Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt már olyan, hogy nem...

Volt már olyan, hogy nem tudtad megemészteni a lányod párválasztását, nem bírtál kibékülni magadban az illető férfival? 18 év fölött. MI volt az oka?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 12:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Sok esetben a szülők életvitelétől nagyon elütő párválasztás rejtett lázadás a szülők értékrendje/életvitele ellen.

Különösen nőknél tapasztalható, hogy mondjuk 20 éves korukig jó kislányok voltak szigorú szüleik előtt. Aztán hirtelen beleszerelmesednek egy "rosszfiúba", aki megtestesíti mindazt, amitől őt tiltották.

A baj csak az, hogy ez a "rosszfiú" esetleg annyira rossz, hogy nemcsak lusta, dologkerülő, de mondjuk simlis, bűnözésre hajló vagy éppenséggel kábítószeres.

Pár év alatt pokollá teheti a nő életét, rosszabb esetben ilyenkor már gyerek is van. Előfordulhat, hogy a férfi súlyosan bántalmazza a nőt, netán meggyilkolja.


Szóval szerencsésebb, ha van tere a kamaszkori lázadásnak és hagyják a szülők, hogy (bizonyos határok között) gyerekük kipróbáljon másféle életet is, mint amit ők élnek. És persze fészekmeleg otthon várja őt, ne elszámoltatás, cseszegetés.


Szerintem te, kérdező, is tedd fel magadnak a kérdést: Vajon miért vonzódik a lányod olyan férfihoz, akinek értékrendje nagyon eltér a tiétektől? Miért nem tudtad a magatok értékrendjét követendő példaként közvetíteni a lányodnak?

2018. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem voltunk szigorúak vele, abszolút a példaadás az, amiben mindig is hittünk, nem a tiltás volt az elsődleges eszközeink egyike sem. Inger gazdag környezetben neveltük, tevékeny életvitellel, szabadon választhatta a pályáját, hobbiját, járt szórakozni, a miénktől eltérő zenei stílusú rendezvényekre, nem gondolom, hogy ez ennek köszönhető. A miért kérdést már rég feltettem magamnak, és a rossz önértékelés a válasz, ebben pedig nyilván valahogyan kell, hogy nekünk, szüleinek is szerepünk legyen. Vagy volt.

Mindegy, reménykedem, hogy nincs igazam, vagy minél kisebb lesz a kár a lányom életében.

2018. febr. 12. 14:21
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Volt ilyen a csaladban, az egyik rokon lanynak a baratjat nem tudta elfogadni az anyuka, mert csak erettsegije volt (vagy az se nemtudom az a lenyeg hogy kozepiskolat kijarta), nem ment egyetemre, ketkezi munkat vegez mar kozepiskola utantol segiti a csaladjat, szulseguk van a plusz penzre. De mikor beszeltel vele nem volt buta vagy ilyesmi ertelmes volt. Ezt a lany szulei nem tudtak elfogadni, mikor szakitott a lannyal a baratja akkor orultek neki, feltunoen mondtak is a lanynak ha jol tudom hogy vegre talalhat maganak normalis part. De en ezt nem ajanlom neked hogy te is igy megnehezitsd a lanyod dolgat, ez az unokatestverem azota se talalt maganak uj baratot es panikrohama is volt az utobbi idoben, nem tudja elengedni a fiut. Szoval probalj megbekelni a dologgal mert csak a lanyodnak artassz vele.
2018. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

"reménykedem, hogy nincs igazam, vagy minél kisebb lesz a kár a lányom életében"


A kiírt kérdés olyan szóhasználattal van megfogalmazva, ami elsőre úgy jött át nekem, hogy te egy erős egyéniség vagy, a lányod is az, és ugye két dudás egy csárdában...

Csak ez a fentebb idézett kommented világosított meg azügyben, hogy valóban szerető gondoskodás van a kérdésedben. Erős egyéniségtől függetlenül.


Emiatt aztán elárulok egy titkot.

Nem lehet tudni, hogy két fiatal mi a túrót eszik egymásban.

Én magam hónapokig nem jöttem rá hogy a barátnőm (mostmár 25 éve a feleségem) minek örül a legjobban. Őt főképpen nem a külsejére vagy a ruházatára vonatkozó megjegyzésekkel lehetett levenni a lábáról - pedig e téren is igényes volt. Hosszú hónapok kellettek, amire rájöttem, hogy az egész napos munka után, este az asztalra varázsolt főtt vacsorára vonatkozó pozitív megjegyzés hatására megy a mennybe.

Ki gondolta volna, hogy egész nap azon pörög a háttérben, hogy mi a fenét kellene főzni este??? Aztán kigondolja, hazafele jövet bemegy a boltba a hozzávalókat megvenni. Aztán elkészíti, és mikor hazaérsz - feltálalja. Ha élvezettel eszed, és megdícséred, olyan plusszt adtál neki egy pillanat alatt - amire csak egy komlett wellness hétvége lenne képes.

De ez nem volt egyből nyilvánvaló számomra, hogy ő ilyen etetős tyúkanyó mentalitású. Túl szép, túl csinos és túl okos volt ahhoz, hogy ilyet vélelmezzek róla. Kellett fél év, mire rájöttem... :-)

2018. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk tesóm hosszú távú kapcsolatába szóltak bele. Mindig kipletykálták őket, meg a srácot mindennek lehordták. Sem a szüleinknek, sem a rokonainknak nem tetszett semmi, belekötöttek a dolgaikba. Lehet, hogy jót akartak, viszont ha mindentől megóvnák a tesómat, akkor hogyan tanulná meg azt, hogy hogyan álljon talpra a padlóról? Ennek már lassan 2 éve, de azóta is egyedül van, én meg nem merem emiatt elmondani itthon a kapcsolatomat. Tesóm 25/N, én 20/f
2018. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Én az el nem fogadott pár szerepét töltöm be. Amíg nem született meg a gyerekünk, addig állandóan férgeskedtek velem/velünk. Aztán, amikor a lánnyal a kapcsolatom életkora meghaladta az anyósét (elvált 13 év után), valahogy takarékra tette magát. Remélem nem túl kacifántos.
2018. márc. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

Én az el nem fogadott fél vagyok. A férjemnem van egy lánya előző kapcsolatából, de nem miattam mentek szét. Amikor összejöttünk teljesen jó kapcsolatom volt az anyjával, de nagyjából 1 év után bekattant nála valami. Előtte utálta a volt asszonyt, aztán ő lett a szent én meg a szutyok. Egyik nap mentünk hozzájuk szokás szerint és a semmiből elkezdett velem ordítozni, hogy mit keresek én ott, a lábam többet ne tegyem be oda, rossz hatással vagyok a páromra és ellenük fordítom őt. Elég szabadszájú vagyok én is, ki merek állni magamért, és részemről a tisztelet nem kor meg rokoni kapcsolat alapján jár, hanem annak aki megérdemli. Hatalmas kiabálás lett belőle, anyósomat úgy kiosztottam hogy megszólalni nem mert. Aztán megfordultunk a párommal, rájuk csuktuk az ajtót és eljöttünk. Ennek idestova 12 éve. Azóta összeházasodtunk, született 2 közös gyermekünk, és a kislány az előző kapcsolatából is hozzánk került és együtt neveljük. Anyósom nem volt meghívva az esküvőnkre, nem látta még a másik két unokáját, és a nagylány pedig nem megy hozzá mert nem kíváncsi rá, vele is sokszor szemétkedett. Mi így vagyunk egy család, boldogok vagyunk és mondhatom hogy kiegyensúlyozott az életünk. És ebbe anyósom a mérhetetlen gonoszságával és rosszindulatával nem fér bele.

És mielőtt bárki mondaná, igen a saját anyám is így járt volna ha valaha is így viselkedett volna velünk.

2018. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!