Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehet megértetni/elfogadt...

Hogy lehet megértetni/elfogadtatni a nagyszülőkkel, hogy a születendő gyerek nem fogja ugyanazt a nevet kapni, ami az apjáé, nagyapjáé, dédapjáé, stb?

Figyelt kérdés

Párom Kis Jóska,apukája is Kis Jóska,nagypapája is,dédpapája is,meg még ki tudja mennyi felmenő Kis Jóska.

Minden feleség Kis Jóskáné.

Egyszem fiú a családban párom.

Ha házasodunk,én garantáltan nem leszek Kis Jóskáné,se a gyerek nem lesz Kis Jóska.

Párom eleinte erőltette hogy de vigyük tovább a nevet,de lebeszéltem,Kisné Nagy Rozi leszek,gyerek meg Kis Lajoska/Boriska.

De a szülei és egyéb rokonok megtudták,azóta ezen háborognak akármikor a közelükbe megyünk...


2013. márc. 12. 08:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
67%
Te legyél csak nyugodtan Kisné Nagy Rozi, azon nem fognak szerintem problémázni. Ha viszont békét akarsz, a fiú gyereked legyen Kis Pista Jóska. És nyugodtan használjátok a Pistát. Így tovább is viszed ezt az ősrégi hagyományt, de mégis azt a nevet adod és használod a gyerekednek, ami neked tetszik. Ennél többet viszont én sem engednék.
2013. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha Kis Pista Jóskának nevezitek, akkor mindenki Jóskának fogja hívni. Adtok neki olyan nevet, amit akartok és kész.
2013. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Sajnos az én nevem is kb ugyanakkora "bűn",mint hogy a gyerek nem Kis Jóska,és a Kis Pista Jóska se felel meg,volt próbálkozásom kompromisszumot kötni,de agresszivan elutasitották.
2013. márc. 12. 08:53
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg ha így állnak hozzá, nyugodtan válaszd azt a nevet, amit akartok. Kik ők, hogy megmondják milyen nevet KELL választani? Hát senkik.
2013. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Nem lesz továbbvive se az asszony se a gyereknév,ez biztos,saját neve lesz a gyereknek,és nekem is olyan lesz,amiből látszik a keresztnevem.

Tehát engedni tutira nem fogok,legrosszabb esetben sosem állnak velünk szóba,nem érdekel.


De nem szeretem a veszekedést,valahogy jobb lenne megértetni velük,hogy nem jó a gyereknek,ha sose tudja hogy épp hozzá,az apjához vagya nagyapjához szólnak (párom ezzel meg is győztem)

2013. márc. 12. 09:02
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Majd a párod elmondja nekik 2x-3x, hogy ez van, és majd szépen beletörődnek. Én sem engednék, az biztos.
2013. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már te érezd rosszul magad. A te gyereked z lesz a neve amit ti a szülei adtok neki, a családnak, már bocsánat semmi köze hozzá az égvilágon. Ha ezen megsértődnek meg is érdemlik. Én párom családjában is ez a hagyomány, de mi is megmondtuk, hogy ha fiunk lesz nem fogja ugyanezt a nevet kapni, még 2. keresztnévnek sem, bár nálunk szerencsére a párom sem akarja.
2013. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor háborogjanak :) A lényeg, hogy a pároddal egyetérts.

Még valami: Ne adjátok neki második névként sem, mert olvastam már itt olyan kérdést, ahol hasonló volt a szitu és a nagymama a második nevén (apja, nagyapja nevén) szólította a kisgyereket.

2013. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nem akarunk két nevet majd neki igazából,csak gondoltam kompromisszumnak hátha...de ha nem,hát nem,magamtól nem adom,nem adjuk.
2013. márc. 12. 09:16
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt sose értettem...szüljön magának a nagyi, aztán elnevezheti úgy, ahogy akarja.. De mi alapján akarnak ebbe beleszólni? Úgyis te leszel a szülőszobán, azt adtok neki amit akartok..
2013. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!