Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire kell elfogadónak...

Mennyire kell elfogadónak lenni, ha valakit szeret az ember?

Figyelt kérdés
Anyós, a házasságunk legelején, egyfolytában azt duruzsolta, hogy imád engem, hogy örül annak, hogy én lettem a menye, és ódákat zengett arról, hogy a szeretet elfogadó, és hogy ő is elfogad engem, én is nézzem el az apró hibáit a férjemnek stb. Aztán jött az első unoka a mi részünkről. A várandósság és a szülés pont az a két állapot, amikor az ember lánya a legtöbb megértést és elfogadást reméli a családtól. Ebben az időszakban az érzelmeink irányítanak minket és a biztonságérzetünk erősen csökken. A férjem úgy volt vele, hogy ha valamitől megnyugodtam, vagy jobban éreztem magam, azt rám hagyta, akármi is volt az! Nekem egy nagyobb kérésem volt: hogy az intim dolgaimat és magát a szülést az édesanyámmal akartam megbeszélni, megosztani. Kissé régimódi vagyok ebben. A női dolgaimat soha nem a férjemmel tárgyalom ki. Nem rakom a nappaliba azt a naptárt amin a ciklusomat vezetem, nem számolok be arról, hogy a görcseimre milyen gyógyszert szedek és miért, stb. Ezek az én magánügyeim! A férjem elfogadta, hogy nem lesz apás szülés. Azt mondta úgy legyen, ahogy én jól érzem magam, csak az a lényeg, hogy minden rendben menjen. Rendben is ment minden. A szülést követően az anyám szépen hazament, és mi hárman elkezdtük a közös kis családi életünket. Ebben már egyik nagymamára sem volt szükségünk. Meg tudtuk oldani a háztartást és a baba dolgait ketten, és mi így is akartuk ezt! Anyós két dolgon háborodott fel: Hogy nem volt apás szülés és hogy nem költözhetett hozzánk egy hétre segíteni. Azóta is hallgatjuk, hogy ha akkor nem kértünk belőle, akkor később se kérjünk. Hozzá ugyan ne vigyük a kislányt, ő nem fog rá vigyázni stb. Ha pénz kell nem ad majd kölcsön, akárhogy leszünk megszorulva. Csak ezért! Hol van itt az elfogadás, meg a szeretet? Nem mintha most pénz kéne, vagy gyerekfelvigyázás, nem erről van szó, hanem hogy így kinyilvánítja, hogy ne számítsunk rá semmiben! Azok után, hogy azt hittem, tényleg szeret engem, ez nagyon rosszul esik.
2018. júl. 16. 03:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

7es

"A kérdező azt sem engedte, hogy ah anyós pár napra beköltözzön, hamar a szülés élménytől megfosztotta."


Megfosztotta anyóst a szülés élményétől????!

Mi ez, valami beteges, aberrált reality-show?

Az lett volna élmény anyósnak, hogy látja a menyét abban a helyzetben?

És ez valami követelmény, szokásjog, ami jár az anyósoknak?

Nem is tudtam....


1. Anyós anyós, tehát vélhetően volt része "szülés-élményben". Elégedjen meg azzal.

2. Remélem, ha ilyen fura gondolkodásod van, akkor a te anyósod bent volt. Ellenkező esetben milyen jogon kritizálod a Kérdezőt?


Kérdező, ti dolgotok, kit hova akartok meghívni, kivel akarsz szülni, kivel sem.

Nekem úgy tűnik, anyósnak ez kapóra jött, hogy megharagudhasson.

Ennyit a feltétel nélküli szeretetről meg elfogadásról.

Amúgy meg az a véleményem, hogy az mindig gyanús, amikor fennhangon szavalnak a szeretetről, meg bizonygatják. Ha őszinte lenne, nem kell állandóan számlálni, na, meg, mondani mindent lehet...



Én megmondanám anyósnak az őszintét egyszer: rendben, hogy nem érdekli az unokája, baja van velem, ahogy bizonyára eddig is volt, de legyen egyenes és vállalja ezt fel, ne fogja semmilyen mondvacsinált hülyeségekre, mert kilóg a lóláb.

2018. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%
Nonszensznek tartom, hogy egy házasságban nem a férjed az, akivel mindent megoszthatsz, akár az intim dolgokat. Persze attól még anyósod egy sudri bunkó.
2018. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Most koncentráljunk csak az anyóskérdésre, mert az a fő kérdés (bár őszintén, sztem sem egészséges az, hogy intim témákról anyád előbb értesül, mint a párod). Most legalább kimutatta a foga fehérjét. Nem téged szeretett soha, hanem a gondolatot, hogy majd ő lehet a pózoló szupernagyi... aztán amikor ez bukott, mert nem első pillanatban látta a kölköt, már jön a mocsok ki a száján. Hagyjátok... te meg lásd be, hogy vannak emberek, akik sunyik, és nem az igazi énjüket mutatják másoknak. Ez most épp egy közeli családtag volt, tudom, hogy nehezebb feldolgozni, de az idő be fog mindent gyógyítani.
2018. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sokaknak fura vagy beteges, de nekem így jó és a párom így fogad el. Ő nem is akar mindenről értesülni, persze ha baj van, arról igen. Ha éppen megvan, azt is onnan tudja, hogy akkor nincs szex. De nem beszédtéma közöttünk, egyszerűen nem szeretek beszélni róla. Azt sem fejtem ki, mi volt a nőgyógyásznál, csak annyit mondok, hogy minden rendben. Persze ha volna baj, azt nem tudnám le ennyivel. És nem akartam, hogy szülés közben lásson, de szükségem volt valakire. Régen normális volt, hogy egy idősebb nő segített a szülő nőnek, ma nem értem, hogy miért lett elítélendő? A férjem sem akart bent lenni, nem hiányzott neki. Ebben maximálisan egyetértettünk. Azelőtt ès azóta is jól megvagyunk.


Nem zártuk ki az unokazásbol anyóst. Mint mondtam, anyám is hazament a szülés után, ő sem költözött hozzánk. Mindkét nagyszülőpárt szívesen fogadtuk, ha jöttek látogatni, örültünk mindenkinek. Csak a szüléssel jutott több az én anyámnak. Meg a panaszaimmal a terhesség alatt.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Sok jó meglátást olvastam és azokét is felpontoztam akikkel nem értek egyet, mert vették a fáradtságot irni nekem.

2018. júl. 16. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!