Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy oldjuk meg a születésnapo...

Hogy oldjuk meg a születésnapokat és a karácsonyt, hogy ne viselje meg a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjuk meg a születésnapokat és a karácsonyozásokat úgy, hogy a kislányaimat ne zavarja össze, ne viselje meg ennyire a dolog? A férjem és az én szüleim is elváltak, új családokat alapítottak, a lányainktól korban közel lévő gyerekeik vannak. Se a férjem szülei nincsenek beszélő viszonyban, se az én szüleim. Ebből kifolyólag komoly procedúrát jelent végiglátogatni mindenkit karácsonykor, így a gyerekeknek úgymond öt karácsonyuk van és borzasztó mennyiségű játékot kapnak. A születésnapok még frusztálóbbak, mert mind a négyünknek júliusban van a születésnapja, amit a szülők úgy kezelnek, hogy összevonva tartják a gyerekekét, és külön a férjemét az enyémmel, így általában hatszor, nyolcszor ünneplünk szülinapot, ami számunkra nagyon frusztráló, hisz a szülinap lényegét veszti, azaz, hogy egyszer van egy évben. A nagyobbik lányomat ez annyira megviselte idén érzelmileg, hogy már szobatiszta volt, de az események sokasága után több napon keresztül bekakilt. Egyszerűen nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani. Milyen kompromisszumot lehetne találni, hogy a születésnapokat, karácsonyokat egy-két alkalomra generáljuk?

A probléma inkább a nagyobb lányomra van hatással, 3 éves, a kicsi 1, ő még nem igazán fogja fel, mi történik, de mindenképp szeretnék megoldást találni erre, mielőtt ő is nagyobbacska lesz.



#születésnap #karácsony #elvalt nagyszulok
2017. szept. 25. 12:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

"Kedves nagyszülők, idén NÁLUNK lesz a karácsonyi ünnepség, mindenkit szeretettel látunk 25-én."


Aki nem jön el, így járt. Ti pedig fizessetek be másnaptól egy üdülésre, ezzel két legyet üttök egy csapásra: van mire fogni az összevont karácsonyt (ha már megmondani nem meritek, hogy ez így mennyire rossz nektek), és a sok elb.ott idő, utazási költség és idegeskedés helyett pihenni fogtok.

2017. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
én is nálunk tartanám, ha nagyon nem viselik el egymást, egxik csoport délelőtt, másik délután.
2017. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Azért ne túlozzunk már, hogy ez akkora probléma, hogy egy gyerek emiatt kakil be. Sok családnál szokás, hogy nagyobb ünnepekkor meglátogatják egymást. Mi is 4-5 helyre megyünk Karácsonykor, pedig "csak" az egyik nagyszülőpáros vált el. Szerintem ez még mindig könnyebb, mintha nekem kellene több részletben vendégül látni mindenkit. Az meg természetes, hogy mindenki szeretne ajándékot adni a gyerekeknek. Ha hozzátok mennének akkor is vinnének valamit.
2017. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Kizartnak tartom, hogy egy gyereket megviselne az, hogy sok ajándékot kap, vagy hogy többször van megunnepelve a születésnapja. Hacsak nem értelmi fogyatékos, el lehet neki magyarázni, hogy most a Józsi papaekkal ünnepelünk, holnap a Zsuzsa mamaekkal, és igy tovább.
2017. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsóval tökéletesen egyetértek!!
2017. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább téged visel meg a dolog és a gyerekre vetítéd a dolgot. Egy gyerek pont hogy örül neki hogy minden körülötte forog és hogy sok ajándékot kap. Ha téged zavar ez a sok mászkálás akkor mint ahogy előttem is írták hívjatok meg mindenkit magatokhoz.
2017. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Sajnálom szegény gyerekeket, hogy nem normális családba születtek. Ez minden elvált szülő gyerekére vonatkozik. Valószínűleg ők is ilyen szülők lesznek majd.
2017. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

#3, 4, 6 irma az igazat.

Amugy, kerdezo, nem csak szuletesnap van egyszer egy evben, hanem karacsony is. Veled van a baj, nem a csaladdal (aminek minden aga be akarja vonni gyerekeidet az unneplesbe, megunneplesbe) es gyerekekkel.

2017. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem elváltak a szüleim gyerekkoromban. Szenteste otthon voltunk anyamnal, aztán karácsony első napja apám és a felesége, másnapján az ő szülei, december 27en pedig anyám szülei voltak soron. Kimondottan élveztem én is, meg a húgom is, hogy ennyit ünnepelünk, pláne amíg még kicsik voltunk és mindenütt mi diszithettuk a fát. A szülinapokat is többször ünnepeltük : anyuval és az ő szüleivel a napján, apuval a következő hétvégén. Szuper volt
2017. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Az én nagyszüleim is elváltak és mind a kettőjüknek lett új családja is, de ebben semmi felfoghatatlan nem volt, vagy zavaró. A gyerek az gyerek, de nem hülye. Elárulom, SENKINÉL nem úgy megy, akinek nagyobb a családja, hogy egy évben egyszer MINDENKI összegyűlik egy helyre és együtt laknak 1 hétig, mint az amerikai filmekben.

Mindenki 3-4-5-6 helyre járkál az ünnepekkor. Eddig még senkitől sem hallottam, hogy ez a gyereket megviselte volna, pláne a sok ajándék.

A születésnapos részt viszont nem értem. Miért ünnepeltek ti hatszor-nyolcszor szülinapot? Meg mi az, hogy a szülők tartják összevonva a gyerekekét meg a tiéteket? Ha ti tényleg olyan hülyék vagytok, hogy MINDEN születésnapon bulit tartotok MINDEN rokonnál, akkor ne csodálkozzatok, hogy sok alkalom lesz belőle.

Adok egy tanácsot. Mostantól a nagyszülők ne tartsanak nektek szülinapot, nem óvodások vagytok.

Szépen otthon megtartjátok mindenkiét, szűk családi és baráti körben, NEM ÖSSZEVONVA, ahogy az a normális embereknél szokás, a nagyszülők meg majd felköszöntenek szépen mindenkit telefonon, vagy átugranak valamelyik délután, ha adni akarnak valamit.

Persze, hogy hülyét kap a gyerek, ha ti minden egyes sz**os szülinap miatt végiglátogatjátok a komplett rokonságot és mindenkinél tartotok egy bulit, amire egy 1 évesnek meg egy 3 évesnek pont semmi szüksége. Azt se értik, hogy felköszöntik őket, csak annyit fognak fel, hogy kaptak valamit.

Tehát tessék, itt a megoldás: ne ünnepeljetek szülinapot, legalábbis ne ekkora felhajtással. Ekkora igények mellett persze, hogy meghülyítitek a gyerekeket.

A karácsony viszont ilyen, illik mindenkihez elmenni vagy meghívni, ezt viszont a tieiden kívül minden más gyereknek sikerül feldolgozni, szóval ha megviseli a sok játék, akkor javaslom gyermekpszichológus felkeresését.

2017. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!