Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság, hogy már idegesít,...

Bunkóság, hogy már idegesít, hogy a párom anyukája kb. a megismerkedésünk óta azt kérdezgeti, hogy mikor lesz unokája? 20/L

Figyelt kérdés

Egy éve járok a barátommal, aki huszonnyolc éves. Volt egy öccse, aki másfél évvel ezelőtt halt meg. A szüleit kb. három hónap után mutatta be, és az anyukája rögtön azzal kezdte, hogy hány évesen szeretnék szülni és hány gyereket akarok. Folyton főzni szeretne tanítani, hogy mik a fia kedvencei. Jelenleg egy FOKSZ-képzésre járok, és szeretnék egy BsC diplomát később, de az anyósom szerint ráérek még a diplomával, inkább menjek szülni. Már nagyon erőlteti a házasságot, és szerinte a szülés után nem is kéne dolgoznom, mert a párom jól keres és az anyósomék is gazdagok és mindenben tudnának segíteni.


Egyrészt meghalt a fia, másrészt lassan hatvan éves, úgyhogy tényleg sajnálom őt, meg amúgy tündéri nő, de nem akarok gyereket 21-22 évesen, és a párom sem.


2018. jan. 15. 11:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
44%

Volt egy barátnőm, kb másfél év után hozzáment egy csávóhoz és szült neki egy gyereket. Azóta egyedülálló anyuka.

Egy év kapcsolat szintjén még semmi, amúgyis nem anyóspajtinak szülsz hanem magatoknak, nyugodtan mondd meg neki hogy majd akkor lesz onoka ha TE és a PÁROD szeretnétek.

Mondjuk ha megtanulsz főzni abból baj nem lehet.

Viszont a diplomát ne dobd el, persze, lehet utána is csak sokkal nehezebb babázás közben

2018. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Tudok főzni, de csak egyszerűbb kajákat: húst sütni, köretet készíteni, különböző leveseket készíteni (krémlevesek, húsleves...), de mondjuk egy rakott étel vagy a sütés már kifogna rajtam. De nem is szeretek főzni, bár mindig van itthon főtt étel.
2018. jan. 17. 12:54
 33/34 anonim ***** válasza:
35%

Szia Kérdező!

Egy ilyen helyzetben a saját fiának kell leállítania a mamát az irreális elvárásaival. Kezd el ritkítani a hétvégi látogatásokat, csináljatok kettesben programokat, vagy látogassátok meg a te családodat.

Így 40 felett azt mondom, hogy az optimális beosztás egy nagyon ragaszkodó családnál:

- 1 hétvége egyik család

- 1 hétvége másik család

- 1 hétvége ti kettesben

- 1 hétvége KÜLÖN (külön barátok, vagy külön hobbi, vagy egyszerűen mindenki pihen a lakásban ahogy szeretne)

2018. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de ezt a kérdést megkaptuk mi is első perctől kezdve, pláne úgy, hogy nálad idősebb voltam, mikor megismertem a páromat. 3 éve házasodtunk össze, azóta napi szinten kaptuk a kérdést, hogy mikor lesz unoka? Válasz: majd egyszer. Míg egy napon: megközelítőleg 35 hét múlva:) Azóta már meg is született és odáig meg vissza vannak a gyönyörűségtől, ők is 60 év felett vannak már.


Egyszerűen rázd le azzal, hogy szeretnél majd, de nem most, mert szeretnétek a párotokkal egy közös életet felépíteni,SEGÍTSÉG NÉLKÜL, elkésve meg egyáltalán nem vagytok. Én 29 évesen szültem, úgyhogy van még időd:)

2018. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!