Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljem le a fiamat...

Hogyan beszéljem le a fiamat róla?

Figyelt kérdés

Kérlek próbáljatok elvonatkoztatni attól, hogy én magam nem vagyok jóban a férjem szüleivel, mert megpróbálom tárgyilagosan vázolni a helyzetet.


Anyósomék egy ikerházban laknak, az egyik felében ők, a másik üresen áll, mert apósom szülei éltek benne. Hosszú évekkel ezelőtt felmerült, hogy éljünk mi ott, de nem volt jó a viszony, így nemet mondtam rá. Legfőképp azért akarták, hogy ha megöregszenek, akkor majd mi gondozzuk ott helyben őket (0-24-ben próbára téve az idegeinket).


Azt hittem a téma lezárult, de most a fiamat fűzik, kitalálnak mindent, amit csak lehet. Szeptembertől főiskolára fog járni, így "milyen jó lesz neki, szabadon élhet a házban, fizetik a rezsit". "Majd ő örökli meg tőlük, nem az apja, ha odamegy" (de nem is fogják ráíratni, csak szóban mondják, ennyire már ismerem őket. A férjemmel hasonlót játszottak el más témában, amit nem kapott végül meg).


Számomra nyilvánvaló, hogy arra játszanak, hogy ha velünk nem jött össze, na, majd az unokát odacsábítják. Nagyon félek tőle, hogy rá tudják beszélni. Én ismerem őket, nehéz természet mind a kettő, anyós fegyvere a lelkifurdalás keltés, hogy elérje a célját, sír-rí. Após imád uralkodni. Ember nem bírná ki őket egymás mellett lakva. Messziről is olyan szinten próbáltak beleavatkozni az életünkbe, hogy folyamatosan jelezni kellett, hogy hol a határ. A fiamnak ki kellene élvezni a főiskolás éveket, nem a nagyszülők nyavajáival foglalkozni, még akkor sem, ha a viszony nem olyan lenne, amilyen.


2018. jún. 19. 11:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem birod lebeszelni akkor menjen. Ha tenyleg rossz a helyzet, akkor elobb-utobb visszakoltozik.
2018. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetöen a fiad van annyira érett és értelmes ember, hogy ha nem tetszik neki ott, akkor kiköltözik a nagyszülöktöl.


Az, hogy (esetleg) odamegy, még vélelten sem jelenti azt, hogy ott kell maradnia élete végéig, bármikor tovább tud állni.


Ez a fiad döntése, én a helyedben nem szólnék bele.

2018. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda is megy a fiad, az nem egy örökre szóló kötöttség. Legrosszabb esetben megismeri a nagyszüleit, és eldönti maga, hogy kell-e ez neki. Vagy attól félsz, hogy majd nem fog tudni lelécelni a nagyfateréktól, mert érzelmileg zsarolják?
2018. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, 3-as. Pontosan. A férjemmel a mai napig ezt csinálják gyerekkora óta. És sajnos teljes sikerrel.
2018. jún. 19. 11:53
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy olyan viszonyban a fiaddal, hogy erről nyíltan el tudj vele beszélgetni? Valahogy úgy, hogy érezze, nem akarod irányítani, csak épp attól szeretnéd megóvni, hogy más valaki irányítsa. Talán fel lehetne hívni a figyelmét arra, hogy vannak manipulatív emberek (nyilván nemcsak a nagyszülei, mert ez egy embertípus), és azt nézze, hogy neki mi a jó, ne ugorjon bele abba a csapdába, hogy engedi pórázon vezetni magát. Lehet, hogy az sem ártana, ha külön az édesapja is beszélgetne vele ugyanerről.
2018. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az apja biztosan nem beszéli le, mert világégés lenne, ha a szülei megtudnák, hogy ellene szólt.


A fiamat nem akartam ellenük nevelni, így biztosan nehéz lesz megmagyarázni neki, hogy akik eddig mézesmázosak voltak, valójában nem azok. Olyan finomságokról pláne nem is tud, mikor pl. meggyanúsítottak, hogy nem az ő unokájuk, mert mindketten barna szeműek vagyunk, a fiam pedig anyukámra ütött vissza, és kék szemű. (Nekik lehet magyarázni a genetikát.) A legnagyobb baj, hogy teljesen beleélte magát, annak akarja szentelni a nyarat, hogy az apjával kipofozzák a házat, szükség lesz festésre, kisebb-nagyobb javításokra. (Ugyanezt már eljátszottuk régen mi is, hogy felújítottuk, aztán nem mentünk oda. Bár ez a mi tanulópénzünk volt.)


Előre érzem, hogy az egész egy nagy felesleges macera lesz, kiglancolni a házat, odaköltöztetni, aztán cirkuszok közepette visszacsinálni az egészet.

2018. jún. 19. 12:46
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nézd itt csak egy megoldás van:

elmondasz a fiadnak miindent ami eddig történt(hogy milyenek a nagyszülei), de utána hagyod hogy beköltözzön. Mert ha ezek után is beakar költözni az már az ő problémája, te megtetted amit meg kellett tenni.

mellékesen a férjed undorító, saját bőrén tapasztalja meg ezeket és mégis hagyná, hogy a fia is átélje mindezt... no comment

2018. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a fiadat engedd, had tegye, amit jónak lát.

Te meg biztosítsd arról, hogy bármikor megváltoztathatja a döntését, mellette állsz, és segítesz neki.

Ha nem jó ott, akármikor hazamehet, vagy együtt kerestek más lakhatást a suli idejére.


ÉS akkor nem fog kényszerhelyzetbe kerülni a gyerek, hanem el fogja tudni dönteni.


SZerintem ezt nem most kellene kezdeni, hanem kicsi kora óta.

Én arra nevelem a fiam, hogy legyen önbizalma, vállalja a döntéseit, és bármi történik, mellette vagyok.

Akármikor meggondolhatja magát.

2018. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogyan tudtad eddig burokban tartani a fiadat a nagyszülei jellemével kapcsolatban, de két eset van:

- ha eddig vakond módjára élt, akkor most megtapasztalja, és nem lesz semmi baja tőle azon kívül, hogy csalódik, és otthagyja őket a fenébe.

- lehet, hogy vele máshogy bántak, bánnak és bánnának, és nem biztos, hogy tartani kell tőlük.

Szép dolog, hogy nem akartad ellenük nevelni, na, de nem hiszem, hogy a fiad hülye, süket és vak is egyszerre. Valamit csak érzékelt abból, hogy mi a valóság, ha meg nem, akkor magatokra vessetek, hogy eyg kirakatcsaládot csináltatok azzal, hogy hajbókoltatok két ember hisztijeinek.

2018. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha talpraesett a fiad, magától is rá fog jönni, hogy ennek az volt a célja, amikor oda akarják költöztetni, hogy csicskának tartsák. Meg fogja unni, de én hagynám, hogy a saját bőrén tapasztalja meg. Nem kell megakadályozni, előbb-utóbb úgy is kiderül, mik a nagyszülők tervei.

A házfelújítást meg szerintem csak annyira csináljátok meg egyelőre, hogy kifestettek, tiszta házrészbe költözzön. Míg ki nem derül, vele hogy viselkednek, nem érdemes több pénzt belefektetni.

2018. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!