Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ezen komolyan mi értelme...

Most ezen komolyan mi értelme van megsértődni?

Figyelt kérdés

A barátomnak szerveztem egy meglepetés bulit a szülinapjára. (5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk). Minden barátjával lefixáltam a dátumot stb, de már vagy egy hónappal előtte, hogy biztos ráérjen mindenki.


Már leszerveztem, amikor egy héttel rá, anyósjelöltéknél felvetődött a téma, én rögtön mondtam, hogy meglepetés buli lesz, ha gondolják ők is jöjjenek. Ekkor még mindig volt vagy 3 hét a buliig.


3 nappal előtte felhív, hogy akkor pénteken (a buli napján) várnak nálun vacsorázni ünneplésként. Én mondtam, hogy bocsánat, de akkor lesz a meglepi buli, nem megyünk, amit már amúgy előre leszögeztem. De ha gondolják jöjjenek el ők is. Már akkor éreztem a hangján, hogy nem tetszik neki valami.


Eljött a péntek este. Valami ürüggyel lerángattam a barátomat a lakásból, amíg a többiek elbújnak. Ő ekközben már mondta, hogy de sietni kell átöltözni, meg elkészülni mert a szülei várnak minket vacsorára. És amikor visszamentünk ugye a többiek már ott várták. volt nagy öröm, meglepődés, satöbbi. És természetesen nem mentünk a szüleihez.


Én nem tudom, hogy ő mit beszélt az anyjával de én kedden megmondtam neki, hogy nem megyünk mert lesz programunk, ahova mellékesen ők is hivatalosak, bár nem várom el, hogy a gyerekük barátaival órákat szórakozzanak.


Másnak engem hív az anyósjelölt, hogy nem tudja engem kik neveltek de ekkora parasztot már rég látott, hogy hivalatos és annyit nem mond, hogy bakfity. Mondhattam volna, hogy rátok pont ez vonatkozott.... de nem akartam már ebből veszekedést csinálni. A barátom is csak vállatvont.


Na azóta nem hajlandó se ő se a férje szóbaállni velem.. El fog ez múlni valaha?



2018. szept. 15. 11:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Ha szombatra szervezted volna a bulit, akkor ő is szombaton akart volna veletek vacsorázni, ha vasárnapra szervezed, akkor akkor, ha 1 hét múlva, akkor is... szólhattál volna akár évekkel előre is, akkor is pont ugyanarra a napra szervezkedett volna. Ennek semmi más célja nem volt, csak hogy neked megpróbáljon keresztbe tenni.

Ha hozzájuk mentetek volna vacsorázni, akkor baromi elégedett lett volna magával, hogy az ő akarata teljesült, veletek meg jól kicseszett és le kellett mondanod a bulit. Amivel a legnagyobb baja az volt, hogy Te szervezted...

Inkább az lenne a kérdés, hogy ŐT kik és hogyan nevelték, mert amit ő csinált, az volt a bunkó parasztság. Ha az én anyám lenne, szóba nem állnék vele, hát nem normális.

És igen, az hogy "ha gondoljátok, gyertek el" igenis meghívás. Egyrészt. Másrészt pedig nem nekik lett szervezve a buli. Felnőtt emberek ilyen jellegű ünneplést nem a szüleikkel tartanak, hanem a barátaikkal. Nem láttam még olyat, hogy huszon-harmincéves társaságba magukkal cipelték volna a szülőket bulizni.

Egyébként pedig 1 hónappal előre szólva lett anyóséknak is, nyugodt szívvel szervezhettek volna családi vacsorát AKÁRMELYIK másik napra, de nem, nekik pontosan aznap kellett, amikor a buli volt, hiába lett HÁROMSZOR elmondva jó előre, hogy aznap nem jó.

Ezek után nehogy már bármiben is a kérdező legyen a hibás.

2018. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nekem is úgy tűnik, hogy nem téged, hanem a fiát akarta ezzel próbára tenni: Téged választ-e, és veled ünnepel, vagy Őt választja, és hozzá mentek. Helyesen tettétek, hogy nem mondtátok le miatta a bulit. Örülhetsz, hogy a párod melléd állt. Anyós pedig előbb-utóbb tudomásul fogja venni, hogy felnőtt fia van.
2018. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%

Eleve minek kellett volna meghívnia? Baráti parti volt nem családi összejövetel.

Máskor a nyaralásra is invitálja meg, mert akkorra szervez az anyósjelölt találkozót?

Ne foglalkozz vele. Te előre szóltál, hogy aznap nem értek rá. Ha ő az erejét fitoktatja és nem képes alkalmazkodni, az az ő baja.

2018. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%
Ebből okulva, legközelebb egy másik (kamu) időpontot mondj anyósnak, és nem tud rászervezni.
2018. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
2%
Majd akkor lesz anyós, ha elvesz a párod. Addig csak a "barátod" anyukája.
2018. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Nem is irtam, hogy anyos, csak anyosjelolt
2018. szept. 15. 13:44
 17/37 anonim ***** válasza:
89%
16-os, ezen jót nevettem. Miért, olyan marha nagy "rang" az, hogy anyós?
2018. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
93%

Én anyós vagyok, de az ilyet sosem értettem. Tudott róla előtte 3 héttel, te megszervezted nem kis fáradsággal a meglepetésbulit, ő meg direkt keresztbe tesz és még meg is sértődik. Hát komolyan, nem jutok szóhoz.

Téged is sajnállak, de a társadat is, mert ahelyett, hogy lett volna egy vidám napja, a kedves anyuka mindent elrontott. A párod kapott is meglepetést, meg nem is.

Nem fog elmúlni, ők (anyós-jelölt mindig ilyen marad).

Csak arra nem gondolt, hogy a saját fiának is kellemetlenséget okozott. Még ő érezze szarul magát, mert nem ment el a családi szülinapi ünnepségre.

Fú, hát nem irigyellek. Nem tudom, de én nem tudnék ilyen szemét lenni.

A párod most két tűz között van. Ez egyikőtöknek sem jó.

A lényeg, azért írom, mert ő készült az anyjáékhoz, de mivel MEGLEPETÉS buli volt, eleve nem tudott róla - gondolom én. Ezért nem hibáztatom, hogy tutyimutyi volna.

2018. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ez semmi más, csak JÁTSZMÁZÁS az anyós részéről.

Ne vedd fel a kesztyűt. Jól írták itt többen, te amelyik nap akartad volna a bulit, ő is aznap akart volna családi ebédet, csak hogy legyen miért megsértődni.

Jól írta itt valaki, máskor kamu időpontot mondj anyósnak. Arra is rászervez majd, de akkor nem lesz tétje.

2018. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%
15os! Te amugy kotekedni jarsz ide?
2018. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!