Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a teendő ilyen helyzetben?

Mi a teendő ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Már elég régóta élek párkapcsolatban,a pasim nálam anyáméknál él mert az életkörülményei nem voltak jók.

Az zavar az egészben hogy az apja és a mostoha anyja nagyon szegények és alig pár háztömbnyire élnek tőlünk,az benne a zavaró hogy a testvérei elég bajosak,röviden nem dolgoznak és mindig az élettársamra számítanak anyagi és egyéb segítségnyújtási téren is mivel már neki 1 éve szereztünk munkahelyet és jó életkörülmények közé került röviden mindene megvan.

Ebben az a rossz nekem hogy szinte minden alkalommal van hogy naponta kérnek a barátomtól különböző alkatrészeket és pénzt is akár vagy mást olykor ruhákat. Mivel neki sok dolga van ezért ad,engem az zavar hogy szinte pár naponta jönnek ide a testvérei a gondjaikkal ami nem csak engem de a ház többi lakóját is zavarja,már próbáltam vele megbeszélni a dolgot de ő bunkó módon azt felelte hogy: A testvéreinek nincs semmije neki pedig sok mindene,persze hogy segít rajtuk és még én éreztem magam rosszul amiért szóltam neki hogy vegyen vissza.

Mit kéne tennem?



#család #testvér #anyós #após #rossz életkörülmény
2017. dec. 27. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A teendő ilyen helyzetben, hogy nem leszel együtt egy ilyen emberrel.

Tudom, hogy rossz rossz anyagi helyzetben élni, de mindenkinek megvan a módja és lehetősége, hogy dolgozzon, vagyis eltartsa önmagát. Tehát az, hogy néha-néha megszorul az ember és kér a testvérétől, amit természetesen utána megad, az egy dolog. Vagy esetleg kisegítem úgy, mert megtehetem, hogy nem kérem vissza, az is egy dolog. De! Mindennek van határa. Nem vagyok más, felnőtt emberek életéért felelős, nem dolgom felnőtt embert eltartani, tehát ha ő nem így gondolja, akkor lépj ki ebből a kapcsolatból, mert a helyzet soha nem fog változni.

2017. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneket hívják ingyenélőnek, élősködőnek. Ahelyett, hogy dolgoznának, inkább kihasználják a párodat, aki meg egy idióta és engedi.

Arról nem is beszélve, hogy mire is veri magát? Olyan sok mindene van, ahhoz képest a barátnője anyjánál lakik...

Ha annyira jól megy neki, akkor béreljen saját lakást, aztán ott fogadhatja 0-24-ben a kéregető rokonait. De nem másnak a lakásában, ahol mindenkit zavar, hogy ilyenek járkálnak oda.

Én a helyedben ilyen pasitól nem akarnék semmit, ebből később sem lesz semmi jó.

Első körben pedig azt beszéld meg vele, hogy a nagyon sok mindenéből kezdjen el saját lakásra gyűjteni, aztán lehet menni. Nehogy már anyukád meg te tartsátok el, miközben ő mindeneteket elosztogatja a rokonainak meg átjáróházat csinál a lakásból.

Egy percig sem tűrném ezt el, a bunkóságot szintén nem.

Ha van eszed, kiadod az útját, menjen csak vissza a testvéreihez, te meg keress egy olyan pasit, akinek te leszel a fontos és nem kényszerít bele ilyen putris életmódba.

2017. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebből nagyon kiút nincsen csak akkor ha a párod is máshogy állna hozzá. Persze rendben is van néha segíteni kell egy testvérnek ha sajnos olyan helyzet áll fent. 1. válaszolónak teljesen igaza van, annyiban egészítem ki, hogy az élősködés az már egy másik dolog. Családja jól lehúzza anyagilag idővel, sajnos ha ezt ő továbbra is így gondolja akkor ez csak rosszabb lesz idővel
2017. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor tessék pasit váltani, mert a rokonsága mindig rajta fog élősködni és soha nem fotok egyről a kettőre jutni. Megvan mindene? Nálatok lakik! Ha különmentek, akkor is rá fognak járni és akkor pedig nektek is minden forintra szükségetek lesz, és bejön a képbe az amikor nem csak az ő általa megkeresett dolgok mennek el, hanem az általad is.

Ha zavar téged és anyádat az állandó járkálás, akkor kérd meg a párodat, hogy egy semleges helyen találkozzanak, pl az utcasarkon és akkor nemcsinál átjáróháázat a lakásból, meg a lépcsőházból.

Viszont mondom, ez hosszútávon bajos lesz, így kétszer is gondold meg a dolgot. Ha szakításra kerül a sor valószínüleg kirakni se lesz egyszerű a srácot, mert amiből el tudna menni azt szépen a testvéreknek adta.

2017. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pasid a saját maga által megszerzett javakat osztogatná a rokonainak akkor talán megértő lennék. A jelen állás szerint a rokonai a pasidat és közvetve téged és a családodat kétlábon járó bankautomatának tekintenek. A párod megpróbál rajtuk segíteni (ez olyan mint a feneketlen kútba dobott pénz), de közben "más farkával veri a csalánt".

Tudom dúrva amit mondok: a pasid talált magának ingyen kosztot és kvártélyt a szüleid jóvoltából, ingyen szexet általad és egy aranybányát neked és a szüleidnek köszönhetően.

Ne nekem legyen igazam de ennek a kapcsolatnak nem sok jövőt jósolhatok.

2017. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyádék helyében, az első sikertelen beszélgetés után összepakoltam volna motyóját, és ajtót mutattam volna neki.

Egy olyan ember ne segítsen másokat, aki maga is segítségre szorul.

Vagy legalábbis ne mások kontójára.

Ja, ha még bunkó is, akkor nem kár érte.

2017. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan ez a helyzet csak nálunk anyósom csinálja. Ő mindig panaszkodik hogy neki így nincs pénze meg úgy Nincs pénze és jön hogy adjunk már neki erre meg arra. Közbe meg elissza.. -.-

Mondjuk én párom szempontjából szerencsésnek mondhatom magam mivel ő elküldi a budos francba hiába itt lakunk. Persze rezsibe adunk meg vesszuk a kajat de neki azon kivul is kell.. Még 1 hét és nem kell ezt csinálnom/csinálnunk mivel költözünk halistennek :D soha többet látni se kívánom az anyját :D

2017. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csodálom, hogy anyádék még tűrik ezt a putris életmódot. Ha van eszed, megszabadulsz ettől a pasitól és vele együtt a rokonságától is.
2017. dec. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!