Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljem le a fiamat...

Hogyan beszéljem le a fiamat róla?

Figyelt kérdés

Kérlek próbáljatok elvonatkoztatni attól, hogy én magam nem vagyok jóban a férjem szüleivel, mert megpróbálom tárgyilagosan vázolni a helyzetet.


Anyósomék egy ikerházban laknak, az egyik felében ők, a másik üresen áll, mert apósom szülei éltek benne. Hosszú évekkel ezelőtt felmerült, hogy éljünk mi ott, de nem volt jó a viszony, így nemet mondtam rá. Legfőképp azért akarták, hogy ha megöregszenek, akkor majd mi gondozzuk ott helyben őket (0-24-ben próbára téve az idegeinket).


Azt hittem a téma lezárult, de most a fiamat fűzik, kitalálnak mindent, amit csak lehet. Szeptembertől főiskolára fog járni, így "milyen jó lesz neki, szabadon élhet a házban, fizetik a rezsit". "Majd ő örökli meg tőlük, nem az apja, ha odamegy" (de nem is fogják ráíratni, csak szóban mondják, ennyire már ismerem őket. A férjemmel hasonlót játszottak el más témában, amit nem kapott végül meg).


Számomra nyilvánvaló, hogy arra játszanak, hogy ha velünk nem jött össze, na, majd az unokát odacsábítják. Nagyon félek tőle, hogy rá tudják beszélni. Én ismerem őket, nehéz természet mind a kettő, anyós fegyvere a lelkifurdalás keltés, hogy elérje a célját, sír-rí. Após imád uralkodni. Ember nem bírná ki őket egymás mellett lakva. Messziről is olyan szinten próbáltak beleavatkozni az életünkbe, hogy folyamatosan jelezni kellett, hogy hol a határ. A fiamnak ki kellene élvezni a főiskolás éveket, nem a nagyszülők nyavajáival foglalkozni, még akkor sem, ha a viszony nem olyan lenne, amilyen.


2018. jún. 19. 11:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Az a benyomásom, hogy annyira féltek a vádaktól, hogy a fiút "a nagyszülei ellen" nevelitek, illetve a férjed is retteg a "cirkusztól", hogy nagyon átestek a ló túloldalára. Valakit "valaki ellen nevelni" és őszintének lenni nagyon nem ugyanaz. A fiadnak joga lenne tudni ezekről a problémákról, mert így afelé halad, hogy neki is meg kelljen fizetni a tanulópénzt. Ha nem beszéltek vele erről, akkor honnan tudná, hogy baj van? Amíg a konfliktustól való félelemkentéssel befolyásolni lehet a viselkedéseteket, döntéseiteket, addig nem vagytok szabad emberek, és így a fiatoknak sem tudtok segíteni. Ha a nagyszülők olyanok, amilyennek leírtad őket, azt kizárólag úgy lehet kezelni, ha nevén nevezitek a problémát, és hitelesen (azaz önmagatokhoz hűen, és nem a rátok kényszerített szerepeket játszva) viselkedtek. Természetesen erre a nagyszülők agresszíven fognak reagálni, és háború lesz, ez várható. Viszont sokkal nagyobb szükségük van rátok, mint nektek rájuk - ha következetesen nem hagyjátok magatokat terrorizálni és manipulálni, akkor nagy valószínűséggel visszavesznek (ha pedig nem, és megszakad a kapcsolat, akkor egy kolonccal kevesebb: a rokoni kapcsolat még nem jelent automatikusan lelki köteléket).

Azt kell belátnod, hogy nem igazán lehet többet elvárni egy 18 éves fiataltól, mint magatoktól. Amíg magatokon sem tudtok segíteni, mert annyira féltek a konfliktustól, hogy inkább sorozatosan lenyelitek a békát, akkor hogy tudja egy alig hogy felnőtt fiú bölcsen viselkedni?

2018. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Milyen a fiad? Lehet, hogy ő fogja kicsinálni a nagyszülőket. Pár éjszakai buli, haverok, link viselkedés tökéletesen elérné a célját :)
2018. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
De miér akarod lebeszélni a fiad? Ha neki nem tetszik majd ott a dolog fogja magát és eljön onnan. Nem egy nagy dolog. Veszíteni senki nem veszít semmit.
2018. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
háát a kérdező veszíti majd a felújítás költségét, gondolom...
2018. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%

"Hogyan beszéljem le a fiamat róla?"


Sehogy.


Sajnos te azt képzeled, hogy a te nézőpontod az egyedül lehetséges nézőpont. Te nem bírnál velük ott lakni - miből gondolod, hogy a fiad sem bírna? Ha valaki 18 éves koráig rendszeresen járt (vagyis vitték) látogatóba a nagyszüleihez, akkor azért többé-kevésbé ismeri őket. Ha ő ennyire lelkes, akkor valószínűleg te problémázod túl a nagyszülőkkel való nehéz együttélést (ill. szomszédságot). Egyébként sem valószínű, hogy egy 18 éves fiú ápolni, fürdetni, tisztába tenni fogja nagyapját, nagyanyját, ha leesnek a lábukról. Ezt szerintem a nagyszülők sem képzelik. Lehet, hogy segít nekik bevásárolni, vagy rendben tartani a kertet. Akkora baj lenne ez?

Aztán, ha nem válik be a közel-lakás, akkor visszamegy hozzátok és kész. Akkor sem dől össze a világ. De lehet, hogy tökre örülni fog annak, hogy az üres lakásban bulit szervezhet, csajokat vihet fel éjszakára anélkül, hogy tőled kéne szemlesütve engedélyt kérnie hozzá. És ezekért az előnyökért örömmel vállalja, hogy nagymama-nagypapa rigolyás természetét elviselje ill. nekik segítsen.


Az, hogy nem íratják fiadra a házat, azt sem rónám föl nekik. Ha egyedüli unoka, akkor úgyis mindent a férjed fog örökölni, ő majd ráírathatja, ha akarja. Ha meg van másik unoka is, akkor nem is volna helyes, ha kivételeznének vele. Ezzel csak a viszálykodás magvát hintenék el.

"A fiamnak ki kellene élvezni a főiskolás éveket"

Egyelőre te akarod megakadályozni, hogy úgy éljen, ahogyan szeretne, amire most lelkesen készül. Hagyd te, hogy élvezze az életet, ne te akard neki megmondani, mitől lesz boldog és mitől nem. És ha egy év múlva netán hazaköltözik, akkor se kezdd el mondani, a "Látod, látod, én előre megmondtam, de te nem hallgattál az okosabbra..." kezdetű mantrát.

2018. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd te tudod mennyire felnőtt a fiad és mennyire látja át milyenek a nagyszülők.

Kérdezd meg tőle elfogadná-e? Vagy már ott tartorok, hogy menni akar?

Az én 15 évesem már ott aludni sem hajlandó anyósomnál, nemhogy mellé költözni. Van annyi esze már ennyi idősen, hogy tökéletesen átlát a vénasszony ármánykodásán és butaságán.

2018. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

én ennyi idősen már ki lettem tagadva az öreglánytól, de már jóóóval előtte vágtam hogy ki nem állhat.

Fogadd el, hogy:

- a fiad szereti a nagyanyját

- letojja milyen a nagyanyja, ő is csak ki akarja használni a nagyit, szóval nagyiék fognak nagyot koppanni

2018. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te max annyit tehetsz, hogy elmondod, te miért nem tartod jó ötletnek, hogy odaköltözzön. mondd el neki, hogy mi történt, amikor ti költöztetek volna oda. aztán majd eldönti, mit akar csinálni. még az is lehet, hogy odaköltözik és ő jön ki belőle jobban. de mindenképpen mondj el neki mindent, ne érjék meglepetések
2018. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj! Nem lesz semmi baj. Az unokák többnyire kiválóan kezelik a legfurcsább nagyszülőket is. Próbálja ki, ne idegesítsd magadat. Egyetemistaként kisebb gondja is nagyobb lesz annál, hogy az öregek rigolyáit kiszolgálja. Majd kiforogja magát a dolog. Huszonéves mai fiúk nemigen csücsülnek a nagyika szoknyáján. Bízz a fiadban!
2018. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18 évesen nyilván nem hülye, és attól, hogy az apja egy szerencsétlen papucs, aki lenyeli a szülők hülyeségét a fiad még nem biztos, hogy az lesz.


Apám simán bekajálja mostohaanyám összes zsarolását meg fenyegetését, mert "szereti", én nem. Persze én voltam mindig a kötsög, aki "ellenkezik". Hát, nem, csak undorítónak tartottam már 16 évesen is, hogy azért kell menni valahová, mert a drága mostohaanyu megsértődik és két hétig levegőnek (sem) néz.

2018. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!