Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » SOS, hogy húzzam meg a határok...

SOS, hogy húzzam meg a határokat a jövendőbeli anyósoméknál?

Figyelt kérdés

Évek óta egy párt alkotunk a jövendőbeli férjemmel. Eddig azt éreztem, hogy nagyon jól kijövök a szüleivel. De mostanában-ahogy közeledik az esküvő-elkezdett furcsán viselkedni az anyósjelöltem. Azt sugallja amikor kettesben beszélgetünk, hogy a fia mennyire megváltozott mellettem(természetesen semmiképp sem előnyére).(olyan dolgokat értek ez alatt, mint pl.: amióta velem van kevésbé foglalkozik velük, nem csinál annyi ház körüli munkát)

Persze nem mondja ki konkrétan,h miattam van, de körülírja. Azt érzem, hogy bár az elmúlt években csak azon gürcöltem hogy megfeleljek nekik minden téren, valószinüleg soha nem leszek elég jó.

Szinte mindenbe bele akarnak szólni, és a páromnak sokszor már nem merik mondani, mindig nekem mondják, hogy mit hogy kellene csinálnunk. Én meg természetesen ha nem is bólogatok, de meghallgatom.

Ősszel végre összeházasodunk, és nem szeretném hagyni, hogy eldurvuljon a helyzet.Eddig bevallom, én voltam a hibás, mert túlságosan meg akartam nekik felelni.A párom sokszor nem akarta őket felhívni, felhívtam őket én.

Láttam, hogy inkább már felém húz, és ez a szüleinek rosszul esik, ezért én voltam a kapocs, ami összetartja őket. Most meg az érzem hogy anyós engem akar onnan kiszedni mert vissza akarja kapni a kisfiát, aki egyébként ma-holnap 30éves.

Nem tudom miért, de nem értékeli az erőfeszítéseket amiket azért teszek, hogy a fiacskája többet menjen haza, többet foglalkozzon velük.Azt látom, hogy nem elég nekik ez sem...

De gyerekként kezelnek bennünket, amikor ott vagyunk náluk akkor is mindig be kell számolunk hova megyünk, mit csinálunk. amikor a gyerekvállalás jön szóba a rokonoknál, mindig rávágják hogy mennyire fiatalok vagyunk, ráérünk azzal még.


Mit tegyek, hogy ne gondoljanak bunkónak, de azért tudják hogy hol van a határ?

Főleg tapasztalt feleségtársak véleményére lennék kíváncsi.



#anyós #semminemjóneki #határokatszabni
2018. máj. 2. 11:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell őket felhívnod, nem is értem, eddig miért te hívtad fel őket a párod helyett.

Ha helyetted beszélnek, illetve a nevedben, akkor szólj közbe, tedd helyre, javítsd ki stb. Ne hagyd magad elnyomni!


Azért kezelnek gyerekként, mert te úgy is viselkedsz. Állj ki magadért, elvégre felnőtt ember vagy. Nem azt mondom, hogy minden csip-csup kis ügy miatt balhézni kell,de a határokat meg kell húzni.

2018. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Butaság az, ha egy fiatal egy nála egy generációval idősebbel bármin is összevesz. Szüleim saját generációjukon belül nagyon modern szelleműek voltak fiatalon, most már kicsit konzervatívabbak. Egy csomó dologról tök más a véleményük, mint egy mai fiatalnak. Borítékolni tudom előre, hogy miről mi, tök felesleges lenne bármelyikünknrk is ráerőszakolnia a másikra a saját véleményét, értékrendjét.
2018. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
A pontozást elnézve megjöttek a témában szereplő anyósok.
2018. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne foglalkozz vele ennyit! A fiával élsz, nem vele, nem számít, miket mond, csak mosolyogj és egyik füleden be, a másikon ki.
2018. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom külön éltek, alkalmanként találkoztok/telefonáltok! Ha tanácsot ad mosolyogva megköszönöd. Ha jó tanács megfontoljátok, ha nem tetszik másképp cselekedtek! Egy idő után rá fog jönni, hogy nincs nagy befolyása! Nem kell túl aggódni, nem tűnik olyan rémes nőnek!
2018. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ne törd magad ennyire. Ne te legyél a kapocs, ha nyűgje van beszélje meg a fiával. Nálunk is téma, hogy kevesebbet van otthon a párom, meg nem segít már annyit a ház körül, de könyörgöm már nem otthon lakunk és megvan a saját háztartásunk, gondunk bajunk. Természetesen, ha tudunk segítünk, de nem ugrunk az első szóra.

Azt kell tudatosítania mindkettőtöknek, hogy önálló család lesztek, szeretnétek ti magatok intézni az életeteket.

Ezt most kell megcsinálni, ha gyereketek lesz, akkor még rosszabb lesz.

2018. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
"Azt érzem, hogy bár az elmúlt években csak azon gürcöltem, hogy megfeleljek nekik minden téren..." Na, ezt nem kellett volna ennyire túlzásba vinned. Ha például a párod nem hívja őket, te ne erőltesd, mert úgy tűnik, jó úgysem lehetsz náluk.
2018. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha még a gyerekvállalásról is ők "döntenének", jobb távolságot tartani.
2018. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon rosszul csinálod. Ne teperj ennyire és ne akarj semmiféle kapocs lenni a párod és a szülei között. Az én anyám mióta az eszemet tudom ezt csinálta, pedig apámmal 1 éves koromban elváltak, majd apám később meghalt. Ennek ellenére amíg a nagyszüleim éltek ez volt a műsor. Az égvilágon semmit nem ért el vele, nem szerették sosem, nem értékeltek semmit, kibeszélték a háta mögött. És amikor már csak nagyapám élt de őt se látogatta senki az elviselhetetlen rosszindulatú viselkedése miatt, anyám még akkor is tepert, ő volt az egyetlen aki járt hozzá. És papám még a halálos ágyán se köszönt meg semmit anyámnak. Szóval ezt jobb, ha elfelejted. Ahogy én csinálom: szeretem párom szüleit, ha náluk vagyunk beszélgetek, segítek ha kell, ha jönnek programokat szervezek, stb. De én soha nem hívom őket, majd párom beszél velük, amikor akar. Külföldön élünk, skypeon beszélnek, én 10ből 2-szer ha jelen vagyok. Eszem ágában nem lenne nekiállni hívogatni őket mikor párom nem akar velük beszélni. Nyilván oka van, hogy nem akar. Én is eléggé felkapnám a vizet ha csak úgy felhívná az anyámat, amikor én épp a hátam közepére se kívánok egy beszélgetést vele. Nem is teszi, úgy viselkedik anyámmal mint én az ő szüleivel. Soha meg sem próbált egyik szülő sem beleszólni az életünkbe, vagy ellenünk beszélni. Jobban is teszik, el is lennének küldve a fenébe :D Állj a sarkadra és foglalkozz inkább a saját szüleiddel, párod meg majd beszél a saját szüleivel ha akar, ha nem akkor meg nem. + egy jó tanács, az olyan embereknek, akik mindig meg akarják mondani, hogy mit hogyan csináljatok ne mondjatok semmit, csak mikor már megcsináltátok amit akartatok :D Akkor már úgyis késő, kész tények elé vannak állítva, nem tudnak mit tenni.
2018. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mint tapasztalt menyként mondom, fogadd meg az 5-os válaszoló tanácsait, én ugyanazt gondolom, én hasonló cipőbe jártam mint Te...Sajnos az érzelmi zsaroló, állandóan mindent véleményező, és semmit sem értékelő emberek nem

változnak meg. Fájhat, de ez van.

2018. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!