Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak nekem furcsa hogy a 21...

Csak nekem furcsa hogy a 21 éves párom oda adja a szüleinek a fizetését?

Figyelt kérdés

Tegnap épp a pároméknál voltam amikor láttam hogy a fizetését oda tette a szülei fiókjába. Nagyon meglepődtem, épp csak pár ezrest hagyott magánál. Mentségére szolgáljon hogy szüleivel lakik és házat épít (amibe persze a szülei is segítenek anyagilag). De nekem akkor is furcsa hogy amiért ő dolgozik a szülei fiókjában landol ha a házára lesz költve az a pénz idővel ha sem.

20/L


2018. szept. 18. 18:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha együtt laknak, akkor az a ház az ő otthona; oda teszi, ahova akarja; bármikor hozzáfér. Egy napra pár ezres bőven elég; én is csak annyit tartok magamnál, a többit otthonhagyom, nehogy elvesszen. Meg az ő pénze, szóval ha akarja, akkor bárkinek odaadhatja. Az az érzésem (remélem, nem igaz), hogy neked fáj a fogad arra a pénzre.


Én az elmondásod alapján azt tartom reálisnak, hogy ő dolgozik, a szülei meg építik a házat, és abba beleadja a saját pénzét.


Amúgy tényleg nem értem, hogy miért velünk beszélsz erről és nem vele.

2018. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem furcsa.

Egyébként szerinted mit kéne csinálnia azzal a pénzzel? Neked kéne adnia, vagy mi?

2018. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
Szomoruan látom h a teljes fizetést le kell adni otthon felnőtteknek a szülönek mintha dedos lenne a dolgozo,persze h nullán áll az összes fiatal és nem vállal gyereket,.,... Mire a nulla ft ra ..
2018. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%

"Szomoruan látom h a teljes fizetést le kell adni otthon felnőtteknek a szülönek"


Ki mondta, hogy kell, és nem a saját választása, hogy leadja? Miért ne dönthetne úgy egy felnőtt ember - főleg, ha a szülei segítségével építkezik és lakik jelenleg -, hogy szinte az egész fizetését leadja nekik?

2018. szept. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Csomó oka lehet. Pl. lehet, hogy az a fiók az "építkezés"re szánt fiók. Lehet, hogy a szülei intézik ezzel kapcsolatban a dolgokat.

Pl. nálunk is úgy ment az építkezés, hogy férjem szülei adtak kölcsön rá elég jelentős összeget, mert nyilván sokkal jobban jár mindenki, mintha bankhoz fordulnánk. És bizony volt, hogy egyikünk fizetése ment is át a nagyszülőkhöz, amikor épp úgy voltunk, hogy többet tudtunk visszaadni egyben.

Lehet, hogy olyan a viszony, hogy teljesen közös kasszán vannak: pl. az utalós dolgokat a szüleik fizetik (csoportos díjbeszedés, telefonszámla, net, akár kártyás bevásárlások, stb.), ő pedig a kp-t teszi hozzá.

Lehet, hogy konkrétan valamire ment most oda a pénz, mondjuk előző hónapban a szülei fizették ki a falazást, most vissza szeretné fizetni...


Ezer és egy oka lehet, amit mi, többszáz km. távolságból és ismeretlenül nem fogunk tudni kitalálni. Ha érdekel, kérdezz rá a párodnál.

2018. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes nálunk nem divat elszedni a gyerekeink pénzét,a kiskorútól se nagykorútól pláne nem,elindítottuk az életbe inkább..
2018. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%
Piszkosul nem normális dolog,mondom ezt úgy hogy nekem is lekellett adnom a fizumat,alig jututtam egyről a kettőre a párommal,mert sosem volt semmire se pénzem. Páromnak sosem kellett egy forintot se hazaadnia,a szülei mindig mondták hogy ők ezzel tudják őt segiteni,hogy félre teheti a pénzét.
2018. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

"nekem is lekellett adnom a fizumat,alig jututtam egyről a kettőre a párommal,mert sosem volt semmire se pénzem"


De gondolom, nem folyt a háttérben építkezés a te lakhatási céljaidra a leadott pénzedből plusz a szülőkéből - itt viszont pont ez az ábra.

2018. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. A szülőknek feltétel nélkül kellene segíteni a gyereküket, és semmit nem visszakérni. Mamáék is visszakértek mindent (apa anno letette nekik a fizetését), bármikor bármennyire jogot éreznek, hogy elvegyenek, amit és amikor akarnak. Ráadásul mellettünk laknak, bármikor bejöhetnek, elvesznek ezt-azt, elviszik a kocsit, stb. Hol normális ez?
2019. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!