Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám megértetni és...

Hogyan tudnám megértetni és elfogadtatni a párommal, hogy nem kedvelem az anyját?

Figyelt kérdés

Anyósjelölttel konfliktus van köztünk amiatt, hogy rossz szemmel nézi, hogy a fia egy ideig támogatott engem a tanulásban, konkrétan 1 évig, amíg nem tudtam saját lábra állni. Most találtam munkát és úgy néz ki, hogy ebből el tudom magam tartani, esetleg egy minimális segítség lesz szükséges, ha megszorulnék.

Azzal vádol, hogyha elvégeztem az iskolát, akkor otthagyom a fiát. Már én is és a párom is beszéltünk vele erről, egy ideig oké volt a viszony, de időről időre mindig előjön újra ez a téma. Én már nem akarok neki semmit bizonyítani, egyszerűen nem akarok vele kapcsolatot tartani és ezt a párom nem fogadja el és úgy érzem engem tart hibásnak a rossz kapcsolat miatt. Ez a probléma most már odáig fajult, hogy a párom a napokban kijelentette, hogy nem akar olyan nőt, aki nem jön ki az anyjával, mert az ő anyjával eddig mindenki ki tudott jönni, nekem van rossz természetem.

A másik probléma, hogy tervezzük az összeköltözést, viszony anyós szeretne a közelünkbe költözni, én viszont a szemébe megmondtam, hogy nem szeretném, ha a közelbe lenne, mert magánéletet akarok, emiatt ismét sértődés lett.


Mit tudok tenni, hogy a párom megértse, hogy nem akarok az anyjával viszonyt ápolni? Vagy ahhoz, hogy jóba legyek a párommal muszáj lesz az anyjával is kijönnöm?


2018. szept. 7. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

"Menjél nyugodtan látogasd meg anyukádat, addig én megnézek pár részt a Grace klinikából. Szeretlek."

Nem vagytok sziámi ikrek, hogy mindenhova együtt keljen mennetek.

2018. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
*kelljen 😄
2018. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Van a párodon kívül férfi az anyja mellett ?
2018. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Ebből így nem lesz hozzsútávú kapcsolat szerintem. Mama el fog marni a fia mellől, aztán megy majd a duruzsolás a fiúcska fülébe, hogy én megmondtam, hogy el fog hagyni.

Szerintem lépj le tőlük minél előbb.

F/44

2018. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, mindenkinek van olyan rokona, akivel nem jön ki jól, mégis néha jó képet vágnak egymáshoz. Az, hogy semmilyen kapcsolatod ne legyen az anyjával, elég meredek húzás lenne. Én pl. apám nőjét nem kedvelem, de évente párszor kibírom, hogy egy légtérben vagyunk. Pedig ő egy született sz.rkeverő, de hát mit tudok csinálni? Semmit, én nem keresem az ő társaságát, ha mégis olyan van, hogy együtt kell lennünk, akkor kibírom.

Ilyen ez a felnőtt élet, na... :) Biztosra veheted, hogy minden családban van olyan rokon, akit valaki éppen nem kedvel, mégis kibírja, ha találkozniuk kell.


Ha valami igazán durva dolgot követett volna el ellened, akkor azt mondanám, hogy oké, ha te nem állsz vele szóba, de itt azért nem erről van szó. Nem tetszik neki a dolog, szíve joga így érezni, kimondania nyilván nem lenne illendő, de mások viselkedésére meg nem sok befolyásod van. A párodnak attól még az anyja, neki fontos, hogy ha ne is legyetek puszipajtások, de legalább képesek legyetek megmaradni egymás mellett.

2018. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 szántóvető ***** válasza:
58%
ez már rosszul kezdődik.mondd meg a párodnak hogy utálod az anyját és nem fogsz beszélni ill találkozni vele.aztán majd lesz valahogy,majd kiderül hogy erre mit lép a párod.
2018. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Igaza lesz anyósnak,tiplizni fogsz ebből a körből hamarosan :)
2018. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

"Na látod fiam, én megmondtam előre, hallgatnod kellett volna rám, nem mindig igazam van?!"

Ha szereted ezt a férfit és szeretnél vele hosszabb távon is közeli kapcsolatban maradni, akkor szerintem ugyan fogakat összeszorítva, de kezdj el kedves lenni anyósjelölthöz, hogy párod lássa, te mindent megteszel a kapcsolat érdekében. Valamint ha egy értelmes nőről van szó, akkor vele is beszélnék egyszer szépen, nyugodtan és őszintén a dologról.

Konkrétumokat nem írtál, így nem lehet tudni, mennyire durva a helyzet. Pl. nem mindegy, hogy elmentek hozzá látogatóba, és húzogatja rád a száját, vagy nagy társaság előtt is tesz rád epés, övön aluli megjegyzéseket.

2018. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Én megközelítem másképpen, mert mindenki azt tanácsolja, legyél kedves. A párod elgondolkozhatna, miért nem bírod az anyját. Ha az anyós ilyeneket mondd, biztos én sem kedvelném. Az, hogy támogat, a ti döntésetek volt és igen, van ilyen a világban, hogy akik szeretik egymást, támogatják a másikat. Ezek után nem értem a párod kijelentését. Ha össze bírod szorítani a fogadat, tedd meg, ha nem, tiplizz. Ja, és a párod még azt is hagyja, hogy anyós a közelbe költözzön, magyarul anyuci pici fia, anyós meg nem bírja, hogy "elszedik" tőle a fiát. Mi lesz, ha gyerek lesz? Rátok tör? Vagy állítsd magad mellé a párod, mert az anyja felé húz - szerintem nem jó gosan, hiszen sérteget téged - vagy szakíts, mert nem lesz boldog életed. N24
2018. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Ismerve a mai kapcsolatok tartósságát én sem örülnék neki, ha a fiam 1 évig eltartana egy nőt, akivel ki tudja lesz-e jövőjük (az más kérdés, hogy nem szólnék bele, se a fiamnak se a lánynak nem tennék megjegyzést). De fordítsuk meg a kérdést, te mit éreznél, ha a párod kijelentené, hogy nem akar kapcsolatot tartani a te anyukáddal.
2018. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!