Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja megbízhatatlan,...

Párom családja megbízhatatlan, okkal sértődöm meg?

Figyelt kérdés

Anyósék 300+ km-re laknak tőlünk, kocsi egyik oldalon sincs. Mi látogatjuk őket, mert ugye haza kell menni - ők még soha nem voltak nálunk.

Kitalálták, hogy majd most jól meglátogatnak, mert mennek nyaralni, és útba ejtenek. Jön az egész család, anyós-após-sógornő meg az ő családja... Persze közben engem jól letesztelnek, mint háziasszonyt, pedzegetve volt, hogy milyen ebéddél várom őket, stb... (Sosem mondják ki nyíltan, de ha náluk vagyunk is, jönnek néha a keresztkérdések, hogy ezt vagy azt meg tudok e főzni, vagy hogyan látom el a párom, pl csomagolok e ebédet?)

Szóval hét elején bejelentették, hogy jönnek. Jól rákészültem, hogy férünk el, mit kell elpakolni, mit főzzek, amit megesznek... még két napja egyeztettünk, hogy ugye akkor tuti jönnek, hát persze. Így hát mindent bevásároltam, leveszöldségtől az utolsó kávéig, hogy mindenkinek legyen szája íze szerint minden.

Persze sejthető, mi lett a vége.... :D Tegnap közölték párommal, hogy akkor inkább mégse jönnek hozzánk, mert az mekkora kitérő és amúgy is akkor elmegy a nap.


Kiakadtam. Ezek után én többet biztos nem játszom a jó háziasszonyt - ha majd egyszer ideeszi őket a fene, tuti programot szervezek valahol máshol, párom majd kiszolgálja őket, ahogy akarja. Egy: ez már nem az első eset, ugyanez volt karácsonykor (összevesztek otthon, nem mennek sehova inkább) meg húsvétkor (betegek voltak előtte, inkább pihennek utazás helyett) is, és akkor is utolsó pillanatban szóltak. Kettő: nem állunk most olyan jól anyagilag, lett volna más helye a pénznek, amiből nekik vásároltam be. Oké, elfogy, amit vettem, de magunknak nem ezt, nem ennyit vásárolunk.

Párom szerint túlreagálom és nem vagyok rájuk tekintettel, legyek megértőbb.



2018. júl. 15. 01:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Tojjál bele! Legközelebb jó az éttermes és a fagyasztós megoldás is, amit fentebb írtak, és meg is pedzeném nekik, hogy a múltkor annyit készültél, és nem jöttek, most nem fért bele ennyi meló, bocsika. Ha ritkán eszi őket oda a fene, akkor főleg tegyél rájuk.
2018. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

Miért vagy egy ilyen papucs anyatejszopó farokkal?


Én itt megmondtam volna a "kedves páromnak", hogy akkor végeztem vele meg az infantilis idióta családjával.


Dobd már ki, és ne mentegesd, hogy "amúgy" milyen remek pasi, mert gyakorlatilag egy leválni képtelen kis hülye.

2018. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

De tudtam, hogy " a párom amúgy nem olyan" - is benne lesz a válaszodban.


Akkor mentegesd csak, maradj vele és edd a kefét ezentúl, mert az, hogy tök leszarja, hogy a családja hogy bánik veled, az mindent elmond róla.

2018. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

12-13-as, erős túlzásba esel, nehogy már ezért fel kelljen rúgni egy párkapcsolatot, mert a kérdező párjának a családja kiszámíthatatlan és egy kissé bogaras? Kérdező, szerintem simán hárítsd a főzős és csomagolós kérdéseket, vagy nyíltan mondd el, hogy Ti másképp éltek. Ha többször is előfordult, hogy készültél, de nem jöttek, akkor ezt is le lehet rendezni azzal, hogy nem készülsz, vagy csak olyan egyszerű, és gyorsan elkészíthető étellel, amihez akár aznap is beszerezhető az alapanyag. Azt is megteheted, hogy elmondod, neked ez rosszul esik, máskor ne tegyék ezt veled, de ezzel zárd is le a dolgot.

Igen, okkal sértődhetsz meg, csak kérdés, van-e értelme? Hidd el, ezek nem olyan horderejű dolgok, hogy érdemes tartósan mérgelődni miatta. Más generáció, más értékrend, nem kell vele foglalkozni. Sok idős úgy képzeli, csak az a jó életforma, ahogy ő él, ezért rá szeretné erőltetni a fiatalabbakra a szokásait. A legjobb, ha nem foglalkozol vele és élitek a saját életeteket úgy, ahogy nektek tetszik.

2018. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél legközelebb mirelit pizzát, olyat amit ti amúgy is szerettek. Ha véletlen tényleg megy, egyetek olyat, üdítővel, chipssel, akármivel. Ha hisztizik anyóspajti hogy szr háziasszony vagy, legalább nem is akar majd menni többet.

Én sem vagyok jóban anyóskámmal, igaz pár kerülettel lakik arrébb csak (BP) de mondtam páromnak, menjen egyedül látogatózni, nekem jobb dolgom is van mint az anyja szurkálódását jó képet vágva hallgatni. Egyébként érdekes, meg pasi logika meg minden, de egyedül páromnak sincs akkora hangulata látogatni. Ki tudja, lehet úgy már érzi, hogy mégse akkora buli..?

2018. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer hívtuk meg az egész családot karácsonyra. Nekem a férjem is segített takarítani, bevásárolni, főzni. Kitettük szívünk lelkünk persze mindenkinek volt valami baja: nem olyan volt a rizs, ahogy ők szeretik, miért vannak a házban a kutyák stb. Akkor csináltunk ilyet utoljára, nagyon kiakadtunk.


Azóta ennyi embert nem hívunk vagy, ha mégis rendelünk valamilyen cateringes cégtől. Senkitől sem elvárható munka mellett, hogy játsza tökéletes háziasszonyt. Ha valakinek nem tetszik, nem kell jönni.

2018. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

12-13-as vagyok, nem nem kell, lehet nyelni is éveken keresztül és ide írogatni cselekvés helyett! :D


Bocs, aki a párjának ugrik, mikor ő készült napokig, és a SZENT családja meg nagy ívben telibeszarja őket, háááát... igen, én felrúgnék egy ilyen kapcsolatot, mert nulla a tisztelet irányomba.


Még jó, hogy ne a kérdező kérjen elnézést, amiért készülni mert. Vicc.


Voltam ilyen kapcsolatban, 1 év után meguntam, hogy a család a valaki, engem folyamatosan piszkáltak, meg célozgattak, és a "kedves" exem fél mondattal nem állt mellém, sőt, adta alájuk a lovat.

Persze ő volt legjobban elhűlve, mikor kibxtam a fenébe.

2018. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan utolso én is kivágtam egy ilyen csecsfüggőt,mint macskát egészégügyi sétára,velem megcsinálta h szex közben faképnél hagyott mert Anyuka hazarángatta,nem ért volná rá mig befejezzük, ennyire nem tisztelt.. Együtt laktunk hazaadta a pénzét én meg tarthattam el,mert nálam lakott,de sokszor hazament aludni,mert anyuci sirt a vonalba h pici fiának van otthona családja miért van nálam,nyeltem türtem,de elegem lett,és a lába nem érte a földet ugy rugtam ki,a sokadik megalázás után,h szinte üritőkehelyként funkcionáltam már a anyatejszoponak,mert azt anyukával nem lehetett,bár kitudja,ezek az odipuszosok arra is képesek.. Közöltem vele h vegye el az anyját,a pereputtyát,én meg keresek frfit aki velem akar lakni aludni élni családot alapitani,lehet az ilyet évekig türni és ide irogatni és köpködni a máséra ami nem ilyen. Ez előbb utobb durvább lesz a kérdezőéknél is,nem lehet a végtelenségig csak nyelni..
2018. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Velem ezt a saját anyámék játszották el, és nem is egyszer. Bejelentették, hogy jönnek ekkor meg ekkor. Még azt is megmondták, hogy mit főzzek nekik. Előtte mindent megvettem, felkeltem korán, megfőztem, csomót mosogattam utána, erre 2-3 órás késés után jönnek és mondják, hogy ők nem éhesek, mert ettek már útközben...


Ezt eljátszották még párszor, utána csak egy levest főztem, meg csináltam ilyen mini falatkákat, lazac, koktélparadicsom, üdítő stb., mert hogy nagy főzéseket nem csinálok, hogy aztán kiöntsem utána. Akkor meg az volt a bajuk, hogy én nem főznök nekik, bezzeg ők mindig kajával várnak engem. :D

És miután ezt elmondtam nekik, még nekik állt feljebb. :D

2018. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én rettenetesen kiakadnék és nemhogy nem főznék többet rájuk, ha ígérkeznek, de el is mennék otthonról.

És egyébként én se mennék hozzájuk többet. Majd a legközelebbi temetésre.

És igen, elszomorító, hogy a párod nem áll melléd. A főzéssel ki dolgozott? Te! Így könnyű neki megértőnek lennie!

Nekem a párod helyében lesült volna a képemről a bőr, hogy a szüleim, testvéremék ennyibe veszik a feleségem fáradozását. És alighanem egy nagyon mérges, összeveszős telefont kaptak volna tőlem + én se törném magam jó ideig, hogy elutazzak hozzájuk.

2018. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!