért hivatkoznak anyós-apósként rájuk. A “csak papír” meg olyan dolog, hogy ha az nem fontos, akkor dobd ki a diplomádat, a gyereked születési anyakönyvét, meg minden ilyesmit, ha neked nem számítanak ezek a hülye papírok.

2017. dec. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Oké, de nálatok több éves kapcsolatról van szó. Viszont én olyanoktól is hallom ezt az anyósozást, akik 2 éve sincsenek még együtt, és se esküvő, se gyerek nincs még tervben sem. Manapság már ezek szerint az is tök normális, ha alig ismeri még egymást a két ember, de már anyósozzák egymás anyját?
2017. dec. 7. 03:34
 5/36 anonim ***** válasza:
58%

Édes Istenem!!!!!

Anyósa és apósa CSAK HÁZAS embereknek van.

2017. dec. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
24%
Ja, proli falván mindenki mindenkit annak hív, aminek akar.
2017. dec. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

Hivalosan csak a házastárs szülei anyós és após.


Nem hivatalosan az élettárs (több éves együttélés) szüleit is szokás így nevezni, mert egyszerübb, rövidebb, mint a barátom/barátnöm anyja/apja. Ez még szerintem böven elfogadható


Amikor viszont egy tini pár hetes együttjárás után beszél anyósról meg apósról, az símán nevetséges.


Aki szerint meg szégyellnivaló, hogy nincsenek összeházasodva, az megrekedt az ezelött 100 évveli szinten, ha tartós kapcsolatról van szó, abban nincs semmi kivetnivaló.

2017. dec. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan nincs, ennek ellenére én is egyre inkább "anyóst" használok a beszéletésekben, mert sokkal egyszerűbb kimondani, mint "a barátnőm anyukáját", csupán ennyi. Bár mi úgy is élünk, mintha házasok lennénk, van két gyerekünk is, csak éppen nem házasodtunk össze.
2017. dec. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%

Anyós jelölt / após jelölt ilyenkor szerintem a jó elnevezés.

Ez mutatja, hogy még nem vagyunk házasok, de tervben van.

De igazából tök mindegy ki hogy hívja.

Nekem is furcsa, amikor mondjuk egy 17-18 éves pár együtt van pár hónapja és anyósként meg apósként beszél a másik szüleiről.

Mi még nem vagyunk házasok, a párom szülei, xy szüleiként szoktam emlegetni őket. vagy xy anyukája/apukája. Esetleg a nevén hívni őket, ha olyan a társaság, hogy ismerik őket.

Nekem nem állna rá a szám az anyósra, amíg nem vagyunk házasok, de ízlés dolg.a

2017. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
67%

"még mindig nem döntötte el a másik, hogy örökre velük akar maradni"


Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-......

Tisztában vagy a válások számával?

""""ÖRÖKRE"""""

Ha-ha-ha-ha...


Azért egy diplomát, amivel jobb állást lehet kapni, ne hasonlítsunk egy házassági akk-hoz. Az élettársaknak már szinte ugyanazok a dolgok járnak, mint a házasoknak. Sőt, már van bejegyzett élettársi kapcsolat is.

2017. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!