Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányos apák, ti mit gondolnáto...

Lányos apák, ti mit gondolnátok, ha a lányotoknak egy katona udvarolna?

Figyelt kérdés
Jobban megbíznátok benne és örülnétek neki, vagy lennének fenntartásaitok?

2018. febr. 11. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%

Egészségére, küldetésben egyelőre nem vesz részt, tehát atótl nem kell félni, hogy meghal fiatalon, csak ha egy agresszor pöts, akkor lennének fenntartásaim, de az meg szakmától független.


Lányom exe villamosmérnök volt, teli kisebbségi komplexussal és bizony sokszor sírt nekem miatta a gyerek.

De most mit csináljak, egyszer beszéltem a fiúval, aztán négyszemközt a lányommal, ennyi.

Együtt voltak 1,5 évet, én nem szakíthatok helyette.

2018. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer utaztam hivatásos katonával egy fülkében. Három órán keresztül beszélgettünk, végig tisztelettudó, normális volt, jókat nevettünk. Mesélt a családjáról is. Egyszer nem hajtott rám, pedig ez gyakran megesett velem a vonatutakon, hogy az adott utastársam kikezdett velem. Elég sokat utazom és szerintem ő volt az egyik legszórakoztatóbb és legnormálisabb ember, akihez szerencsém volt eddig.

Szóval ez alapján nem ítélkeznék. Pedig régen nekem is voltak előítéleteim.



4. válaszoló, ja ilyen élményem nekem is volt, elég szomorú.


Bocs, hogy nem apukaként válaszolok. :)

2018. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
95%

A kislányom apukája majd biztos nem bánná. Pár napja tett egy kijelentést. Miszerint a mai fiatalok mind beXarnának a fronton, kevés lenne aki éles helyzetben képes lenne megőrizni hidegvérét, okosan cselekedni. Aztán beszélgettünk arról, hogy Izraelben ugye mindenki katona, és ez meglátszik utána is a társadalom egymáshoz való viszonyában. Kicsi az udvariasság foka, viszont közvetlenség a bajtársiasság nagyon jelen van, a kommunikációs is sokkal férfiasabb, tényközlőbb, felesleges nyavajgások, körök nem nyernek hallgatóságra turista tapasztalataink alapján. Beszélgettünk a második világháborús katonák bajtásiasságáról egy kicsit, mondtam, hogy ma talán nem mentenék így egymást a csatában. Mire mondta, hogy (és ez a lényeg) azért ma sem bárki megy Európában katonának, kell hozzá egy bizonyos attitűd, úgyhogy szerinte biztos vannak, akik ma is így járnának el. Abszolút pozitívan nyilatkozott a katonákról megjegyzem nulla személyes tapasztalattal:-)


Viszont ha csak nem idegen légiós egy katona, akkor nagyon rosszul keres Magyarországon, így egy jó egzisztenciával bíró apa, aki taníttatja a lányát valószínű, hogy nem tapsikol örömében, hogy a lánya olyan fickóval alapítson családot akivel nyomorognia kell a gyerekvállalás idején esélyesen. Bizonyos apáknál ez a legfontosabb szempont.

2018. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
70%
Előző vagyok. Még annyit, hogy az olyan apáknál, akikről a végén írtam, más megvilágítást nyerhet, ha az illető nem katona, hanem katonatiszt.
2018. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
97%

Édesapám katona volt. :)

Az egyik legtisztelettudóbb, és legbecsületesebb ember, azok közül, akiket ismerek. A barátom pedig rendör. Lassan 6 éve vagyunk együtt :) És még mindig ugyanolyan tisztelettel bánik velem. Szóval nem a ruha teszi az embert. Vagy inkább nem a munka :)

2018. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
78%

"Mivel béke van, ezért egy műmájer bohóc az összes!

Mind be lenne sz.rva, ha háborús helyre küldenék."


Őszintén gratulálok neked öreg! Gondolom azért írtad ezt mert talán alkalmatlannak találtak téged vagy még magadat is annak találod. Csak úgy meg súgom neked 2015 óta kialakult nálunk egy bizonyos határhelyzet. Míg te valószínűleg valahol bent melegítetted a segged addig a kollégák/kolleginák éjjel nappal szerb határ mentén 12 órás műszakokba járőröztek. Vagy ha úgy gondolod hogy felesleges a munkánk bontsd le a kerítést és költözz valamelyik Déli településre és érezd jól magad.


Másrészt ott vannak a tűzszerészek is. Nem kell ahhoz egy háború hogy az életedet kockáztasd azért mert egy belvárosi építkezésen fel nem robbant bombákat vagy más robbanóagyagokat kelljen eltávolítanod.


Örülj inkább, hogy béke van. Béke időbe meg gyakorlatokkal készülünk a háborúra. Azért megnéznélek téged egy lövész gyakorlaton 5 napnyi kint alvással saját által készített menedékkel úgy hogy reggelente rajtad szárad meg a gyakorló öltözet mert az ötödik napig nem látsz fedett helyet. Nem kell ahhoz háború hogy megtörjön az ember, vagy legalábbis magad fajtának biztos hogy nem.


A kérdésre válaszolva pedig, mindenhol vannak hülye emberek. Az mindegy hogy egyenruhás vagy nem. Meg azért valamilyen szinten az is megkülönböztethető,hogy az ember közkatonaként, altisztként vagy tisztként szocializálódik. De mint említettem mindenhol előfordulnak érdekes emberek.

2018. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én rendőr akartam lenni,sőt amikor felvételire készültem,nagyon megváltoztam,volt egy kisebb felsőbbrendűségi érzésem,aztán egy tőlem kb 15 évvel idősebb rendőr haver annyit mondott nekem a felvételi előtt,hogy gondolt át mert elb..szod az életem,végül felvételire elmentem,és számomra megdöbentő volt hogy volt osztálytársnőim közül egy csomó ott volt,és pont azok akikről nyílt titok volt hogy x klubnak a tulajával k..rogatt :D Egy biztos rendőrnőkbe ne bízatok :D Persze vannak rendes rendőrök is,de tényleg sok az olyan akik átmennek a pszichológiain és közben iszonyat hatalom mániások.
2018. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!