Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen kellemetlen helyzetben...

Ilyen kellemetlen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmmel történt a dolog! 6éve van egyutt a párjával! A külön élnek kb 160km-re az anyóséktól! A lányt már a kezdetektől nem fogadják be a családba,csak a látszat kedvéért veszi fel mindenki a műmosolyt! Tudni kell,hogy a lány családja nem igazán gazdag,a párja szülei viszont nagyon is jómódúak! Amikor a lány meg a párja egy hetet nyaraltak a fiú szüleinél,és az egy hét elteltével haza induláskor a lány ,jött le az emeletről a táskájával,akkor megkérdezték tőle hogy abban a táskában mind a te cuccod van? Nem egyszer céloztak arra hogy ellopott valamit a házból,nagyon sokszor sértegették! Azóta van egy 7hónapos kisfiú,de a barátnőmnek nem egyszer megkérdőjelezték az anyaságát! Pl:biztos azért sír a gyerek mert nem törődik vele,meg tudja-e fürdetni a kisfiut egyedűl és hadonlók! Reggelig sorolhatnám! A barátnőm eddig nem mert visdza szólni mivel szerintem félt tőlük! Most meghívták őket egy nagyon puccos esküvőre,és mivel az anyós nagyon elitnek képzeli magát,ezért kijelentette hogy ő mindenkinek új ruhát vesz a családban,hogy nehogy leszégyenitse valaki ,őt a gazdag barátai előtt! Na és kijelentette hogy a lánynak is vesz ruhát de csak azt veheti fel amit az anyós kiválaszt,ugymond a lánynak beleszolasa nincsen! Mondta hogy menjenek nezzenek cipőt ,oda vitt a barátnőmnek két szandálr hogy válasszon,mikor a lánynak az egyik megtetszett és mondta hogy köszönöm én ezt szeretném! Az anyós azt mondta hogy hát bocsi ezt mégsem veszem meg,mert nem esküvőre való! Mondta menjenek inkább ruhát venni,ahol full előnytelen,tapadós ruhákat akart a lányra ráadni! Végül nem vettek semmit. Anyosa azt mondta az esküvőig van idő,majd egy másik alkalommal vesznek! Közben a lány párja,felhivta az anyját hogy amit cipőre szánt a lánynak azt legyen szives utalja át,mivel ő azt a szandált ami a annyira tetszett neki megszeretné venni neki! Erre anyóska kikelt magából,hogy nem követelőzni kellene,hanen megköszönni azt hogy a lánynak is ruhát vesz! Erre a lány írt neki egy szép levelet és leírta benne a sérelmeket,és hogy ő nem kérte azt hogy neki bármit vegyenek,köszöni szépen neki nem kell ruhát venni az esküvőre! Ebből hatalmas balhé kerekedett,anyósa ráuszította a lányra a sogornőjét,és mindenkit a családból! A párja szerencsére mellé állt,és finoman megkérte anyukát hogy állitson magán! Viszont a a lánynak meg bűntudata van most,hogy miatta robbant ki a balhé! Bár mindenki mondta neki,még a párja is hogy már előbb elkellett volna küldeni azt a levelet,mert szószerint alázták(sunyiba mikor a párja nem volt ott)! Most mégis neki van bűntudata,és gondolkozik rajta hogy bocsánatot kér! Mit lehet ebben a helyzetbe tenni? Szerintem amúgy tart a családtól mivel ,elég nagyhangúak ,kétszinűek! Most csak pár dolgot soroltam fel,de nagyon dúrva dolgok vannak!
2016. júl. 16. 23:03
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Olyanokat is mondtak neki,hogy biztos azér nem szeret a kisfia hason lenni,mert hasra tette és a kisgyerek biztos nem kapott levegőt,többször felhivták már azzal hogy leesett-e már a gyerek az ágyról meg hasonlók! Pedíg a barátnőm egy nagyon jó anya,sokat foglalkozik a kisfiúval! Sajnálom hogy ilyen helyzetbe került,mert nagyon kis lelkis
2016. júl. 16. 23:20
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Semmi esetre sem kell bocsánatot kérnie a lánynak,nem mondott semmit csak tök jogosan besokallt! Ebben a helyzetben a párjának kéne megvédenie a lányt mindenképpen,vagyis szerintem döntse el hogy a lányt vagy az anyját választja.Ha a lányt,akkor ne csak finoman kérlelje az anyját,hanem csapjon balhét (legalábbis én ezt tenném a helyében).Végül is nem is élnek együtt az anyósékkal,nem függenek tőlük.Ha meg a pasi inkább az anyját választja mint a párját,akkor szerintem a csaj is tudja,mi a teendő.
2016. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Miért kell minden mondat után felkiáltójelet tenni?
2016. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem használsz pontokat?
2016. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Ideje volt, hogy anyós kartársnőt helyretették. Az első ilyen beszólásnál, hogy mind az én holmim van-e a táskámban, beszüntettem volna a beszélő viszonyt.

Beszélj a párjával, hogy álljon ki határozottan a lány mellett, és ne engedje, hogy bocsánatot kérjen. Tönkre fogják tenni szerencsétlent, ha most meghátrál. Emlékeztesd rá, hogy a kisgyereknek boldog, kiegyensúlyozott anyára van szüksége, nem egy idegroncsra, akit folyamatosan megaláznak. Ha tovább engedi ezt, az ő felelőssége lesz minden következmény.

2016. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Elnézést a pontok hiánya miatt! Vissza olvasva tényleg tiszta felkiáltójel. Most a barátnőm rendesen beszámolt nekik,mondta azt is hogy többet senki nem fogja a lábát belé törölni.Voltak még olyanok,hogy azt mondták hogy az étkészletből ellopta a késeket. A párja meg most kezdte csak megvédeni.
2016. júl. 16. 23:40
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként mondta a barátnőm a párjának,hogy fogja a kisgyereket és hazamegy a szüleihez.Gondolom azért elgondolkodott rajta a párja,hogy nem csak fenyegetőzik hanem tényleg lelép,ezért is kezdte megvédeni. 6-évig tűrt eddig bírta
2016. júl. 16. 23:52
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Az én anyukámmal pont ez van, apa szülei még mindig nem fogadták el őt. 12/L
2016. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

1.Soha ne tűrje,hogy a fejére szarj.nak!

2.Soha ne költözzenek egy méterrel se közelebb anyósékhoz!

2016. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincs az alkalomhoz és a társasághoz illő ruhája, hát ne menjen.

Ha az anyósa ragaszkodik a jelenlétéhez, hát fizesse ki a ruhát, cipőt, fodrászt stb...

Két felnőtt nő elmegy vasarolni és kompromisszumos megoldás kell találni kinek milyen ruha tetszik, idő de valószínűleg van ma Magyarországon olyan ruha-cipő mely mindkettőjük ízlésének megfelel

Én úgy látom az anyós nem igazán tudja elfogadni a fia párját és fordítva a lány sem tud abba a közegbe beilleszkedni.

Itt nincs hibás, rendkívül nehéz beilleszkedni egy más (jobb-rosszabb) módú családba.

Tapasztalat, a sógornőm 16 év után is "kék vérünket" gúnyolja a szüleink a háta mögött, és ők sem fogadták beigazán, nem mondják de én érzem.

Szóval megszoksz vagy megszoksz.)

2016. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!