Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire tartjátok a kapcsolatot?

Mennyire tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Érdeklődés szintjén merült fel a kérdés, más hogy csinálja/bírja: nem vagytok jóban, egyikkel vagy mindkettővel kifejezetten "fogat összeszorítva" kommunikáltok, kifejezetten nem kedvelitek, nem tartjátok jó embernek, mégis találkozni kell a családi béke miatt és persze a gyerek miatt.

Milyen gyakran / mennyi időre viselitek el az anyós-apósos találkákat? Főleg, ha viták és megalázó helyzetek is voltak.

Egyáltalán, kell mindenáron a gyerek miatt, vagy ha mérgezőnek gondoljátok az illetőt akkor a gyereket sem engeditek vele pl. moziba?



2018. ápr. 10. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a szüleimmel egy utcában lakik anyós. Mikor anyumékhoz megyünk bemegyünk anyóshoz is én csak azért h felügyeljem mit akar adni/tenni a gyerekkel. Max fél óra heti egyszer de mikor sikerül akkor azt is kihagyjuk. Párom se szeret az anyjánál lenni de csak az anyja.
2018. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
8 ève nem tartjuk a kapcsolatot anyósommal ès apósommal (a fèrjem sem). A 6 èves fiunkat anyósom 3 hetesen látta utoljára, apósom sosem.
2018. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyámmal vagyok így, évente egyszer találkozunk, az is véletlen.

Olyankor néma kssban ücsörögök gyomogörccsel, 29 éves nő létemre, mert tudom, hogy bármit mondanék, gúnyos belekötés lenne a vége - mint mindig, ha nekem van véleményem.


Még nincs gyerekem, de ő lesz az az ember, akihez NEM mehet sohasem. Elég volt, hogy engem tönkretett, de a gyerekemet nem fogja.

2018. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, ment a zöld. Sajnos nehéz eldönteni hogy az ember kizárhatja-e a mérgező rokont vagy pedig túlzás lenne. Nehezen találom a határvonalat. Nem történt hatalmas dolog (pl. veszélyeztetés vagy alkoholizmus), pusztán rettenetes személyiségről van szó, önsajnáltatás, uralkodni vágyás, mártírkodás, hatalmi nevelés (tiszteljük bármit tesz és ne mondjunk ellent), folyamatos káromkodás és alapból neveletlen viselkedés mintha sosem lett volna gyerekszobája. És a mi (szülők) folyamatos uralni akarása érzelmi zsarolással. Ezek Nektek elégséges indokok lennének arra, hogy ne örüljetek ha a gyereket akarja após elvinni?
2018. ápr. 10. 14:11
 5/15 anonim ***** válasza:

1-2 havonta megyünk 1 napra, férjem heti 1x felhívja őket.

Menni megyek én is mert csak akkor fogják vissza magukat.

Egyedül a gyereket addig biztosan nem engedem el amíg máshova se mehet egyedül. (tehát majd tizenévesen mehet ha akar,amikor már tud magára vigyázni,érvényesíteni az akaratát)

Pedig nalunk sincs semmi fizikai hatás, de nem is mindig attól kell tartani

2018. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Párom megy a saját szüleihez gyakran, én soha ha az anyja otthon van. Ha csak az apja van otthon és fix, hogy nem fut be az anyja, akkor átmegyek én is, az apósjelölttel jó a kapcsolatom. Az anyósjelölttel nem vagyok beszélő viszonyban sem, ezt a párom elfogadta, így nem erőlteti a talákozókat.

Az én szüleimmel jóban vagyok én is és a párom is nagyon, oda gyakran megyünk:)

2018. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is a válaszokat :)
2018. ápr. 11. 14:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Anyósom tavaly húsvétkor előadta magát úgy ahogy azt szokta, akkor döntöttem úgy,hogy ennyi volt és már nincs tovább. Azóta nem láttam, karácsony előtt felhívott :Szia. Vedd meg az ajándékot a gyerekeknek a nevembe!!!! Tovább nem tudta folytatni a "kérését" mert kinyomtam a telefont.

Családi béke azóta van,mióta nem találkozunk/beszélünk. Férjem természetesen eljár hozzá a gyerekekkel aztán ennyi.

2018. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Abból, amiket leírtál én nem nem engedném el vele a gyerekemet felügyelet nélkül. Bennem a sz.r is felmegy, mikor após/anyós téma van, mert én anyósom még teljesen figyelmen kívül is hagyja amit mondok. Bár ő kb nem is keresi az unokáját, tehát nyilatkozni nem nagyon tudok.
2018. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az 5. válaszolóval. Majd az én fiam is csak akkor mehet egyedül a férjem szüleihez, ha majd tizenéves kamasz lesz, persze csak ha akar. Nemcsak fizikailag lehet valakit bántani, főleg egy gyereket rengeteg módon meg lehet nyomorítani.

A férjem lassan 40 éves, de még mindig próbálja anyósom zsarolni, rokonok előtt megszégyeníti, bemegy a munkahelyére jelenetet rendezni, felhívja este itthon és mindennek elmondja.

Rólam már több hazugságot is terjesztett, de volt hogy anyukámat hívta fel, és mindennek elmondott. Aztán anyámat mocskolta interneten, mert anyám rácsapta a telefont.

Sajnos komoly problémái vannak, már kétszer volt kényszergyógykezelésen a pszichiátrián. Nem hajlandó sem a gyógyszereit szedni, sem kezelésre visszajárni. A családon tölti ki minden dühét és csodálkozik, hogy nem hagyjuk nála a gyereket.

Mi már kiismertük, de egy kisgyereket nagyon könnyű becsapni. Őket a szülőknek meg megvédeni a mérgező emberektől, akkor is, ha a nagyszülőről van szó.

2018. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!