Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A szüleim nagyon megbántották...

A szüleim nagyon megbántották a férjemet. Haragszik rájuk teljesen jogosan. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Házat akartunk vásárolni, megmutattuk mit vennénk, de nagyon csúnyán elhordta a házat az apukám (azt mondta, hogy mindjárt sírva fakad, hogy ebbe a kis kunyhót vennénk meg). Később is sokszor említette negatívan azt a házat, ami nekünk tetszik és egyébként is erre telik. Felajánlották, hogy majd adnak 10 milliót, hogy vegyünk házat valahol. A dolog arra megy ki ugye, hogy ne azt a "szörnyű kunyhót" vegyük meg. Én ebbe bele is mennék, de a férjemnek szörnyen rosszul esik, hogy azért kap pénzt, hogy ne azt vegye meg, amit egyébként ő férfiként megtudna venni és amit ő nyújtani tudna a család számára. Tehát inkább megalázó volt számára a helyzet. Szerintem jól jön a pénz és vehetnénk jobb házat is, de neki az ilyen fajta segítségnyújtás inkább megalázó.
2018. okt. 8. 10:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom milyen házat néztetek de lehet jobb lenne elfogadni a segitseget. Az ő felrerakott pénze is benne van ,ő is tett le az asztalra valamit . Büszkeségből ne éljetek rossz körülményék között.

Max ha a ferjed nem akarja elvenni,mond h ez a te részed fogja fel úgy.

Vagy Vissza adjatok a szüleiteknek.

Könnyebb most több pénzel megfelelő hazát találni mintha megvennetek egy kunyhot és azt eladni úgy hozzátenni meg pénzt

2018. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Hát valahol megértem őt is,valahol meg nem. Bolond,ha nem fogadja el a segítséget,viszont szüleid reagálhattak volna szebben. Mi most vettünk egy kis 49nmes házat, kisebbségiektől, eléggé felújításra szorul, de párom lusta anyján kívül, aki amúgy az okoskodáson kívül semmihez sem ért,meg megmozdulni sem szeret, mindenkinek tetszik, támogatnak minket. Ha készen lesz a teljes felújítás, akkor is csak egy garzon panel árában lesz, a város legrosszabb részén. (Debrecen). Később mi is szeretnénk majd egy nagyobb, emeletes házat, de ezt is szeretnénk megtartani mellé, kiadni albérletbe. Nálatok esetleg szóbajöhet később nagyobb ház vásárlása?
2018. okt. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
79%

Szia, én megértem a férjed, de ha tudnátok, engem az anyós hányszor de hányszor bántott már meg.... Ezerszer világgá mentetek volna :) Sajnos vannak ilyen nyers stílusú emberek, akik nem akarnak rosszat, de nem elég intelligensek ahhoz, hogy úgy fogalmazzák meg a véleményüket, hogy ne sértsenek halálra másokat. Itt nem arról van szó, hogy ki mekkora férfi és mit tud nyújtani a családjának... Ez egy borzalmasan rossz és félreérthető kommunikáció volt közöttetek, sajnos a szülők sokszor azt hiszik, hogy amiért ők az idősebbek 20-30 évvel, joguk van felnőttként is úgy beszélni velünk, mint valami kis butuska gyerekkel. De nem. Én vígan elfogadnám a 10 milliót és vennék nagyobb, szebb házat, később még örülni fogtok neki nagyon. Lehet apukád csak ilyen ostoba, fajankó módon akarta meggyőzni a férjedet, aki nagyon elszánt volt, hogy le tudja róla beszélni.

Nincs helye szerintem sértődésnek, esetleg azt majd te megmondhatod apukádnak, hogy finomabban is fogalmazhatna, tartsa tiszteletben a ti akaratotokat is, ne sértegessen feleslegesen.

2018. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem teljesen jogosan, csak rossz volt a stílus. Férfiasságában, családfői szerepében sértette meg. Ha segíteni akar apukád - azt hiszem, inkább a lányának, mint a vejének -, azt támogatóbban, családiasabban is felvezethette volna. Milyen pénzből vennétek? A tied is benne van vagy csak a férjedé illetve milyen arányban? Teljesen reális megoldásnak tűnik, hogy mindkét oldal belead, optimális esetben hasonló összeget, és a ház közös tulajdon. Ehhez a férjednek túl kell lépnie a sérelmén, végül is egy normális lakóház kedvéért ez megéri.
2018. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

nekem is rosszul esne kicsit, de elfogadnám

ha látok a másik helybe fantáziát és úgy érzem, hogy jobb lenne ott a családnak

2018. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
45%

A te pénzed talán nincs benne a házban, csak a férjedé? Feltételezem, közösen vennétek meg a házat, tehát ha a férjedet ezzel megbántották, akkor téged is ugyanúgy megbántanak vele.

Félre kéne tenni ezt a nagy férfi önérzetességet, mert amint látszik, a fenekét kitörölheti vele a férjed, ha amúgy egy normális ingatlanra nem tudott összegyűjteni.


Nem tudom, hogy néz ki az a ház, de az írásod alapján tényleg nem a legjobb. Ebben az esetben a sértődés helyett örülhetne, hogy a szüleid ennyire jó fejek, hogy felajánlanak nektek egy nagyobb összeget. Még ha vissza is kell adnotok, gondolom, nincsenek kamatok, mint a bankoknál és a törlesztés feltételeiről is megállapodhattok.

2018. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Segítség? Aztán hallgathatod amíg élnek, ha mi nem segítünk.......

Inkább kisebb most, mint egy ilyen helyzet. Lehet nagyobbra cserélni később, nektek is jobb érzés lesz, higy saját erőből, segítség nélkül boldogultok.

2018. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
87%
Ha az a ház megfelelő amit néztetek akkor én biztosan nem fogadnám el a pénzt. Nem azért mert az önérzetem sértené, hanem azért mert ha elfogadja egész életében minden egyes konfliktuskor fel lesz hozva neki, hogy bezzeg még házat sem tudott venni a családjának az ő segítségük nélkül. Most lehet, hogy azt gondolod, hogy nem, de 100%, hogy ezt az orra alá dörgölik. Inkább megvenném a kisebbet, vagy vennék fel hitelt (ha megfelelően kigazdálkodható a törlesztő a fizetésből.
2018. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
80%

1. A szülők véleménye az övék, hozzájuk tartozik, nem hozzátok, nem a férjedhez.


Legyen szellemileg autonóm és szarja le hogy anyósapós mit varatykol.


2. Ha meg kapnátok egy 10est jobb házra, akkor éljetek a lehetőséggel, holmi büszkeségből és elavult nézetekből kifolyólag ne ragaszkodjatok a kicsihez. Vagy ha elég nektek akkor ne foglalkozzatok a szülői véleményyel.

2018. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Igazából ez a ház tetszik nekünk, nagyon beléptük magunkat. Huszonévesen mások otthon élnek még a szülőkkel, ezért inkább arra vágytunk, hogy együtt örüljenek nekünk, hogy tudunk venni egy kis házat. Azt a pénzt nem most kapnánk meg,hanem később és azt is arra adnák, hogy ne ezt a lakást vegyük meg... Értem, hogy jót akarnak, de nem tudják lekommunikalni rendesen, de most attól tartok, hogy a jövőben nem jó érzéssel fogja megvenni azt a házat emiatt. Én simán elfogadnám es lesz@rnám, de ő máshogy látja.
2018. okt. 8. 11:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!