Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagáljak most helyesen...

Hogy reagáljak most helyesen ilyen zűrös helyzetben?

Figyelt kérdés

Meglehetősen sajátos sztori, de nem zavar már az sem, ha felismerik az illetékesek.

Röviden: anyám két napig vigyázott a gyerekre, anyósom átjött hozzá. Nem jönnek ki jól, ki is akasztotta, ránk, lakásunkra durva megjegyzéseket tett. Anya ettől kiakadt, el se ért engem éppen, és elég zaklatott volt már, mire haza tudtunk jönni.

Anyósom mossa a kezeit, az én anyámat sározza. Anyu most elég csalódott, mert azt hitte, javul köztük a kapcsolat, és ennek megörült. Anyósom a két napot a beszólásai mellett végig jópofizta, nekünk meg anyát akarta szidni, amiért feszült volt, és mi baja van VELEM. Azt fel se fogja utólag sem, hogy nem velem, hanem vele volt gondja.

Megkérdeztem, hogy ha zavarja őt aza sok dolog, amit felsorolt hétvégén, miért nem nekünk mondja el? (pl. nem arra költünk, amire szerinte kéne, berendezés, ruha, gyerek, én, minden atz ég-világon rossz volt) Ő kikérte magának, én közölte, hogy nem magyarázkodik. Arra se tudott válaszolni, miért jött egyáltalán át, mikor tudta, hogy anya lesz csak itt, akit ő nem bír.

Engem ez nagyon kiakasztott, nem szeretem a képmutatást, nem is értem, ezt miért kellett. Nem normális viselkedés ez, de a végén még én voltam a bunkó, holott én itt sem voltam éppen akkor.

Ha hiányik fontos részlet, pótlom.

Azóta is meg van rám sértődve, de továbbra is ezt a viselkedést folytatja, sőt, durvul el a dolog.

Most mit csináljak vele? Én nem fogok haragoskodni, de egy bocsánat jól esett volna.



2018. aug. 12. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Legelőször a férjeddel kellene erről beszélni, nem?

Nyilván ő sem vak, látta, hogy valami nincs rendben.

Az ő dolga lenne az anyjával erről tárgyalni.

2018. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Beszéltünk erről természetesen.

Vele sem tárgyal erről, viszont neki most próbál puncsolni. Alkalom azóta nem adódott, hogy a páron beszéljen vele erről, de már neki is az agyára megy a viselkedése.

Nálunk viszont ez nem szokás, hogy mindenki a saját rokonságát intézi. Együtt döntünk mindenről. De ebben az idióta helyzetben már kissé tanácstalan vagyok. Azért azt kértem.

2018. aug. 12. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Na akkor. Kijelenteni, hogy nem kértetek tanácsot tőle semmiben, hogy mire költöttetek...stb..mert ez a TI magánügyetek, senkinek semmi köze hozzá. Felnőttek vagytok, ő meg törődjön a saját dolgaival. Pont. Megmondani, hogy tudjátok hogy nem szereti anyud, ezért nem is érted, hogy minek ment át, hiányzik neki a veszekedés, unatkozik? (De amúgy azert ment, mert irigy volt, hogy ő volt a gyerekkel.) Mostantól kéritek, hogy ne foglalkozzon más dolgával, és attól hogy neked más a véleményed, nem vagy bunkó, viszont ezzel megbántott. Ha te hibázol belátod, és te is elvárod ugyanezt más emberektől. Ha még mindig normálatlan, akkor közlöd vele, hogy rendben van, de te erre nem vagy kíváncsi, majd jelentkezzen ha lehiggadt es átgondolta a dolgokat. Pont.
2018. aug. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Anyuka! Ha nem tetszik hogy mire költünk, a berendezés stb; akkor NEM KELL IDEJÖNNI, főleg úgy hogy TUDJA hogy nem vagyunk itthon! Mégis kinek képzeli magát hogy a SAJÁT ANYÁMNAK POCSKONDIÁZNI MERÉSZEL??"


Az meg hogy a férjednek nincs alkalma beszélni az anyjával azért érdekes, mert a mobiltelefonok korát éljük...

2018. aug. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A párom ebben nem olyan, mint én, ő személyesen intézi az ilyesmit. Amúgy nagyon határozott, nem is vele van itt a gond.
2018. aug. 13. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 évig tűrtem a húgom hasonló viselkedését. (ma már nem várnék ennyi ideig)Mivel ritkán találkoztunk, igyekeztem elengedni a fülem mellett. De tavaly egy olyan durva, embertelen, gonosz mondatot vágott hozzám egy olyan helyzetben, amikor igen-igen padlón voltam, hogy azonnal kidobtam és megszüntettem vele minden kapcsolatot. Szóval, csak azt akarom jelezni, ha nem akarsz az életedben egy folyamatosan mérgező embert, jól átgondolva építsd le. Egy életed van, ne más rosszindulata másszon bele állandóa.
2018. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!