Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy utaljak finoman anyósnak...

Hogy utaljak finoman anyósnak arra, hogy nem kellenek a kéretlen tanácsai a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Mindenbe beleszól a kezdetektől. Már volt egy nagy veszekedés, kibékülés, férjem 100x megkérte, hogy ne szóljon bele...stb. Olyan felszínes ez a béke, nem akarok veszekedést, de pár hónapig csendben volt, most megint kezdte...már mondram neki néhányszor, hogy pl. ráér még a gyerek (14 hós) a ropikkak, bolti üditőkkel, de mindig megkapom, hogy "nem lesz tőle baja". A múltkor is ez volt és mondtam, hogy akkor se lesz baha, ha nem iszik-eszik még ilyesmit...nané, hogy felhúzta az orrát...Lehetnék még ettől tapintatosabb? Kezd nálam kiborulni a bili...

2018. máj. 19. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Én irtanám az összes mű, szintetikus, tartósítószeres, ízfokozós szutykot a világból, úgyhogy ha valaha lesz gyerekem, senki nem fog neki bolti üdítőt adni. Ölre is mennék ebben a témában (képletesen), úgyhogy felőlem a saját anyám is megsértődhetne. Mondjuk ő nem hülye, engem se tömött ilyen szrságokkal.
2018. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ne tapintatos akarj lenni, hanem kedvesen határozott.


Köszönjük, de ilyet a gyerek majd jövőre ehet, majd a férjem elviszi munkába tízóraira.


Ennyi, mosolyogsz, elteszed és úgy csinálsz, mintha semmi sem történt volna.

2018. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha szerered ezeket, köszönd meg nagyon kedvesen és edd meg, idd meg gyorsan, hozzá teve hogy a gyerek meg nem ehet ilyet, de te nagyon szereted, és legközelebb xy fajtát/ kiszerelést hozzon, mert az finonabb. Talán akkor észreveszi magát.
2018. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Határozottan, ha a finomkodó utalás nem használt. Ennyire egyszerű. Ugyanolyan ember vagy mint ő, nem kell félni anyóstól.
2018. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha olyan mint az én anyosom soha nem fogja megérteni. Mi azt csináljuk h hazavisszük és megesszük mi,ennyi.hiába mondtan én is h nem kell csokival tömni a gyereket 16hos nem érti meg veszi neki feszt. Hazahozzuk és apával este megesszük mikor elalszik a gyerek XD
2018. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
5-ös, te apáddal élsz? Ez de beteg...
2018. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

6-os, te vagy a beteg . :) maradtál volna inkább csendben.

Kérdező, mondd meg neki határozottan, hogy ez a ti gyereketek, ti nevelitek, ti döntitek el, mit mikor fog enni. Ne bunkón, csak határozottan. :) vagy ha sehogx nem megy, és nem látsz rá reményt, akkor mondd neki hogy orvosi utasítás mert pl felmerült a cukorbetegség gyanúja. Ezt csak tiszteletben tartaná. Ha hazugsággal többet érsz el, hát hazudj. :)

2018. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

7-es, semmit nem értesz, mi? Beteg vagy te is akkor.

Meg igazán beteg dolog "apának" nevezni a férjet/barátot/élettrásat! Freudi elszólás, tudtad?

2018. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma megint próbált valami bolti sz@rt adni neki. De ezt úgy adná mindig, hogy akkor rögtön egye meg a gyerek. Kikaptam a kezéből és megkértem,hogy gyümölccsel is lehet kedveskedni a gyereknek. Erre megkaptam, hogy túlóvom...

Erre annyit mondtam, hogy legyen az én gondom, hogy mitől óvom, ő csak sodródjon az árral és tartsa tiszteletben a kérésünket!

2018. máj. 19. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha egyszer a "finom utalásból" nem ért, világosan meg kell neki mondani(illetve mondanotok, a pároddal együtt), hogy ti vagytok a gyerek szülei, ő "csak" a nagyanyja...
2018. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!