Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az intelligenci és a szorongás...

Az intelligenci és a szorongás közötti kapcsolat. Van alapja?

Figyelt kérdés

,,Magasabb intelligenciát jelez a szorongás? Azok, akik gyakran szoronganak, magasabb intelligenciával rendelkeznek - derült ki a Columbia Egyetem és az Amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézet (NIH) közös kutatásából."


"A vizsgálatba 28 szorongó, valamint 18 egészséges embert vontak be. Amellett, hogy összehasonlították a csoportok szorongási mértékét, a kutatók személyenként is értékelték a résztvevők intelligenciáját. Az adatok elemzéséből kiderült, hogy korrelációs kapcsolat van a szorongás mértéke és az intelligencia között. Minél magasabb volt az egyik, annál magasabb volt a másik szintje is."


Simán rávághatjuk, hogy hülyeség és ez most nem önigazolás, mert szorongó vagyok és krónikusan, higyjétek el nem jó érzés. De érdekel a téma.


Arról olvastam, hogy a szorongás oka az ösztön én és a felettes én közötti konfliktus. (Intrapszichés konfliktus)


Tehát egy normál embernél van egy egészséges átjáró csatorna az id és a superego között, amitől a kettő úgymond ,,egybefolyik". Egy szorongó, neurotikus embernél valami miatt elakadás van.


Ezek tudattalan elfojtó, hárító, tagadó kivetítő védekezések lehetnek. Magyarán az ember próbálja leválasztani az ösztön én vágyait az egóról, úgy hogy mit sem tud erről.


Ezek a vágyak szexuális eredetűek.


És a leggyakoribb vág az ödipusz konfliktusra vezethető vissza.


Ez Freud elméle.


,, A traumák, a lelki zavarok az elfojtás miatt alakulnak ki, mert a felettes én túl erős, nem jut hozzá a tudatalatti energiához, és a dinamika elakad. Ekkor terápiához kell folyamodni."


Ha nagyon egyszerűek akarunk lenni következtethetünk arra, hogy a felettes én teszi az embert emberré, az ösztönök meg az állati részünk. Tehát a felettes én intelligencia, realitás, az ösztön meg állatiasság, hedonizmis.


Ki mit gondol?


2018. jan. 3. 06:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Ly*
2018. jan. 3. 06:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek
2018. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is.
2018. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sosem tartottam magam intelligens embernek* de szorongó típus vagyok sajna, saját magammal nem vagyok megelégedve külsőre, amit az idők folyamán kellő mentális gyakorlatokkal tudtam olyan szintre csökkenteni, hogy az elviselhető legyen/elfogadjam, hogy a "gép ezt dobta" :-)


*kb. 10 éve töltöttem ki tesztet a mensa.hu-n, akkor 125 lett, most nemrég megint nekiszaladtam a kihívásnak és sajna beestem 120 alá nem sokkal, lehet a kor vagy a fáradtság miatt (év végén kicsit belehúztam az órázásba), de ugye nem nagy durranás egyik érték sem. Én azokat tartom intelligens embernek akik a tesztben említett 130 feletti értékkel rendelkeznek, én max az átlag tetejére pozícionálnám magamat.


Fharminconteteje

2018. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
Mint minden felmérés ez is a mintavételezésen és az adatok feldolgozásán csúszott el.
2018. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, ebben van igazság.
2018. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az intelligencia és a szorongás között lehet összefüggés, de a felettes én nem intelligencia, hanem a szülők, iskolák, társadalom által belénk nevelt erkölcsök, hiedelmek, lelkiismeret stb. Az erős szuperego nem egyenlő a magas intelligenciával. Szerintem.
2018. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!