Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy fogjuk ezt valaha is...

Hogy fogjuk ezt valaha is megértetni velük?

Figyelt kérdés

A párommal kb 1 éve költöztünk el a szülővárosunkból, 3 órányira lakunk onnan. Gyakran járunk haza, havi 2-3x, elsősorban az otthon hagyott háziállataink és a barátaink miatt, no meg én magam imádok a kertben tevékenykedni, míg az új helyen egy garzonlakásban tengődünk egész héten. Jól esik kicsit kikapcsolódni, távol a nagyvárostól. Az én szüleim meg is értik, hogy nem volt sosem olyan szoros a kapcsolatunk és valójában nem miattuk járunk haza, néha szerveznek közös programokat, de ennyi, nem erőltetnek ránk semmit (hozzáteszem, náluk vagyunk hazajövetelkor, de keveset beszélünk).

A párom szülei viszont nagyon akaratosak és megsértődnek egyszerre mindenen. Velük még annyira sem volt jó sosem a kapcsolat, mint az én szüleimmel, a kapcsolatunk elejétől fogva nem szívleljük egymást. Engem nagyon szigorúan neveltek, pont ezért most, felnőttként nem bírom elviselni, ha valaki beleokoskodik vagy beleszól a döntéseimbe, élvezem, hogy végre nem mások alakítják az életem, hanem én magam. A párom szülei viszont ennek a határait már sorozatosan átlépik, nekem sok, amit csinálnak. Elsőként elkezdtek már az elején beleszólni, miért járunk annyit haza. Én akkor finoman közöltem velük, hogy ez nem rájuk tartozik, a mi döntésünk. Viszont nem értették ezt meg, azóta is folytatják, már az egész nagy családot körbehintették azzal, hogy mi "elkocsikázzuk a fizetésünket" meg hasonlók, ami nagyon rosszul esett. Aztán jött a következő, hogy a párom anyja nem tud aludni, ha mi ennyit úton vagyunk, mert attól fél, hogy nem érünk haza egyszer. Régen is sokat autóztunk, a munkahelyünk akkor 60 km-re volt (most egy köpésre van), de sosem játszotta ezt, akkor sosem aggódott a napi 2 óra bejárás miatt, hogy mi lesz velünk, ezt most kezdte. Aztán még az elején szintén rákezdték azt, hogy miért járunk későn vissza a városba. Ha azt mondjuk, hogy 6-kor indulunk, beugrunk még útközben hozzájuk, de csak fél 7-kor indulunk el, beszólogatnak, számon kérnek, hogy mit csináltunk abban a fél órában, és a szemünkre hányják, milyen felelőtlenek vagyunk, amiért este vezetünk, így az anyja még inkább nem fog tudni aludni. Az én szüleimnek is csak erről tudnak beszélni, a párom rokonai is már csak ezt hajtják, hogy "aki ennyit elkocsikázik..." meg "nem lehet ám ennyit utazni". Régen havi 2500 km-t mentünk, most jó, ha 1500-at megyünk, hirtelen mégis ez lett a probléma mindenkinek. Elegem van már abból, hogy ezzel traktálnak minden áldott héten, ha beszélünk, már többször letagadtuk inkább a párom családja előtt, hogy hazamennénk, de ez sem megoldás. Az én szüleim próbálják meggyőzni a párom szüleit arról, hogy felnőttek vagyunk, el tudjuk dönteni, mit akarunk meg hogy el kell engedni a gyerek kezét (párom már 30 éves), de egyik fülükön be, a másikon ki. Aztán ha nem megyünk hozzájuk be egyik hazalátogatáskor, mert elegünk van már az okoskodásból meg a beleszólásból, akkor vérig vannak sértődve. Sőt elvárják, hogy minden egyes hazalátogatott hétvégén fél napokat ott üljünk és ezeket hallgassuk (ha csak 2 órára ugrunk be, akkor is már egyből sértődnek meg beszólogatnak). Nem értik meg, hogy nem családlátogatásra megyünk, régen sem jártunk hozzájuk hetente-kéthetente, most pláne nem fogunk. Nagyon kezdenek mindenbe belefolyni, egyre jobban bele akarnak szólni mindenbe, házat akarunk venni, abba is, ha szóba jön a gyerek téma, abba is (két gyereket akarunk, ezért 3 szobában gondolkozunk, ezt fájlalják, szerintük elég a 2 is)... aztán jogi okokból (hosszú lenne), de bejegyeztettük magunkat élettársaknak, arra is csak egy gúnyos válasz volt: ennyi erővel akkor kisfiam, fogadj még örökbe pár árvát is, aztán kész leszel. Elegem van abból, hogy nem lehet bűntudat meg számonkérés nélkül hazalátogatni, annyira szeretnénk kiélvezni a jó időt vidéken, de nem lehet a párom családja miatt, mert állandóan beszólogatnak meg kritizálnak. Ti mit gondoltok erről? Hogy lehetne lecsitítani a kedélyeket? Mikor és hogyan fogják végre megérteni, hogy mi döntjük el, hogy élünk és mikor mit csinálunk?


2016. márc. 29. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Ne menjetek hozzájuk és kész. Megváltoztatni nem tudod őket, de kizárni az életedből igen. Évi 1 látogatás és ennyi. De igazából mivel a párod szüleiről van szó, neki kellene őket helyre rakni. Én biztos bunkóskodnék is pl: megszólják miért kellet élettársaknak bejegyeztetni magatokat, én meg megkérdezném hogy ki kérte a véleményüket. De mivel te nem úgy tűnsz hogy felveszed a kesztyűk akkor inkább ne járjatok hozzájuk, nem kell beszámolni nekik semmiről.
2016. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
A párodnak kellene egy kicsit helyre tenni őket. Biztos, hogy elmondanám nekik, hogy felnőttek vagytok, saját élettel. Azt, hogy mit, mikor tegyetek, vagy ne tegyetek, jó tanács formájában esetleg meghallgatjátok, de ne essenek át erőltetésbe. Tartsák tiszteletben a döntéseiteket. Másrészről arra költitek a fizetést, amire akarjátok, semmi joguk nincs bele szólni. Szívesen eljöttök hozzájuk is, ha nem azt kell állandóan hallgatni, hogy miért utaztok ennyit. Örüljenek, hogy sűrűn látnak, lehet, hogy lesz olyan is, amikor ritkán tudtok majd jönni. Próbálják ezt elfogadni. Amennyiben nem megy, akkor ritkábban fogtok hozzájuk járni.
2016. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A párom nem hajlandó ilyen radikális lépésekre, megmondta, hogy nem fog ilyenek miatt a szüleivel haragot tartani. Pedig őt is zavarja, de engem jobban. Nem értem, miért kell érzelmi zsarolás (anyja nem tud aludni tőlünk, párom szerint csak "aggódik" és "jót akar" - sajnálja az anyját), meg miért kéne mindig mindenről tudniuk, mikor állandóan minden csak bajukra van. Pont tegnap is nagyon csúnyán összevesztünk ezen, mert a szülei megint belénkkötöttek (megint "késtünk"), és már nagyon elegem van a helyzetből, pedig a hétvégén már az én szüleim is elmagyarázták nekik, mi a helyzet. Nem értem, én az én kocsimmal, az én pénzemen miért függnék egy idegen ember véleményétől, miért kellene rosszul éreznem magam azért, mert hazalátogatok vidékre és élvezem a jó időt kint az állataimmal, akikkel mindig nagyon szoros kapcsolatom volt. És ha van 2 napom egy héten ezt megtenni, ezerszer inkább töltöm velük boldogan azt az időt, mint a párom savanyú rokonságával, akiknek már a hallatán is gyomorgörcsöm van. Nem értem, ha tudják, hogy sosem volt jó a kapcsolatunk, miért várják el, hogy havi 2-3x menjek és ott üljek egész délutánokat, na meg hogy a kritizálást hallgassam, micsoda gazember vagyok, amiét haza mertem jönni. Nem értem, mit várnak tőlem, hisz pont ők alapozták meg a rossz kapcsolatot még jó pár évvel ezelőtt.
2016. márc. 29. 10:53
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Az utolsó sorokat már átugottam, már annyira rég egyértelmű volt a dolog.

Nem értem, miért mentek. Eleve nem jó kapcsolat, most pedig teljesen oktalanul beszólnak... Én a 2. ilyen után nem mentem volna többet, max. nagyon nyomós okból. Nyilván nem teszem ki magam szabad akaratomból ennek, tényleg nem értem, mi a csudának járkáltok oda. Ha pletykálnak és sértődnek, tegyék, az az ő dolguk.


Ne akard elérni, hogy megértsék és normálisan viselkedjenek. Ezek után, hogy hosszan ezt teszik s már a szüleid igyekezete is csődöt mondott, én feladnám, hogy valaha értelmesek lesznek. Ennyi, mennék élni a magam életét.

2016. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ha a párod elfogadja ezt a helyzetet, akkor azt tudod tenni, hogy megbeszéled vele, hogy ő megy gyakran a szüleihez, te meg nem. Kompromisszum. viszont erre a dologra közösen kell megoldást találnotok, mert egy idő után, megfogja mérgezni a kapcsolatotokat. Te nem mész, ő megy, nem meséli el neked hogy min csámcsogtak. Te pedig próbálsz a helyzettel megbékélni.
2016. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Most olvastam az újat. Nos, akkor a párod menjen egyedül, nem értem, minek kell neked is ott ülnöd, úgy esik útba kocsival? Na bumm, akkor elkocsikáztok többet. Én is így gondoltam, ahogy írod, hogy tuti elvagy a kertben és az állatokkal, nem hiányzik neked sok óra rossz helyen... Ha nem értik, az nem a te nyomorod, hanem az övék.

S az nem haragtartás, ha nem mész folyton olyanokhoz, akik beléd rúgnak, ez egyszerű önvédelem, illetve reakció, amit maguk értek el a szülők. Mindenről pedig végképp nem kell tudniuk. Mi nagyon jóban vagyunk a párom anyjával, remek ember, második anyám, laktam is nála egy ideig, minden szép és jó volt. Mi is havi 2-3-szor járunk a városban s ott lógunk órákat nála. De eszünkbe se jut minden apróságról beszámolni, minek? Ha eszünkbe jut, amikor ott vagyunk, akkor mondunk bármit, nem is köt bele semmibe, nem az a fajta. De saját életünk van, nem KELL tudnia a nem igazán nagy dolgokról.


A pároddal elbeszélgethetnél első körben. Akármennyire is az anyja, láthatna egy kicsit reálisabban. Speciel az érzelmi zsarolást (ami a múlt miatt nem is tűnik megalapozattnak, s különben is, nehogy már ne autózhassatok...) nagyon érzékenyen kezelem, mert utolsó alja dolognak tartom, főleg, ha tudatos. Azzal nagyon el tudnának vágni egy életre. Nagyon nem fair dolog. Egy önálló felnőtt ember azért megérdemel némi tiszteletet. Sokkoló, mennyire nem érdekli egyeseket az, hogy mennyit ártanak másnak... Ők bunkók, Te időt vesztesz s rosszul érzed magad s nyilván egy rendszeres ilyen kihat az életminőségedre. Ez nagyon durva.

2016. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kell neked a párod szüleihez elmenni. Ha a párod el akar menni, menjen. Ha ezt akarja fél napig hallgatni, akkor hallgassa. Indulás előtt fél órával érjen vissza, összepakoltok és indultok haza a te szüleidtől.

Ilyen emberekkel még telefonon se beszélnék. Magasról tennék ám arra, hogy ilyen emberek megsértődnek-e rám! Sőt, megmondanám a páromnak, hogy addig örüljön, amíg nem megyek, mert ha ott vagyok, akkor úgy visszaszólok nekik, hogy azt egy életre megjegyzik.

2016. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kerdezo! Irod, nagyon bant hogy anyos azt mondja elkocsikazzatok a penzeteket?! Naes? Ez miert bant? Had legyen velemenye, ra kell hagyni. Fel akarja csak magara hivni a figyelmet nehogy kiszaladjon a kozeppontbol (nem tud aludni miattad). Ne foglalkozz vele, felnott vagy, ha nincs kedved hozzamenni, hat ne menj! Tulsagosan a szivedre veszed anyosod nevetseges, szanalmas viselkedeset. Te miert csinalod? Miert beszeltek veluk meg mindent, amihez semmi beleszolasuk nincs? Illetve miert sertodsz meg mindenen? Hogy fogadjatok arvakat?! Ha nekem ezt mondana valaki, azt mondanam, barcsak megtehetnenk, nezz korul, majdnem minden hiressegnek van fogadott gyereke! Vajon miert? Szoval, ne idegesitsd magad anyosod miatt. Mivel o az aki nem tud elfogadni dolgokat ezert ez a o problemaja, s nem a tied. Sztem olvass egy kis anyosviccet...
2016. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ezen vesztünk össze az autóban tegnap, hogy megmondtam neki, hogy ha ő nem veszi fel a kesztyűt velük szemben, megteszem én, de abban nem lesz köszönet. Erre akadt ki, szerinte én azt várom, hogy ő úgy ossza le a szüleit és tartson örök haragot velük, ahogy ember nem teszi másik emberrel. De ő azért leüvöltötte az én fejemet, ahogy férfi nem teszi nővel, az nem számít. Az anyja lelki világát féltegeti, de az enyémmel semmit sem törődik, hogy minden találkozás után órákig őrlődöm, mert nem bírom már a folyamatos elégedetlenkedést, kritizálást és azt, hogy minden rokon ugyanazt fújja, mert a szülei mindenkinek telebeszélik a fejét. Pedig én csak annyit akarok, hogy értesse meg velük, hogy nincs beleszólásuk a mi dolgainkba, oda megyünk, ahova és amikor akarunk. És ha én 10 szobás házat akarok magamnak és a leendő családomnak, akkor 10 szobás lesz, nem miattuk fogok bármin is változtatni. A párom nem érti meg, hogy később ez nagyon eldurvulhat, ha gyerekeink lesznek. Még többet akarnak majd találkozni és még többet fognak majd beleszólni a dolgainkba.
2016. márc. 29. 11:53
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Hogy a parod ilyesmi miatt nem akar veluk osszeveszni. Gondolom ilyet nem is kertel tole. De ezentul jarhat oda egyedul is, te meg azt az idot amig a parod a szuleinel van talan hasznosabban is el tudod tolteni, mint (keretlen tanacsok, panaszok, betegsegek, legujabb tunetek, anyos nyomorultsaga, praktikus nevelesi tanacsadas meghallgatasaval) sajat magad sanyargatasat anyos pajtas altal ;)
2016. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!