Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet átszokni arra,...

Hogy lehet átszokni arra, hogy tegezzem "anyósékat", ha már évek óta magázom őket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, ebből ~2 éve közös telken lakunk a szüleivel. Jó a kapcsolatom velük, napi szinten találkozunk.

Most húsvét alkalmából összeültünk borozgatni velük, és mondták, hogy tegezzem őket nyugodtan.

Nos nem tudom, hogy nekem van-e valami bajom, vagy ez mindenkinek ilyen, viszont azóta minden beszélgetést, főleg a köszönést rettenetesen kínosnak érzek, valahogy csak nem akar kicsúszni a számon egy "szia", végtelenül bizarr lenne...

Szeretek egyébként magázódni is, tegeződni is, de a kettő között váltani olyannal, akit már ismerek, nekem mindig is nehézséget okozott. (Alapból hajlamos vagyok a szorongásra emberek közelében, enyhe antiszociális zavarom van, semmi komoly, csak ilyesmi dolgok, minden szociális interakciót túlparázok.) Szóval biztosabbnak érzem ahhoz ragaszkodni, ami kialakul első találkozáskor.

Viszont tudom, hogy nem illik ezt elutasítani, na meg hát örülök is, ők elég konzervatívak ilyen téren, nem tegeződnek bárkivel, nekünk pedig van olyan jó kapcsolatunk, hogy időszerű legyen, szóval szeretném magamat összeszedni...

Ez másnak is okoz kisebb-nagyobb nehézségeket? Van erre valami trükk, amivel könnyebb "átállni"? Tudnátok tanácsolni valamit?


2018. ápr. 3. 09:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem kijelentették már az első bemutatkozásnál, hogy nyugodtan tegezzem őket. Én is kicsit furán éreztem magam, mert Csókolommal/Jó napottal kezdtem a bemutatkozást, erre mondták, hogy munkahelyen elegen magázzák őket itthon ne kelljen már. Persze nem egyből "szevasz Pista/Pannika" köszönéssel kezdtem (nem mintha most így köszönnék). Egy "szia Pista/Panni, hogy vagy?" eleinte az átálláshoz megteszi.
2018. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Költőnő? ***** válasza:
Eleinte nehéz. És néha összeakad. De kialakul.
2018. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlassal menni fog :D

En ilyen szituban nem voltam, csak olyanban hogy valakit evekig magaztam es egyszercsak mondta hogy tegezzem nyugodtan de nem volt nehez hozzaszokni.

Az en anyosom es aposom amerikai tehat az angolban nincs magazas, annyi hogy egyszer az elejen anyosomat Mrs.nek szolitottam es mondta hogy csak szolitsam egyszeruen a neven.

2018. ápr. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Úgy szokod meg, hogy lesziázod őket!


Egyébként mennyivel idősebbek a szülők? Mert a mi esetünkben az ő részéről 20-23 év, én szüleim esetében 26.

Arra akarok kilyukadni, hogy nekem mindjárt mondta az anyja, hogy tegezzem. Az apjával csak letegeztük egymást, kész. Az én párom is tegezi a szüleimet, Anya mondta neki, Apámmal meg csak letegezték egymást.

Nekem az a hülye helyzetem volt, hogy anyósomnak idősebb jóval a párja. Őt viszont meg magáztam mert később tudtam meg, hogy köztük mi van. Egy idő után mondom ez baromi hülyén hangzik, hogy szia meg jó napot. Aztán mondták hogy tegezzem nyugodtan. Úgyhogy először furcsa volt kimondani, de én secperc lesziáztam, pláne hogy együtt laktunk a családjával egy ideig. Sokkal rosszabb volt, hogy - heló! Jó napot!


Mond ki és kész! Mi olyan nehéz ha már együtt is laktok egy telken meg jóban vagytok?

2018. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Első férjemmel 8 évig voltunk együtt, 5 év után össze házasodtunk és akkor mondták,hogy tegeződjünk. Volt amikor ment,de jellemzően nem igazán tudtam át állni.Apóssal könnyebb volt a helyzet mert vele nagyon jól kijöttem. Szóval mikor hogy sikerült :D

Jelenlegi házasságomnál és csak anyósom él.. az első találkozáskor mondta,hogy tegeződjünk, mert hát majdnem 1 idősek vagyunk (azért 30 év van köztünk) egyszer véletlen csókolómmal köszöntem neki..elkezdett rikácsolni,hogy ő nem öreg asszony majd úgy bevágta a szoba ajtót,hogy csoda nem tokostól szakadt ki az egész... innentől abszolút nem okozott gondot,hogy tegezzem.

2018. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb. 8 év után ajánlották fel hogy ha akarom tegezhetem őket. De én szépen elmondtam nekik hogy ennyi idő után már nem tudom őket tegezni, és azóta is magázom őket! Ennek már 2 éve.
2018. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!