Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Félek a bemutatástól, mit tegyek?

Félek a bemutatástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jövőhéten találkozok a barátom szüleivel és kicsit félek tőle. Mit vegyek fel? Miről beszélgessek velük? Vigyek valamit? A kishúgának illene vinnem valamit? 16/l, a barátom 18

2018. jún. 24. 14:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha az az illedelmes hogy első találkozáskor visz valaki a párja szüleinek ajándékot akkor miért csak a férfiaknak kell?
2018. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
viszel 1 tábla csokit, vagy valamilyen bonbont azt kész, nem kell nagy ügyet csinálni belőle
2018. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sem kell túlspilázni a dolgot... Persze legyél udvarias és próbálj kedves, barátságos, nyitott lenni, de az a lényeg, hogy önmagad add és viselkedj természetesen. Semmit sem kell előre megtervezni, hogy majd erről és erről fogunk beszélgetni, ezt fogom mondani stb., mert nincsen semmi értelme és szerintem ez meg is látszik, ha az ember valami előre kidolgozott terv alapján próbál viselkedni...nekem ez minden csak nem szimpatikus. Szóval szerintem ez a “kérj el egy finom receptet”, “dicsérd meg ezt és azt” , “vigyél ilyen és ilyen ajándékot” stb. mind hülyeség. Fiatalon, 16 évesen nem kell nem tudom milyen elvárásoknak megfelelni és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb szülő sem úgy gondolkodik, hogy “na most majd leteszteljük a kislányt”... Én a helyedben max. otthon sütnék valami kis sütit vagy vennék egy bonbont és azt adnám oda, ha már meghívtak magukhoz, de biztosan nem vennék külön-külön ajándékot mindenkinek. Szerintem ennek valahol olyan üzenete van, hogy így akarsz náluk bevágódni, le akarod őket kenyerezni...plusz egy iskolás lánytól nem hinném, hogy bárki is elvárná, hogy nem tudom milyen ajándékot vigyen. Normális ruhában menj, amiből nincsen kint semmid és olyat válassz, amiben jól érzed. A többi pedig majd jön magától, majd beszélgettek valamiről, biztos ők is kíváncsiak rád és vannak ilyen tipikus témák pl. suli, hobbi, mit szeretnél tanulni stb., amiket meg szoktak kérdezni.
2018. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem attól függ, viszel-e bármit is.


Én vittem anyukának bonbont - húzta száját, hogy "fogyózik" -, apukának bort (ő ezt nem szereti), öcsinek és csokit - anyuka rögtön elvette, hogy miért adok a yereknek ilyent :D


Gyakorlatilag a 2,5 év alatt semmi nem volt jó anyukának, utált, mert "elveszem a (29 éves) kisfiát".

2018. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

11-es .... amiért nem te mész előre egy étteremben, de az otthonodban igen, ha nő vagy és férfival.


Vagy amiért a nő nyújtja a kezét, de a férfi mondja a nevét először.


Számtalan újdonság van számodra, amint látom.

2018. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Össze sem hasonlítható a kettő. Ezek olyan alapvető illemszabályok amik női-férfi interakciókra vonatkoznak, ez tiszta sor.


Hogy viszel-e ajándékot a párod szüleinek annak ehhez semmi köze. Hiszen akár férfi vagy akár nő, te vagy az aki belép egy másik család életébe

és akinek illő valamiféle tisztelet mutatnia, vagy akár mint gesztus egy szimbolikus ajándékkal kedveskednie.

Hasonlóan ahhoz mint egy szobában ülő társasághoz ha belép valaki annak illik először köszönni.

Persze egyénfüggő ki hogy viszonyul a párja családjához. Régen nagyobb jelentősége volt az ilyen kötelékeknek. Manapság gyakran már semmi.


Mint mondtam én soha nem vittem ajándékot mert egyszerűen nem tekintem a párom családját az én családomnak is, főleg ha össze sem házasodtunk. Ha náluk lennék akkor nyilván az ottani szabályokhoz igazodom, hisz én lépek be az ő életterükbe.

Viszont az ajándékozás jelentőségét én így értelmezem.

Lehet vele vitatkozni, lehet másképp gondolni.

De az hogy te konkrétan leprolizol meg ilyen arrogáns módon beszélsz azzal aki másképp gondolja neked sem a sok eszedről tanúskodik.

2018. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19%

16

Értől olvasás, ez egy.

Szakértelem hiánya, ez kettő.

Azért, mert litániázol és "szerinted", attól még nem lesz igazad, ez három.


Sőt, annak nem szokott lenni, aki hosszasan magyarázza a semmit. A tények pedig önmagukért beszélnek.

2018. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem süssél nekik sütit, valami egyszerű ilyen pogácsa, vagy olyan jellegű sajtos-sós rúd is megteszi; nem kell túlzásokba esni, meg olyan nagyot alkotni. Ruhának, hát szerintem nem kell ünnepélyesnek lenni, hiszen ez csak egy sima családi találkozás; mert akkor minden ilyen alkalommal nagyon kiöltöznél, amikor odamész? Hétköznapi szerintem jó, ahogy szoktál, csak ne legyen alpári; azért rendezettek legyenek a ruháid. Ja és ne féljél.
2018. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán saját készítésű sütit vinnék, muffin, vagy valami gyümölcsös süteményt. De mindenképp megkérdezném barátomat, hogy minek örülnének - nem fogyózik-e senki, nincs-e valamilyen érzékenysége valakinek például?

Egyszerű, hétköznapi ruhát vennék, jó idő esetén szoknya/ruha (nyilván nem mini, és nem extra szoros).

Hogy miről beszélgess velük, ezt nem lehet előre megmondani. A barátod majd biztos segít valamennyire, bevon a családi beszélgetésbe.

2018. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Itt nem tényekről beszélgetünk, semmivel sem tudod igazolni hogy amit mondasz az tény.

Szakértelmet emlegetni meg csak üres nagyzolás. Erre hivatkozni amúgy is érvelési hiba.

Elég ellentmondásos hogy etikett szakértőnek meg vagy győződve róla hogy a társasélet minden szegmensét illetően tisztában vagy a helyes viselkedéssel, miközben indok nélkül inzultáltál másokat akik megtiszteltek annyival hogy ezt ne tegyék. Csak mert nem értenek veled egyet.

Maradjunk annyiban hogy ez többet elárul egy ember intelligenciájáról és civilizáltságáról, mint az hogy visz-e az anyósnak ajándékot vagy sem.

2018. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!