Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudjak huzamosabba...

Hogyan tudjak huzamosabba ideig beszélgetni a barátom apjával, úgy, hogy ne álljon be az a bizonyos kínos csend?

Figyelt kérdés
A barátom apja, és én (úgy vettem észre), hogy nagyon hasonlóak vagyunk, olyan értelemben, hogy mind a ketten nehezen nyílunk meg új embereknek, nehezen barátkozunk, de ismerős társaságban nagyon is jól tudjuk magunkat érezni, tudunk hülyéskedni meg hasonlók. Itt az a baj, hogy amikor például ebédelünk, és ő is ott van, kicsit visszahúzódóbb vagyok, nem merem kimondani, ami éppen eszembe jut, mert feszélyezve érzem magam. Félreértés ne essék, ő egy jó ember, nem agresszív, nincsenek gúnyos beszólásai, nem mondott nekem még semmi rosszat, csak valamiért meggátol engem, hogy önmagam legyek. Arról nem is beszélve, amikor csak ketten vagyunk...

2018. jún. 30. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
1%
Nem muszáj beszélgetni. Főleg egy ellenkező nemű apád korabeli emberrel. Kérdezd meg, hogy nézhetitek-e a tv-t, és válassz ki, vagy inkább közösen válasszatok ki egy műsort, vagy csak nézzetek a hírcsatornát.
2018. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Jómagam részéről a TV-nézést nem sorolom az emberi kapcsolatok közé,

ezért javaslatom, valahogy (kerülő úton, de személyes beszélgetés alapján) tudd meg, mi érdekli őt, biztosan találtok közös témát.

2018. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
hát ha alapvetően mindketten csendesebb, visszahúzódóbb típusok vagytok, akkor érthető, hogy miért nem megy a beszélgetés. lehet, hogy idővel feloldódtok, de lehet, hogy ti sose fogtok hatalmas eszmecseréket folytatni, ami nem feltétlen baj. én pl mindig is imádtam apát, és ő is engem, de finoman szólva egyikünk se az a szószátyár típus, szóval a legtöbbször nem is sokat beszélünk egymás társaságában:D én mindig is azt vallottam, hogyha nincs mit mondanom, nem beszélek csak azért, hogy járjon a szám. és ha tehetem, kerülöm, hogy kettesben legyek azokkal az emberekkel, akivel valahogy nem tudunk beszélgetni, mert igen, van az a bizonyos kínos csend.
2018. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Sokkal jobb pedig egy tv-műsorról beszélgetni, vagy megtárgyalni a híreket, mint a magánéletedbe beavatni egy hozzád nem közelálló személyt.
2018. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Réges régen erre találták ki a házi áldást.

Amint bemész hozzájuk egy feles arra hogy sikeres volt az út, egy feles a házigazda egészségére és egy feles az alkalomra, amiért összejöttünk. Hidd el, 3 feles után már nem fogod feszélyezve érezni magad.

2018. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát mindenféle kommentek jöttek, köszönöm mindenkinek a segítséget! Alapvetően én sem sorolom a TV-zést az emberi kapcsolatok közé, de ha ennyire nem találunk témát, valóban jól jönne, szóval lehet ez lesz.

Valaki írta, hogy lehet, hogy nem vagyok egy nagy beszélgetős típus. Igazából az vagyok, csak ha felhoznám a saját kis témáimat, nem hiszem, hogy tudnánk róla csevegni mindketten... Sok embert nem érdekel a szövegem.

Utolsónak is köszönöm szépen, de undorító dolog az alkohol segítségét kérni BÁRMILYEN problémában szerintem. Persze azért köszönöm még1x! 😁😁

2018. júl. 25. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy a TV a nyerő megoldás! És én sem azt írtam, hogy kukán kell nézni, közben vagy utána megtárgyalhatjátok, amit láttatok, kinek mi róla a véleménye, akár csak a napi hírekről, ezáltal is meg lehet ismerni a másikat, hogy miről hogyan vélekedik.
2018. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!