Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ez komolyan ekkora bűn?

Most ez komolyan ekkora bűn?

Figyelt kérdés

A hétvégén anyósomék meglátogattak minket és segítettek nekünk a karácsonyi előkészületekben, ami tényleg jól jött, mert egy 2 éves és egy 4 hónapos csecsemő mellett nehezen boldogulunk, bár én jobban örültem volna a saját szüleimnek.

Mikor a konyhában teáztam anyósommal szemet szúrt neki az az ablak dísz, mert egy vörös színű csillag volt az ablakra tapasztva. Megkérdezte tőlem, hogy ezt ugye nem gondolom komolyan és kérte h vegyem le. Mellé még megjegyezte, hogy jó h nem horrok kereszttel nem díszítem a lakást.

De én megmondtam h ez egy karácsonyi dísz, és az emberek semmi kivetnivalót nem találnak benne. Ráadásul a piros egy karácsonyi szín. Az anyósom pedig kikelt magából és kijelentette, hogy nem tűr meg maga mellett egy olyan szinbólumot, ami azt az ideológiát képviseli, ami miatt emberek tízmillióit kegyetlenül meggyilkoltak, megnyomorítottak. Erre fogta a kabátját és hazament. Szóltam a férjemnek, aki az apósommal a kocsit szerelték. Az apósom a hír hallatára egyből hazament.

A férjem pedig nagyon lecseszett. Igaz nem egyszer mesélte nekem a férjem, hogy az anyjával gyerekkorában kegyetlenül diszkrimináltak az iskolában kulák származása miatt, a rákosi korszakban pedig anyosom apját megkínozták mert nem tudta beszolgáltatni a terményt, az anyját pedig megerőszakolták. Oké értem én, hogy biztosan egy traumatikus múltja volt, de egy karácsonyi dísz miatt nem kéne kiakadni. A férjem egyből le is tépte a díszt, na én ekkor nagyon mérges lettem, mert aznap reggel nagyon sokadt szenvedtem a felhelyezésével.

Egy dísz miatt miért kell feszültséet teremteni.



2017. dec. 19. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
42%

Jó nagy tahó vagy...

Már csak puszta szeretetből levehetted volna ha màr egyszer tudod hogy a férjed családját nehezen érinti.

2017. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is jó, hogy nem "horrok keresztet" tettél az ablakba.
2017. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
De basszus ez csak egy karácsonyi dísz. Teljesen ártalmatlan.
2017. dec. 19. 09:25
 4/73 anonim ***** válasza:
59%

Tudnál linkelni képet a díszről? Kíváncsi vagyok.

Nem te tehetsz róla, hogy anyós egy karácsonyi dísz miatt ilyen dolgokra asszociál. Ha tényleg olyasmit szimbolizálna, akkor nem engednék árusítani (tudtommal).

Én biztos nem kérnék bocsánatot, sőt! Senki ne szóljon bele, hogy a saját otthonom miként díszítem fel. Itt inkább téged sértettek meg szerintem.

A férjed viszont leállítanám. Nálam nem sok ilyen húzása lenne.

2017. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
69%

Ha legközelebb anyósnál látsz narancsot, akkor te is kezdj el hisztizni, hogy hogy meri azt az ideológiát támogatni, aminek hála több ezer fiatal hagyja el az országot, az unokáinak pedig csak rabszolgasors jut.

Kb. ugyanez.

2017. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
74%

Az nem bűn, hogy felraktad a díszt, nem tudtad.


Viszont miután megtudtad, hogy anyósodnak mi jut eszébe egy vörös csillagról, és hogy milyen rémálomba illő megpróbáltatásokat kellett átélnie olyan emberektől, akik ennek a szimbólumnak az égisze alatt tevékenykedtek, és te még mindig a csetreszedre fókuszálsz, na az már szemöldökráncolásra ad okot.


Értem én, hogy a vörös színű csillag manapság sok helyen fellelhető, nem önkényuralmi jelképként (pl. a Heineken sörön is van...), de ez nem erről szól. Ez arról szól, hogy tapintattal légy anyósod (valószínűleg nem teljesen feldolgozott) traumáira.


Pontosan ugyanez lenne a helyzet, ha kiraknál dísznek egy hindu szent jelképet a nappalidba, és holokauszttúlélő anyósod meglátná - vajon akkor is azzal pedálóznál, hogy "jaj de hát a szvasztika nem ez jelenti..!"?

2017. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
41%
Elég tapintatlan húzás volt tőled kitenni a vörös csillagot. Azok az élmények, amiket anyósodék átéltek, nagyon nagyon mélyen beléjük ivódtak. Az a vörös csillag kb.pánikreakciót váltott ki belőlük. Neked csak egy ártalmatlan karácsonyi dísz. Nekik a szenvedéseik, meghurcolásuk szimbóluma.
2017. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem eleve gáz kitenni ezt. Azért ennyire lehetett volna eszed, hogy tudd azt, hogy milyen asszociációkat kelt a vörös csillag.
2017. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
80%
En mar a "horrok keresztnel" lattam, hogy felesleges ezt neked magyarazni, mert tul buta vagy hozza.
2017. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
66%
Csillag, gömb.. alapvető formák karácsonykor. A leggyakrabban használt színek : piros, kék és sárga. Igazából minden ami szép színes. Ennyi erővel anyós az utcára se tegye ki a lábát, mivel ilyen dísz kb minden második kirakatban előfordul.
2017. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!