Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A Meny és anyós közötti...

A Meny és anyós közötti kapcsolat sokszor miért olyan rossz? Az anyós félti a gyermekét vagy mi áll a háttérben?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 12:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
mert együttélnek
2018. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Mert érzelmileg vérfertőző kapcsolatban van az anyós a gyerekével és nem szakították el ezt a szálat, mielőtt a szerelmi kapcsolat létrejött volna, ezért rivalizál az anyós a mennyel. A meny/vő meg felveszi a kesztyűt, pedig nem neki volna dolga az anyóssal, hanem a párjának.
2018. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
26%
Mért írtad nagy M-mel a menyet?
2018. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
Vagy az anyós látja, hogy a menye egy ordas rib.. aki csak a pénzre hajt. A fia meg nem látja a rózsaszín szemüvege miatt. Nem minden anyós boszorkány és nem minden meny kisangyal. És ez fordítva is igaz.
2018. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Exemnél pont az a helyzet.


Kezdetben őróbált kedveskedni, de ahogy összeköltöztwm a fiával, és rájött, hogy komoly a dolog, fúrt, bántott, hátam mögött beszélt rólam mindent.

Az exem meg elhitte a hülyeségeit... nekem 1 év után ebből elegem lett, kidobtam a srácot a francba.


A pasas 34 éves, év voltam az első és egyetlen kapcsolata, mert anyja senkit nem képes elviselni, akit a "kisfiával" lát.

2018. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Hatalmi rivalizáció, kinek a szava értékesebb a férfi szemében.
2018. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából a 6os jár a legközelebb a megfejtéshez.

Ugyanis relációfüggetlenül, valóban ott vannak értelmetlen és valódi tét nélküli konfrontálódások, ahol valaki hatalmi dráma által akar energiához jutni.


Ez lehet após, anyó, szülő, gyerek, tanár, diák, főnök beosztott, aki rendben van magával az nem megy neki a másiknak, nem okoz szándékosan kellemetlenséget és őrlődést senkinek.


Minden kapcsolatnak az alapja a kölcsönös tisztelet.

A dráma kizárja a kölcsönös tiszteletet.

2018. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Előrebocsátom, hogy nagyon jó kapcsolatom van anyósommal, jobb mint anyámmal.

Viszont látom a környezetemben élők problémáit, sok helyen tényleg az együttélés a gond. Előjönnek a generációs problémák, nem kell messzire menni, elég csak a mindennapi élet kérdéseit számbavenni, ki hogy főz, ugye az idősebbek lehet, hogy a hagyományosabb ételeket szeretik, míg a fiatalok a modernebb, esetleg nemzetközi konyha ételeit, vagy ki hogy takarít, mosogat, kézzel-géppel, stb. Egy-egy rosszkor/rosszul elejtett mondat is óriási feszültséget tud okozni.

Szerintem nem szabadna együtt élni a fiatal párnak a szülőkkel. Tudom, nehéz lakáshoz jutni fiatalon, de ha meg már unoka is születik, újabb feszültségforrás!

A gyereknevelés régen totálisan másképp zajlott, azóta egy csomó mindent másképp mond ki a tudomány, hogy ,,mi a jó a gyereknek", így természetes, hogy amit a kedves mama jónak lát, illetve ő úgy csinált anno a gyerekeivel, azt ma már teljesen másképp csináljuk.

De azért sok hárpia meny is van, hogy ezt az oldalát se hagyjuk ki! Vannak, akik szánt szándékkal eleve negatívan állnak az anyóshoz, mert az ugye csak gonosz lehet és biztos nem lehet vele kijönni. Szerintem egészséges távolságból (ne lakjon olyan közel, hogy papucsban át tudjon jönni, de ne lakjon olyan messze se hogy ott kelljen aludnia éjszaka, ha meglátogat) meg lehet azt oldani, hogy beengedjük az életünkbe. Kell a gyerekeknek nagymama, ezt nem szabad elvenni tőlük!

2018. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez ki nem mondott féltékenység.

Fiús anyuka vagyok, igaz 5 éves még csak a fiam. De én vagyok neki az első számú NŐ. És ez még sokáig így lesz. De eljön majd az idő, amikor jobban fog szeretni egy másik nőt, mint engem. Nem, nem a tiniszerelemre gondolok, hanem amikor meg is állapodik.

És ezt sok nő nagyon nehezen viseli. Főleg, ha teljesen más típusú lányt választ, mint az anyja volt. Így már eleve nagy lesz az ellentét.


De ezt sok nő nem vallja be. Hogy nem akarja elengedni a fiát. Pontosabban nem akarja az "első helyet" elveszíteni a fia életében...


(nekem szerencsém van, nagyon jó a kapcsolatom anyósommal, majdnemhogy anya-lánya viszonyban vagyunk. Remélem, én is ilyen jó anyós leszek...)

2018. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

"Főleg, ha teljesen más típusú lányt választ, mint az anyja volt. Így már eleve nagy lesz az ellentét." => Nálunk is ez a helyzet áll fenn (most nem részletezem az okokat, de anyósom szöges ellentéte vagyok mindenben), ennek ellenére nem mondanám, hogy rossz a kapcsolatunk, mert nem az. Volt 1-2 húzása (kétszínűsködött, visszahallottam dolgokat), akkor kiosztottam, mert nem szeretem, ha valaki nem egyenes. De alapjáraton egyébként rendes. Ami viszont engem zavar:

Párom egyke, 26 éves. Én 30 leszek. Anyósom meg Jézus Krisztus világmegváltó és egyben valódi mártír beállítottsága, hogy jön a 3. gyerek (vérszerint neki 2. unoka, mert az első a volt kapcsolatomból van), de a fiát még mindig sokszor kisgyerekként kezelgeti, ha nálunk van, mindent meg akar oldani helyette, kiveszi a kezéből a dolgokat, stb. Ezért én nem 1x leteremtettem, hogy nálunk nem ez a rendszer, hogy kiszolgáljuk a felnőtt "csecsemőt", nem nyomorék, van keze, lába, el tud mosogatni, stb.


De a kapcsolatunkat nem akarta soha szétba...


Tudok olyan esetet, ahol ilyen téren nyert az anyós... Unokanővérem ott lakott az exénél, szintén anyuci egy szem pici fiáról van szó. Megszületett a kislányuk. 7 hónapos volt, amikor unokanővérem fogta, és visszaköltözött vele nagyanyámhoz, mert az anyós mindenbe belepofázott, meg az volt a legfontosabb neki, hogy épp melyik szomszéd mit javasolt... A srácnak mondta utána, nem őt hagyta ott, hanem az anyját, és ha el tudnának költözni albérletbe, rendbehozhatnák a kapcsolatukat. Anyuci nem engedte, a srácnak meg szent volt az anyja szava, így szakítottak is... :/


Nekem nincs fiam, egyenlőre 2 lányom van, de ha lenne, az én elveimmel, világnézetemmel nem hiszem, hogy lenne olyan lány, aki szúrná a szemem, ha tényleg szereti a gyerekem, és nem kihasználni akarja.

2018. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!