Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom az őrületbe kerget...

Az anyósom az őrületbe kerget az okoskodásával. Mit tegyek, hogy leállítsam?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok. Az anyósom egy végtelenül önző nő, az első heteket pokollá tette a hisztijével, de mostanra megnyugodott, és úgy tűnik, örül a gyereknek. Legalábbis azért, mert vásárolgathat neki. Engem kicsit ez is idegesít, vélhetően a hormonok miatt, de így belém vágja az ideget, hogy nem leszek jó anya, mert én még nem készülök ennyire a gyerekre, de szerintem még ráér. Viszont nem csak kéretlen ajándékokkal, kéretlen tanácsokkal is sűrűn ellát. Veri a mellét, hogy ő két gyereket felnevelt, hogy ő mindent jobban tud. Mikor nőgyógyászt kerestem, megpróbált minden ismerőséhez benyomni, ahhoz is elment, akit magamnak kinéztem, és addig nem hagyott békén, míg le nem mondtam róla. Most éppen a baba neme miatt rágja a fülemet. A párommal nem szeretnénk tudni, fiunk lesz-e vagy lányunk, de ő ragszkodik hozzá. Még azt is mondta, hogy eljön velünk az ultrahangos vizsgálatra, és majd ő megkérdezi az orvost. A helyzet az, hogy a párom egy nagy nyuszi az anyukájával szemben, többször is kértem hogy szóljon rá, de helyette inkább velem veszik össze. Nem tudom, mit tegyek. Én csak addig vagyok elfogadott elem a családban, míg befogom a szám, és nem ellenkezem az anyóssal. Hogyan vegyem rá a párom, hogy beszéljen az anyjával? Vagy mondjam meg neki én, mi a gondom, lesz, ami lesz?

2017. okt. 11. 13:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Ebből válás lesz. Komolyan mondom.
2017. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell tudnia hogy orvost keresel? Vagy az uh-k időpontjait? Nem kell beavatni mindenbe. Ha kérdez azt mondod, hogy majd te tudod. Ha hoz valamit, megköszönöd és nem fogadod el. Ő már felnevelt kettőt, meg kell mondani, hogy akkor ezzel letudta, most te jössz.


A férjedre meg csak azt tudom mondani, amit Achillesz. Nem lesz ez így jó. Ha ilyen anyuci pici fia és nem mer vagy nem akar rászólni az anyjára, akkor megszívtad. Megszoksz vagy megszöksz

2017. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell mindenbe beavatni, és akkor nem tud beleokoskodni. Találkozásokat ritkítani és messzebbre költözni. Változni nem fog.
2017. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
Na hagyd magad, az én anyósom még azt sem tudja hogy babát várok, előzőeknél is akkor tudta meg, amikor már majdnem félidős voltam, de hogy ki a dokim, mikor megyek, mi a neme, mi lesz a neve... erről simán megmondtuk, majd időben megtudja, nyugodjon le. Nem tud többet tenni a hisztitől, ha meg hisztizik, egészségére. A fene engedné be, simán ahogy megyek be dokihoz, megmondanám, hoztam a férjem, a másik személyt nem óhajtom bent a vizsgálatomnál, nem engedhetik akkor be.
2017. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nyugodtan leolthatod az anyóst. Kérdezd meg, hogy nem szeretné-e esetleg megszülni helyetted a babát. A szüléssel járó fájdalmat nagyon szívesen átadod neki. Legfeljebb megsértődik és megvonja tőletek a szuper ajándékait meg a remek tanácsait. Csak lazán, mert így be fogsz csavarodni, amikor majd ott liheg a nyakadban a köményteával, meg arra biztat, hogy hagyd üvölteni a gyereket, hogy erősödjön a tüdeje. ;)
2017. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

mondjuk nem veszed fel neki a telefont és nem engeded be hozzátok. ennyi.

ja a párod meg nokomment... előbb utóbb remélhetőleg otthagyod

2017. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen helyzetbe, ilyen férfi mellett minek vállaltál egy terhességet!?!?!?!?

LEgkésöbb pár év múlva elváltok és akkor egy (vagy több) szerencsétlen gyereknek is tönkretetted az életét!

2017. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 acelsziv ***** válasza:
92%

Eddig is tudtad, hogy egy gerinctelen puhapö c csel vagy együtt. Mi a francnak kell egy ilyennel gyereket vállalni? Mit vártál? Mindig az anyja esz neki az első mert még a tökei se nőttek le.

Szegény kicsi. Még egy csonka családban felnövő gyerek lesz... Vagy ami talán rosszabb azt látja, hogy anyuci idegbajt kap, apuci lapít, mint sz ar a fűben nagymami meg basáskodik.

2017. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Látom, jó sok válasz érkezett, elég durvák, ami azt illeti. Örülök a kedvességnek, látom, már nem csak anyós, de a fél internet is hülyének tart. Természetesen ez mind szép és jó, amiket leírtatok, de a párom is azért lapít, amiért én, mert elég komoly szálakon függünk anyuka jóindulatátol. A nevén van a lakás, ahol lakunk, még ha a páromnak is van benne pénze, illetve nála dolgozom, és higgyétek el, nem mondtam volna el neki, hogy gyereket várok, míg nem muszáj, de az volt. Mellesleg az orvosról azért tudott, mert a párom naiv, és tőle kért tanácsot, egyebek időpontjárol pedig azért, mert ő a főnököm, mint ahogy írtam is. Egyébként köszönöm a válaszokat, nem erre számítottam, de hát biztos több a tapasztalat, mint az én 24 évemben. Ennek ellenére még bizakodom, hogy ha egyszer elköltözünk, majd változnak a dolgok.
2017. okt. 11. 14:36
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
Sajna vannak akik tényleg megjárták már a hadak útját, azért tudnak tapasztalatot írni. Így, hogy bővebben kifejtetted, jobban látható, hogy magad írtad ezt alá azzal hogy mamának ennyi hatalom van a kezében, nincs más választás, vagy megszoksz vagy megszöksz, amúgy az a válaszoló vagyok, akinek anyósa még nem tudja, azért nem tudta, mert addig, amíg picit is függtünk bárkitől is, aki negatívan hatott ránk, addig nem vállaltunk babát. Mi így döntöttünk, ti úgy, ez mindenkinek saját döntése, de aztán sajnos le is kell nyelni, ha jön a sok vele járó gond.
2017. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!