Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mi a teendő?...

Ilyen helyzetben mi a teendő? A sarkamra kell állnom?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Volt egy barátom, még alsós koromban. Legjobb barátok voltunk, de elköltöztünk. Most, két éve visszaköltöztünk ide, ahol azelőtt is laktunk, de azóta eltelt kb. 10 év. Tehát már nem vagyunk barátok. És az akkori legjobb barátom anyja, mindig hivogat át magukhoz, hogy menjek át, beszélgessünk. Párszor át is mentem, persze már akkor is szenvedésből, és nem tudtunk beszélgetni semmiről. Mivel már nem vagyunk barátok, semmi közös téma, csak hallgatás, bólogatás stb. Az a baj, az anyja annyira erőszakos, hogy teljesen rám van tapadva, mindig hivogat. Ha nem megyek, szar vagyok, viszont ha elmegyek, és nem úgy viselkedek vele, mint egy "barát" akkor megint szar vagyok. Tehát mindenképpen szar vagyok. Ezt azért mégsem mondhatom meg így nekik, hogy nem érdekelnek. De ez már nekem nem jó. Az elején még az a pár találkozás oké, de ez már kezd nekem rossz lenni. A legrosszabb az egészben, hogy ha ottvagyok, nem lehetek önmagam, mert szerepet kell játszanom, és a szerepjátszó emberen hamar felül lehet kerekedni, mert nem mondja el a véleményét, és ezt meg is teszik, és így mindig én jövök ki rosszul. Mit javasoltok?

2012. febr. 8. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj át ha rosszul érzed magad náluk, az anyja véleménye meg végképp ne érdekeljen. Ha szar embernek gondol akkor az is vagy? Nem. A volt barátod meg majd átmegy hozzád ha akar.
2012. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért nem mondhatod meg nekik, hogy nem érdekelnek? Ki tiltja meg?

Ne menj át, ha nem akarsz, és kész.

2012. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
figyu. Kedves mosolyt ölts es eregy at. Kerdezz a tisztasagrol, pl. Nini mijen koszos a padlo! Es kezd ellatni ötletekkel hogy te hogy szoktal takaritani. Ha az ijen megjegyzesek nem eleg. Johet a konyha. Pl. Tul van sozva a sütemeny. Adj ötleteket neki. Ha meg ez sem. Akkor jon az utolso. Kerdezz ra a csaladra. Ki mit csinal es mindenen szörnyulködj. Maskor meggondolja hogy athivjan e. Ha meg valaki valamit szol, te mond azt hogy csak segiteni akartal
2012. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetben vagy,mint én voltam pár éve,a legjobb barátnőmmel.Röviden elmondom:gyerekkori barátnőm volt.Egyszer nem tudom,mi történt vele,de nagyon bunkó lett velem,beszélni sem volt hajlandó róla,hogy miért csinálja ezt,de azért keresett.Én kezdtem lekoptatni,mert már nem bírtam elviselni a flegmázását.Pár hónapig nem kerestem,feltaláltam magam nélküle,jól éreztem magam.Egyszercsak kapok egy hívást az anyjától,hogy menjek át hozzájuk és milyen bunkó vagyok,hogy nem keresem őt már régóta,biztos lecseréltem más barátokra.Először nem foglalkoztam az anyjával.De valamiért csak hatással volt rám,így átmentem pár nap múlva.Ezek után sok minden történt,sokat szívtam miattuk,nagyon.Nem álltam ki magamért,hagytam,hogy mindenhova rángassanak és hiba volt.

Nem tudom,nálad mennyire fajult el ez a helyzet,de szerintem hanyagold őket,mert a végén még a szemedet is kilopják.Amúgy ha annyira "szar alak vagy",minek hív az anyja állandóan?Koptasd le őket és állj ki magadért,ne járj úgy,mint én anno.:S

2012. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!