Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja megbízhatatlan,...

Párom családja megbízhatatlan, okkal sértődöm meg?

Figyelt kérdés

Anyósék 300+ km-re laknak tőlünk, kocsi egyik oldalon sincs. Mi látogatjuk őket, mert ugye haza kell menni - ők még soha nem voltak nálunk.

Kitalálták, hogy majd most jól meglátogatnak, mert mennek nyaralni, és útba ejtenek. Jön az egész család, anyós-após-sógornő meg az ő családja... Persze közben engem jól letesztelnek, mint háziasszonyt, pedzegetve volt, hogy milyen ebéddél várom őket, stb... (Sosem mondják ki nyíltan, de ha náluk vagyunk is, jönnek néha a keresztkérdések, hogy ezt vagy azt meg tudok e főzni, vagy hogyan látom el a párom, pl csomagolok e ebédet?)

Szóval hét elején bejelentették, hogy jönnek. Jól rákészültem, hogy férünk el, mit kell elpakolni, mit főzzek, amit megesznek... még két napja egyeztettünk, hogy ugye akkor tuti jönnek, hát persze. Így hát mindent bevásároltam, leveszöldségtől az utolsó kávéig, hogy mindenkinek legyen szája íze szerint minden.

Persze sejthető, mi lett a vége.... :D Tegnap közölték párommal, hogy akkor inkább mégse jönnek hozzánk, mert az mekkora kitérő és amúgy is akkor elmegy a nap.


Kiakadtam. Ezek után én többet biztos nem játszom a jó háziasszonyt - ha majd egyszer ideeszi őket a fene, tuti programot szervezek valahol máshol, párom majd kiszolgálja őket, ahogy akarja. Egy: ez már nem az első eset, ugyanez volt karácsonykor (összevesztek otthon, nem mennek sehova inkább) meg húsvétkor (betegek voltak előtte, inkább pihennek utazás helyett) is, és akkor is utolsó pillanatban szóltak. Kettő: nem állunk most olyan jól anyagilag, lett volna más helye a pénznek, amiből nekik vásároltam be. Oké, elfogy, amit vettem, de magunknak nem ezt, nem ennyit vásárolunk.

Párom szerint túlreagálom és nem vagyok rájuk tekintettel, legyek megértőbb.



2018. júl. 15. 01:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én mindezt már az első (karácsonyi) átverős dolog után megcsináltam volna. A betegség az más (húsvétkor), azt inkább megértettem volna, de a karácsonyi dolog az ugyanilyen védhetetlen és én akkor befejeztem volna a kapcsolatot velük (gyerekük helyében meg nagyon keményen kiosztottam volna őket).
2018. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Legközelebb, ha ilyen lenne, nem kell "rákészülni", Eszik azt amit ti, legfeljebb többet csinálsz. Ha meg nem tetszik, mehetnek étterembe.
2018. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
"Parom szerint túlteagalom és nem vagyok rajuk tekintettel..." Mi van?! Azert a parod sem normális. Nem lőször jatsszák ezt el és te legyél megértőbb?
2018. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!