Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan beszéljem le a fiamat...

Hogyan beszéljem le a fiamat róla?

Figyelt kérdés

Kérlek próbáljatok elvonatkoztatni attól, hogy én magam nem vagyok jóban a férjem szüleivel, mert megpróbálom tárgyilagosan vázolni a helyzetet.


Anyósomék egy ikerházban laknak, az egyik felében ők, a másik üresen áll, mert apósom szülei éltek benne. Hosszú évekkel ezelőtt felmerült, hogy éljünk mi ott, de nem volt jó a viszony, így nemet mondtam rá. Legfőképp azért akarták, hogy ha megöregszenek, akkor majd mi gondozzuk ott helyben őket (0-24-ben próbára téve az idegeinket).


Azt hittem a téma lezárult, de most a fiamat fűzik, kitalálnak mindent, amit csak lehet. Szeptembertől főiskolára fog járni, így "milyen jó lesz neki, szabadon élhet a házban, fizetik a rezsit". "Majd ő örökli meg tőlük, nem az apja, ha odamegy" (de nem is fogják ráíratni, csak szóban mondják, ennyire már ismerem őket. A férjemmel hasonlót játszottak el más témában, amit nem kapott végül meg).


Számomra nyilvánvaló, hogy arra játszanak, hogy ha velünk nem jött össze, na, majd az unokát odacsábítják. Nagyon félek tőle, hogy rá tudják beszélni. Én ismerem őket, nehéz természet mind a kettő, anyós fegyvere a lelkifurdalás keltés, hogy elérje a célját, sír-rí. Após imád uralkodni. Ember nem bírná ki őket egymás mellett lakva. Messziről is olyan szinten próbáltak beleavatkozni az életünkbe, hogy folyamatosan jelezni kellett, hogy hol a határ. A fiamnak ki kellene élvezni a főiskolás éveket, nem a nagyszülők nyavajáival foglalkozni, még akkor sem, ha a viszony nem olyan lenne, amilyen.


2018. jún. 19. 11:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy megy, hogy elmondok neki mindent, ami a témához tartozik, a lehető legpontosabban és befolyásolás nélkül.Ha kérdez válaszolok, ha leint abbahagyom.

Aztán majd ő eldönti, mit csináljon.

Lehet rosszul dönt, de az nem baj, abból is tanul (A konnektorba azért nem engedtem nyúlni) - előbb-utóbb magának kell mindenben dönteni, mert én nem leszek.

2018. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem (is) a legjobb, ha elmondod neki, hogy attól félted belekerül a manipulációs körbe, és nem "mer" majd kiköltözni onnan. Biztosítsd róla, hogy bármikor hazamehet, de add meg neki a lehetőséget, hogy kipróbálja magát így. Ez is egy féle kis "szabadság" lesz neki. Ha meg apósodék állandóan nyaggatni fogják, megunja és hazaköltözik, bár igen akkor is bukod a tanulópénzt, de sosem keltesz a fiadban "mi lett volna ha" érzést, meg azt, hogy foggal körömmel ragaszkodsz a jelenlétéhez. No para, örülj neki, hogy nem egy "csöves" koleszba megy, ahol a sok jó gyerek, drog, pia, nők van állandóan csak a központban. (Persze természetesen tisztelet a kivételnek, tuti sok van belőlük), csak általánosságban jobb egy külön kis zug, mint a nagy csoportos fiatal banda. (Mondom én ezt 30 évese, 5 éves a lányom és próbálok belegondolni a helyzetedbe). Kitartást! :)
2018. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!