Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy sokat költök...

Miért baj, hogy sokat költök sminkekre, vagy ezeket kérem ajándékba? Hogy lehetne megértetni/elfogadtatni 1-1 felnőttel ezt?

Figyelt kérdés

17 éves gimis lány vagyok, egy éve kezdtem el komolyabban sminkelni. Mielőtt jönne az, hogy biztosan csak mázgálom az arcomat összevissza és nem is tudok szépen sminkelni, elmondom, hogy van egy sminkes barátnőm és ő tanított meg mindenre, plusz rengeteg beauty videót nézek a mai napig.

Nyilván az iskolába nem bulisminkben megyek, oda általában csak primert, alapozót, korrektort és púdert teszek és egy kis hightlightert, plusz kihúzom tussal a szemem és kontúrozok, ha nagyon ráérek, nem alszok el.


Inkább high end termékeket használok sminkekből (sőt, belegondolva csak azokat). Ezt többen nehezményezik, mert pl. bármilyen ünnep van, én vagy sminket kérek, vagy pénzt, amit sminkre költök. És a nagyszüleim, nagynéném mindig azzal jönnek, hogy jaj olyan szép baba arcom van, miért akarom elrejteni, vagy hogy miért veszek 6 ezerért rúzst, mikor a DM-ben is van rengeteg fajta, tizedennyiért.


Ilyenkor meghallgatom a 10-15 percen szent beszédet, hogy "bezzeg az ő idejükben", "olyan szép arcom van, miért rakok rá bármit is", "más egész életében nem költ annyit ezekre, mint én egy hónap alatt", stb. Hiába mondják, egyik fülemen be, a másikon ki.

Tudom, hogy 10-20 év múlva valószínűleg fogni fogom a fejem, hogy kiadtam ekkora összegeket sminkekre, de most nem érzem ezt pazarlásnak. Más cigire, drogra költ, én szemhéjpalettákra, rúzsokra és egyebekre.


Ez miért baj? Miért nem lehet elfogadni?


2018. jan. 29. 23:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Kíváncsi lennék azokra a high end termékekre...
2018. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
77%
mert az ő pénzüket költöd, szerintük felesleges dolgokra. gondolom jobban örülnének, ha pl. könyveket vennél
2018. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a #2 írja, plussz 30 évesen 50nek nézel majd ki...
2018. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Mintha kinaiul irnal;)) Konyvekre mennyit koltesz? Csak oszinten!


Alig sminkelo 42 eves no.

2018. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Mert tarhalod a penzt...menj el dolgozz meg erte aztan majd rajossz h mennyit kell dolgozni egy ruzsert.
2018. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert az ő pénzükböl veszel drága és fölösleges dolgokat.adj lejebb az igényedböl és senki nem fog szolni sminkelésért.
2018. jan. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

33 vagyok, értelek. Bár én magamnak veszem zömében, de ünnepekre is ilyesmit szoktam kapni. Próbalok nem a sminkimádó, hanem az édesanya fejemmel válaszolni:

Az ember olyan, hogy ami SZERINTE hülyeség mert őt nem érdekli, arra más részére sem ad ki pénzt. Pedig ez nyilván nem szép hisz az ajándékkal örömet akarunk okozni, és ami nekem öröm nem biztos hogy a másiknak is, de ez megis ilyen, az emberek zöme így gondolkodik. Rokonaid nyilván nem tartják a sminkelést hobbinak (pedig lehet az), ezért nem tetszik nekik hogy olyanra költesz ami szerintük nem érdekes.


Aki nem fitness-mániás, annak butaság a fehérjepor és futófelszerelés, aki nem gyűjt régi bélyeget, annak butaság a bélyegért 400 km-t megtenni és 30 ezret kifizetni, stb. És ez nyilván hatványozódik ha gyerek vagy :)


Megsúgom: anyukám a mai napi baromságnak tart egy MAC rúzsért kiadni a 6ezret, és azt sem tudja mi az a kontúrpaletta. DE: mindig megjegyzi hogy milyen gyönyörű a sminkem. 17 évesen nem így állt hozzá, az tény :)


Szóval: mondd el hogy ez a hobbid, ettől még nem vagy buta vagy rossz, másnak a horgászat vagy a szalvétagyűjtés az..ez is csak egy érdeklődési kör, egy beállítottság. Ráadásul ha már sminkeles magad, ezerszer jobb minőségi termékekkel!

De megpróbálhatnad anyudat bevonni, hogy közelebbről megismerhesse ezt az oldalad: tartsatok egy csajos szombatot, menjetek el vásárolni együtt és előtte sminkeld ki! A környezetemben én eleg sok nővel megszerettettem a sminkelést ;)

(egy éve még anti-sminkelő barátnőm ma már törzsvásárló az Estée Lauderben, kolléganőm meg rájött hogy jéé milyen szép szeme lesz egy kis spiráltól.. :))

2018. jan. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

7!


Egy 17 évesnek hülyeség a drága smink. Sőt, a smink ,ága is tökéletesen felesleges ebben a korban. Jól tönkremegy tőle a bőre és majd 30 évesen dupla annyinak fog kinézni. Te hegyen fel szempillaspiralt, húzza ki a szemöldökét és annyi. Minek a konturozas, az egyen kinézet? Max balra való, vagy fotózásra, de nem a mindennapi életbe. A 6000forintos rúzs is tök felesleges. Vegye meg akkor, amikor már ő dolgozik a pénzért és tudja, hogy kb egy napi munkájába kerül. Nevetséges.

2018. jan. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez is egy vélemény, hogy hülyeség. De ha már sminkel (bakker 17 éves, nem 12....) akkor ne az ezer forintos pattanást okozó szarral tegye, hanem minőségi termékekkel! Én azokkal sminkelek, ég és föld a bőröm 33 evesen a drogériás dolgokkal sminkelő ismerőseimhez képest.


17 évesen pedig bőven sminkelhet, ennyi lazaság legyen már benned. Van egy lányom, 17 évesen én magam fogom megtanítani jól sminkelni és megvenni neki a minőségi arckencéket az olcsó cuccok helyett, hogy elkerülje az arca elcseszését.

2018. jan. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Ja, egy fontos infó amit nem árt tudni: a mai márkás alapozók spf azaz fényvédőt tartalmaznak amik konkrétan védik a bőrt a káros napsugaraktól. Spf télen is KELL az arcra hogy akadályozza a ráncosodást.

Hidratálót is tartalmaz a legtöbb, és vitaminokat. Plusz védőréteg a bőrnek egy JÓ alapozó a káros hatások ellen. Nezd meg egy vattár lemosás után a vattakorongot egy jó kis belvarosi buszos nap után, SZÜRKE! Por, szennyeződés. Na most, ha egy krémekkel gazdagított színezett hidratáló van rajta (egy szuper alapozó ugyanis kb. ez), a sok kosz nem kerül a pórusaidba. De ezt az alig-sminkelők nem tudják. 33 vagyok de 25-nek tippelnek.....mert foglalkozom a bőrömmel. Nem véletlen írtam hogy MINŐSÉG.

2018. jan. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!