Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért veszi el tőlem anyós a...

Miért veszi el tőlem anyós a fontos alkalmakat?

Figyelt kérdés

Mindig úgy magyarázza a dolgokat, hogy ő jöjjön ki jól, nekem pedig nagyon rosszul esik, és sokat veszekszünk miatta a párommal. Mindig azt mondja, hogy szeret engem, de szerintem így jelzi, hogy ő akar az 1. számú nő maradni párom életében.

Az egyik ilyen a Szenteste volt. Előtte nem sokkal költöztünk össze a párommal, ez lett volna az első közös karácsony együtt élve és eljegyezve. Én végig abban a tudatban voltam, és mondtam is páromnak, hogy 24 itthon, 25 ebéd anyujánál vacsi anyuéknál. Bár az, hogy nemrég halt meg apukája, kicsit módosított a dolgokon, de én ehhez akartam tartani magamat. 23.-án este közölte hogy másnap ebédre megyünk anyukájához. Összevesztünk, aznap nem is beszéltünk egymással, 24.-én este fél 6kor álltam neki a karácsonyi vacsorának.

Aztán a születésnapja következett. Mondtam neki sokkal előtte, hogy már kitaláltam a tortáját amivel egybe lett volna kötve az ajándéka. Erre anyós kijelentette!! (abban a stílusban, ami ellen nem is lehet nagyon ellenkezni) hogy aznap munka után párom oda megy egyből hozzá, én akkorra már ott leszek, és ott születésnapozunk. Mivel már kaját és tortát rendelt (pedig anyagi helyzete egyáltalán nem engedné meg, mert munkanélküli, csak az alacsony özvegyi nyugdíjból él, és párom is gyakran vásárol be neki emiatt) ő ilyen nagyobb szabású dolgokat tervezett. Tehát lőttek megint az én ötletemnek, hiába találtam ki fél évvel előtte.

Kezd nagyon elegem lenni ebből, de nem tudom mit tudnék tenni. Tudnátok valamit javasolni?


2018. febr. 25. 11:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Most azt akarod hallani, hogy anyós uralkodik, mint alfa nőstény, te hagyod, a párod meg sose fog melléd állni, vagy nekiállsz és változtatsz? Ez csak rosszabb lesz, ha hagyod.
2018. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Mert hagyod.


De kinek kell ilyen anyós meg lúzer pasi?


Dobd ki és keress egy tökösebb srácot!

2018. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem mindketten az anyósoddal teljesen egyformák vagytok.

Se te se az anyósod nem kérdezi meg a másikta, hogy mi is lenne számára legjobb.

Èn mielött egy családi eseményt amin többen résztvesznek megszervezek, azelött megkérdezem a résztvevöket számukra, hogy lenne a legjobb...


Èn nem tartom akkora problémának, ha 24-én délbe anyósnál vagytok, majd haza mentek és kettesben szentestéztek...

SZülinapi ajándék ötletet meg meg kell vele is beszélni, mert ugye eddig csak ö volt aki ezeket megszervezte több mint 20 évig, ha ezt te most átakarod venni, akkor ezt közöld vele...

2018. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Neked ezt a pároddal kell tisztázni. Én nem hagynám az ilyeneket, lehet közösen is ünnepelni persze, de akkor azt Ti szervezzétek, nálatok, a te főztöddel, te tortáddal, és te szabod meg, hogy mettől meddig tart a vendégség. Ha a párod nem vevő erre, akkor tényleg érdemes elgondolkodni, hogy jó-e neked így ez a kapcsolat.
2018. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem anyos az idiota, hanem te amiért még mindig ezzel a gyerekkel vagy!
2018. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
47%
Olyan pasit valassz, aki utalja az anyjat! Azokkal nincs ilyen gond
2018. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
28%
Még jó hogy ez az egész csak rólad meg az anyósodról szól, a párod meg két liba között semmibe van véve....
2018. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%
Szerezz az anyósod mellé egy férfi partnert, akkor majd azzal fog foglalkozni.
2018. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Úgy bántok mindketten a vőlegényeddel, mint a gyereketekkel, csak annyi a különbség, hogy az anyósnak VALÓBAN a gyereke.:-) Egyébként, ha még épp csak összeköltöztetek, és karácsony előtt nem sokkal veszítette el a párod az édesapját, az anyósod meg élete párját, akkor érzéketlen, prosztó bunkóságnak tartom, hogy te képes voltál a 24-i EBÉD(!!) miatt hisztizni. Beledöglöttél volna, ha nyugodtan elmentek, este meg kettecskén megvacsoráztok?? Nem kell 8 fogásos vacsorát főzni, az ünnep nem erről szól. A vőlegényed születésnapja pedig nemcsak rád tartozik, az anyósod sokkal érintettebb benne.:-) Beszéld meg vele előre, hogy te mit tervezel, ő hogy gondolja, nem a dominanciaharcról, hanem az ünnepeltről kéne szólnia a történetnek.
2018. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%
A 10-es szó szerint leírta, amit erről gondolok!
2018. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!