Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezek után elengednétek a...

Ezek után elengednétek a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Röviden a törtènet:

Anyòsnak èvekig alkoholproblèmái voltak,ami miatt elköltöztünk tőlük.Sokáig nem foglalkoztak az unokáikkal. Aztán látszòlag "jòzan" lett ès sokat foglalkoznak a gyerekekkel. Sikerült minden sèrelem ellenère megbìznom benne. Rá mertem bìzni a gyerekeket mèg èjszakára is. Most pedig megint egy ideje gyanìtottam,hogy iszik,ez 2hete be is bizonyosodott. Teljesen elárulva èrzem magam,hogy rà bíztam nyugodt szívvel a gyerekeket.

Holnap szeretnè elvinni őket,de èn inkább nem engednèm. Szerintetek jogos? Vagy tùlreagálom?


2018. febr. 26. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Nem engedném. Én 18 évet húztam le massziv alkoholisták melett pszichoterapeuta kelett h feldolgozzam. Nem tudnak az unokákról se rólam se. Én éjszakára helyedben nem engedném oda.. Jogosan érzed h elárultak.. Az alkoholista mindent és mindenkit tönkretesz sajnos, és a súlyát se érzi, és ha vmi gebasz van piásan még cselekedni se tud..
2018. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
Csak akkor engedném hogy velük legyenek hogy ha én vagy a párom velük van. Lehet hagyni hogy játszanak vele stb nem kell sokat befolyni a beszélgetésbe, de figyelni tudod őket.
2018. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
nem engedném. max. napközben rövid időre (előre egyeztetett, kérve h ne igyanak) meglátogatnám őket a gyerekekkel, de ha piásak a nagyszülők akkor egyből mennék is haza a gyerekekkel együtt. és valószínű hogy az utolsó 3 látogatás egyike lenne ez, ha nem változtatnak.
2018. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem mindegy hogy mennyit iszik... Mert ha nem keményen piál, akkor igen, elengedném őket a nagymamájukhoz. Persze ha az az ivás nem egy-két sör, akkor mindjárt más a leányzó fekvése. Nem mintha közöm lenne hozzá, de tök fura hogy csak az anyós alkoholproblémái miatt kezdtetek önálló életet.
2018. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Akkor kötözködök kicsit: max törlik. Szóval anyóspajti nyakán éltettek, aki erre alkesz lett. Elhúztatok a nyakáról, erre le tudott szokni az italról. Most meg húsz méter mélyen hallgatsz arról hogy csúnya-gonosz anyós mennyit iszik- és én pont letojnám ha meginná a napi egy-két üveg sörét, attól ugyan nem áll fejre az öreglány- ellenben neked pöpec ürügy hogy kimard a gyerekek mellől a nagyit. Mondom ezt úgy hogy alkesz apa mellett nőttem fel, és ő tényleg durván alkesz volt.
2018. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet kötözködni nyugodtan ha jòl esik.

1. 2hònapot èltünk náluk.

2. Nem akkor kezdett inni,hanem már előtte...ès nem nyilvánosan,hanem zugivò.

3.Gondolom az ember 2-3 sörtől nem forog le a lèpcsőkről.

4. Nem tiltom a gyerekektől,láthassa őket...csak nem adnâm oda egy egèsz dèlutánra!

2018. febr. 26. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező ne törödj a kötözködökkel,a gyakorin folyton védik a piásokat,varju a varjunak tudod nem vájja ki.. Az országban egyre több a alkesz,én gyülölem őket mert az első 18 évem gallyra vágták,nem volt gyerekorom,folyton verés volt mindenért ha épp nem volt pia, stb,folyton lopkodtak családon belül arra a szarra. Ne add oda éjszakára semmiképp a gyereket. De én piásokkal nem tartanék kapcsolatot se, és itt nem az egy két sörröl beszélek..
2018. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogy miért lovagol mindenki az éjszakán?

A gyereket sokkal több baj érheti nappal, mint amikor alszik.

Én biztos nem engedném se éjjel, se nappal felügyelet nélkül a gyerekeket, de nem is kerítenék meséket.

"Bőzsi néni, sajnos megint érzem magán mostanában a cefre szagot, így a gyerekek felügyeletét nem bízhatom magára!"


Ezt most azért mondom, mert anyám zugívó alkoholista volt és tényleg nagyon sokszor a húgommal csak a csoda mentett meg minket a bajtól. De ha éppen nem életveszélyben voltunk, akkor tanúi voltunk az érthetetlen, logikátlan dolgainak, vagy a falnak fordulva aludt egész délután, amikor éppen nem a családtagokkal cirkuszolt a semmin.

Anyósként mondom, ne legyél szívbajos, megfelelő hangnemben, de nagyon határozottan védd meg a gyerekeid érdekét!

2018. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedem ott aludni. Tudom milyenek, volt hogy elindultak a játszótérre és anyáméknál kötöttek ki és már volt a fejében.

Az éjszakákat azért nem engedem mert ha fel riad a gyerek és ittak akkor nem érdekli őket a gyerek és veszélybe sodorják. A gyerek meg ha megijed elindul az éjszakába

2018. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is voltam alkesz, épp a kisgyereke miatt szoktam le. Utánam a heverom is abbahagyta, de már párszor visszaesett - egy nap után is pont oda, ahol abbahagyta, az meg elég mélyen volt már. Ez ilyen. Ha megint kibír egy évet nélküle, akr OK.
2018. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!