Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen apóssal? (Azon kívül, hogy nem megy oda hozzá az ember)

Figyelt kérdés

Néha muszáj meglátogatni, az anyóssal él, meg annak az apukájával. Nyugdíjasok már mind.

A párom anyukája egy nagyon rendes, segítőkész, vidám nő.

És azért kell néha odamenni, mert az anyós kikönyörgi mindig, hogy lásson minket, meg tudja, milyen férje van, hogy ne érezze magát elhanyagolva, látogassuk őt is.

Az após meg:

Folyamatosan burkoltan sérteget mindent, ami hozzánk kapcsolható, rengeteg olyan megjegyzést tesz, hogy csak forgatjuk a szemünket. De amúgy gyűlöl lassan mindent, és mindenkit, ami él, és mozog.

Alapjáraton segítőkész, próbál udvariaskodni, de a stílusa nagyon idegesítő.

És nem ott dühítenek a beszólásai, hanem amikor már eljöttünk onnan.

Egyszer már nagyon megelégeltem a megjegyzéseit, és mondtam valamit az anyósnak, valószínű az após is meghallhatta. Semmi csúnyát, csak valamilyen politikai megjegyzésem volt.

Na utána kb 1 évig nem hívtak engem, de szegény anyós a facen próbált írogatni nekem, hogy mi van velem, meg hogy vagyok. Meg a páromból is nagyon nehezen szedhető ki valami, tudja, ha megtudnám mit mondott az apja, lehet, odamennék, és agyonvágnám már.

Most megint voltunk náluk, mondta az após, hogy miért megyek olyan ritkán hozzájuk...

De a sértegetés az ment megint, a fejem akkora lett, mint egy krumpliszsák.

Párom az meg nagyon családjafüggő, nagyon ragaszkodik a falujához, a rokonaihoz.

Már többször megfordult a fejemben, nekem ebből elég volt, többet ér a lelki békém, ami kihat a munkámra is, mint ez az egész.

Egy alföldi kis faluban élnek, ha Budapestre néha elmennek, kb mintha New Yorkban voltak volna, természetesen gyűlöli a Bp-i embereket(én is az vagyok) annál messzebb sosem voltak, külföldön sem, sehol sem. Szegény anyós meg mindig áradozik a külföldi országokról, milyen jó lenne egyszer elmenni, de legalább egy strandra velünk, vagy bárhová.

A 35 év házassága alatt egyszer nem voltak sehol.

Az apóst amúgy gyűlölte mindenki a munkahelyén is, a településükön is, gyűlöl mindenkit, engem többször lezs*dózott(nem vagyok az)

Néha már nagyon megkérdezném tőle, mi a problémája, de félek, a párommal szúrnék ki, egyszer már meg akarta ütni, egy agresszív bunkó a pasas.

Végül is az ő háza, mi csak vendégek vagyunk ott, néha ott alszunk hétvégére.

Csak úgy érdekelne, más mit tett volna már a helyemben, de kész pszihopata az ürge, idegeneknek nagyon megnyerő stílusú, kedves, el kell telnie hosszú időnek, mire kibukik a modora.

Mi együtt élünk, páromnak van egy nagy gyereke, teljesen jól elvagyunk amúgy, munka van hétköznap teljes erővel.



2017. márc. 23. 04:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell vele foglalkozni . Pláne, hogy te se vagy éppen minta meny/vő, hiszen mindenbe belekotsz te is.
2017. márc. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

csak a szakítas a megoldás:


vagy az apóssal, és akkor tényleg nulla találkozás, anyós mehet hozzátok


vagy szakíts a nőddel, mert valszeg ő ragaszkodio a szüleihez


egy az egyben ilyen cipőben jártam, hidd el, erre nincs más megoldás

2017. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyennel nem tudsz mit csinalni. Mas embert megvaltoztatni nem lehet, csak magunkon valtoztathatunk. 3 dolog lehetseges:

-ha szereted a parod, akkor az aposlatogatasok alkalmaval beveszed a leszaromtablettat. Tudd, hogy nem neked szol a sertegetes, ez az o megkeseredettsege, ezzel csakis o tudna kezdeni valamit.

-megprobaljatok csak anyost meghivni magatokhoz, ti meg nem mentek latogatoba. Itt nem lehet meguszni a botranyt.

-ha nem olyan fontos ez az egesz, es tenyleg ugy erzed, megmergezi a kapcsolatot, akkor szakitas.

A masodik megoldas botranyt eredmenyez, a harmadik csak akkor jarhato, ha nem kotodsz annyira a parodhoz. En "normal" esetben az 1. megoldast valasztanam.

2017. márc. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Én folyamatosan kapásból visszaoltottam. Aztán rájött hogy nem egy a súlycsoport. Szerintem simán irígy.De a párod is megérthetné vogy ő nem hallja ezeket a szurkálódásokat?
2017. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem, a párom van a legjobban kiborulva az apja miatt. Már néha nekem kell takarékra tennem a párom, mert olyanokat mond, hogy....

Kissé hosszúra sikeredett az irományom, nem is láttam, kösz az eddigi válaszokat.

2017. márc. 23. 07:29
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Mivel te egy felnőtt, önálló ember vagy, és párod apja is, ezért ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is, mint rá.

Ergo, ha paraszt veled, akkor viszonozd.

Sok sikert!

2017. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk kereshetnél neki orvosi segítséget, mert valószínűleg beteg. De jó magyar mentalitás szerint az ember csak szemét lehet, a mentális betegség csak nyafogás, na meg, hogy én segítsek valaki másnak? Elég nekem a magam baja!
2017. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Pedig csak azt tudom tanácsolni, hogy anyóssal külön kell találkozni...

Egyszerűen katasztrófa egy ilyen após és nem lehet vele mit kezdeni. Izmozni felesleges, mert ha elborul az agya, elverheti a párodat is :( akkor meg már nagyon elfajul a dolog.

Tüntetőleg nem kell a pároddal tartani a látogatásokon. Ha párod se bírja, hanyagolja a találkozót hátha észbe kap a kedves após.

Anyóssal beszéltél már a problémáról?

2017. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

nálunk is hasonló van. Persze mostanra én lettem a hárpia, mert néha vissza mertem szólni.

Először a sógorom hol nem nyilvánvalóan csak szúrkálva de lekövérezett, lerondázott engem, egyszer a család kinevette a sminkem hogy mi ez a maszk rajtam. Néha utalgattak hiányosságaimra, ez teljesen kikészített és már kiütéseim vannak tőle. Ha vissza szólok akkor békénhagynak de érezhető hogy mennyire nem kedvelnek(mindig mosolyognak de az egész egy színjáték) Nem utálnak de imád az egész család csipkelődni pl. párom nagyanyja azzal kezdte az első találkozást hogy mivel apám alkoholista majd tuti a gyerekünk is örökölni fogja ha lesz:S

Nehezíti a dolgot hogy istenigazából nem szólhatok vissza "mert mégiscsak az apám"-mondja a párom, nem szüntethetem meg a látogatásokat, mert akkor"hol marad a családi összetartás" és társai.

Nem működik az ellenállás és nulla kapcsolattartás sem és közben és fizikailag tönkremegyek az idegtől mert bár mosolyognak rám de érzékelem az ellenérzésüket (pl.: mindig ha átmegyek ócsárolják azt az oldalt amit vallok a politika terén, ez nem zavarna csak megvárnák amíg kilépek az ajtón mivel pontosan tudják milyen nézetet vallok)

Ami nagyon idegesít hogy a sógorom nejét bezzeg nem b..szogatják ennyire, legalább mindenkivel ilyenek lennének akkor azt mondanám ez van,de nem még a sógorom neje is egy érzelmi zsaroló.

2017. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, nagyon egyszerű, nem mennék. Nem kell menni, ez hülyeség, hogy kell. Hívjátok el az anyóst hozzátok, biztosan örülne neki, ha akár csak veled kettesben mehetne valami programra.

Azt írtad, budapesti vagy és hogy őt hogy lenyűgőzte ez a város. Akkor hívd el őt, ruccanjatok ki, csináljatok valamit, igyatok meg valami szép helyen egy kávét, biztos nagyon boldog lesz, az apósodat meg sz*rd le nagy ívből, nem érdemes rá, hogy miatta idegeskedj.


Ha kérdi, hogy miért nem mész, mondd el az igazat. Nem kell bunkón, csak nyugodtan, tényszerűen, hogy úgy érzed, hogy... és ennyi. Jobb lesz neked is.

2017. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!