Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A párom anyja mindenáron le akarja beszélni a páromat arról, hogy feleségül vegyen, mert irigy, mert őt az élettársa nem vette el feleségül, ezért azt akarja, hogy a fia se nősüljön meg. Nem mostanában terveztük, de már többször szóba került az esküvő és mindig le akarja beszélni róla. Azt mondta egyszer, hogy talán 10 év múlva majd megengedi, hogy kisbabában gondolkozzunk meg állandóan azon nyúz minket, hogy az esküvő milyen drága és ő arra nem tud nekünk egy árva forintot sem adni. Az én szüleim spóroltak már össze nekünk pénzt meg dolgozni is fogunk, hogy saját pénzt is keressünk rá, szóval nem leszünk rászorulva az anyagi támogatására. Viszont ez a hozzáállása nagyon elkeserít. Meg lehet valahogy győzni, hogy változtassa meg a véleményét? Esküvő pár év múlva mindenképpen lesz, ha tetszik neki, ha nem, de jó lenne, ha nem úgy kellene az oltár elé állnunk, hogy közben a párom anyja végigzsörtölődi az egész szertartást, csak mert őt nem vette feleségül az élettársa.

2018. jan. 20. 01:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Ugye, nem naluk laktok?
2018. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Mivel még taknyos kölykök vagytok akiket anyu és apu tart el, teljesen rendjén való, hogy anyós nem vágyik rá hogy a nyakára szülj. Esküvő meg gyerek? Előbb nőj fel, legyen munkád, legyen saját megtakarításotok, mert nem anyu pénzére gyártjuk sorba a kölköket. A 10 év nem egy elrugaszkodott gondolat. Persze tudom, hogy manapság nagy divat 18-20 évesen szülni a nagy gimis szerelemnek, de nem véletlen van annyi huszonéves egyedülálló anya.
2018. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk gyerekek és egyáltalán nem az anyós pénzére akartam szülni! Világosan leírtam, hogy nem mostanában tervezzük, hanem ha már lesz saját keresetünk. Ezt mondtuk az anyjának is, hogy majd így szeretnénk és erre reagált így. Nem azt mondta, hogy most még ne, hanem egyáltalán a nősülésről akarja lebeszélni a fiát, mert őt az élettársa nem vette feleségül. Még azt is mondta, hogy láthatjuk, hogy az ő családjukban nem divat az esküvő, mert ő sincs férjnél.

Tök jó, hogy mindenki egy pénzéhes kis libának néz, mert feltettem egy kérdést, amiben egyébként világosan le van írva, hogy abból a pénzből lesz, amit mi fogunk keresni. Amúgy meg dolgozó anyát nem láttatok még, vagy miből feltételezitek rólam, hogy csak élősködnék a gyerekkel a párom pénzén?

2018. jan. 20. 11:02
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az én szüleim a 20-as éveik elején házasodtak össze és Anyukám még tanult is, amikor megszülettem és nem volt semmi problémájuk, a mai napig szépen élnek és szeretik egymást.
2018. jan. 20. 11:05
 15/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem fogod tudni megváltoztatni, főleg, hogy egy agresszív, irányításmániás nőszemély. Mi már ez, hogy nem engedi, hogy a fia megházasodjon, meg hogy engedélyt kell kérni ahhoz, hogy gyereket vállaljon?! Ha tényleg ennyire bele tud szólni és irányíthatja a fiát, inkább lépj ki ebből a kapcsolatból, vagy tűrj addig, amíg valamelyikőtök meg nem hal.
2018. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg dolgozó anyát nem láttatok még, vagy miből feltételezitek rólam, hogy csak élősködnék a gyerekkel a párom pénzén?"


Nem én vagyok a korábbi, de segítek. :)

Gyerekre a támogatások (az alapvető gyes-családi kombón túl) akkor járnak, ha dolgoztál legalább egy évet. Mivel írod, hogy még tanultok, de már gyerek a téma, ebből vélhető, hogy nem feltétlenül dolgozgatsz éveket baba előtt. Ha nem dolgozol, minimális támogatást kapsz majd, vagyis jobban rászorulsz a leendő férjedre. Ennyi az egész. :) Ne lásd mindenben a rosszindulatot (bár tény, némelyik komment nem túl kedvesen van megfogalmazva). Gyerek mellett természetesen lehet dolgozni, de átlagban azért egy-másfél év kiesik minimum, hacsak nem találsz otthon végzős munkát. Az meg nagyon függ a gyerek habitusától, nem mindenkinek megy.


Egyébként nekem is az a véleményem, hogy anyós szimplán fiatalnak tart titeket. Azt meg el kell fogadni, hogy nem tud pénzt adni - nyilván azért ismételgeti, mert neki sem esik jól, ha idősebb, akkor ő még abban nőtt fel, hogy a szülőknek illik fizetni a dolgot. Anyám is szokta hangoztatni, hogy ő nem tud nekem segíteni ebben, de ettől még nem feltételezem, hogy vénlány kell maradjak. :)

2018. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
25 évesen azért annyira fiatalok már nem vagyunk :) Meg szerintem ha csak az lenne a baja, hogy fiatalok vagyunk, nem azt mondta volna, hogy az ő családjukban nem divat a házasság, mert ő sincs férjnél. A pénzét nem kértük rá, mint írtam, mi fogjuk majd fizetni meg a szüleim régóta gyűjtöttek már rá. Onnan indult ez az egész szövege, hogy párom mondta egy városra, hogy szép hely és amikor már összeházasodtunk és lesznek gyerekeink, elvisszük őket oda. Erre mondta az anyja, hogy náluk az esküvő nem divat, neki különben sincs rá pénze (de még egyszer mondom, egy árva forintot nem kérnénk tőle, csak azt szeretnénk, hogy ott legyen) meg ezután szövegelte, hogy 10 év múlva majd talán megengedi, hogy kisbabában gondolkozzunk. Nyilván dolgoznék pár évet, nem azonnal szülnék, de azért ez a 10 év enyhe túlzás.
2018. jan. 20. 14:35
 18/23 anonim ***** válasza:
15%

mondjuk most ki venne el? anyós vagy párod?

mert hiába dumál ha párod tojik rá

2018. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem tartalak pénzéhes libának, de nem értem, mit vársz az anyósjelöltedtől.

Nem dolgoztok még. Nem laktok még együtt. Nincs még saját jövedelmetek. Az oké, hogy ti ketten tervezitek a közös életetek, de ebbe minek vonod be az anyósjelölted?

Amíg nincsenek meg hozzá a feltételeitek, addig minek örüljön?

Hidd el, majd ha tényleg ott tartotok, majd akkor támogatni fog.

Addig pedig max a barátnőiddek, anyukáddal beszélgess és tervezgess erről.

2018. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A párom beszélt neki ilyenekről, nem én. Csak én is ott voltam amikor mondta.
2018. jan. 21. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!