Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy a nagyszülőknek kötelessége ingyen babysitterkedni az unokák mellett?

Figyelt kérdés
Ez főleg Magyarországon jellemző ahol a társadalomban az a berögzült minta hogy hát a nagyszülőknek az unokákra való vigyázás a legfantasztikusabb időtöltés, hiszen ők már öregek, úgysem csinálnak semmit, nincsen semmi céljuk és hát a kölykök pesztrálásánál jobb dolog nem is történhet velük.

2018. nov. 1. 23:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező semmi,de akkor nem kell unokát se rendelni a friss házasoktol egyből, mert nekik se olyan jo időtöltés..
2018. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Az ember feltételezi hogy a nagyszülők érző lények és örülnek ha az unokájukkal lehetnek. Viszont van ez így, hogy nem azok. Nyugodtan pontozzatok le :)
2018. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%
Én fordítva vagyok, nekem nem kell a gyerekre vigyázni, sőt. Ellenkezőleg, nekem a férjem szülei mondanak olyanokat, hogy nekik terveik vannak az unokával. Hát ne legyenek, mikor nekem sincsenek, az unoka egy önálló élőlény, majd ő dönt az életéről.
2018. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha nagyszülő vagy és zavar beszélj a gyerekeiddel. Ha gyerek és unoka nélkül okoskodsz akkor inkább maradj csendben. A legtöbb nagyszülő örömmel tölt el időt az unokákkal és nem hogy le van passzolva a gyerek hanem a nagyika kéri, hogy ugyan már hagy vigye el egy kicsit.

Sőt olyan nagyszülő is van aki boldogan hazaviszi minden délután a kisunokát és még főz is neki valamit. Gusztustalan....

2018. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem lenne unoka,akkor meg az lenne a baj,lefogadom...


Rossz ezeket a kérdéseket látni.


Ha nem akarsz vigyázni az unokádra,akkor mondd meg a gyerekednek!De ne lepődj meg,ha utána kevesebbet fogod látni.

2018. nov. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan ha nagyszülö vagy akkor ha nem akarsz segíteni a gyerekeknek akkor mond meg de akkor lehet ritkábban látod az unokát ,

De ha gyerek vagy akkor meg fogad el hogy nagymama nem akar segíteni .

Nem minden szülő szeretne gyerekeinek ily módon segíteni,manapság.

2018. nov. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

ha van unoka az a baj

ha nincs unoka az a baj

ha láthatom az a baj

ha nem láthatom az a baj

ha elvinnéám az a baj

ha nem viszem az a baj


:D

2018. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

Miért gondolják a nagyszülők, hogy a fiatal felnőtt gyerekeiknek, unokáiknak kötelességük ingyen ápolót játszani mellettük?


Nálunk most épp ebbe a fázisba érkezett a teleregény. Anyám engem is utál (apámra emlekeztetem), sose foglalkozott az unokákkal sem. 15 év alatt talán ötször volt nálunk.

De ő se lesz fiatalabb. Egyre betegebb. Most már jó lenne, ha a kamasz fiam ugrana bevásárolni, füvet nyírni, jó lenne, ha mennénk át ablakot mosni. Hát nem... Ilyenkor persze megy a sírás, hogy hálátlanok vagyunk.

Majd ápolgassa az, akinek a feneke is ki lett nyalva! És ápolja? Persze, hogy nem!

2018. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenkinek teher vigyazni az unokara!

Oreganyam volt ilyen. Egy orat vigyazott a lanyimra es ezt halgatom 2eve hogy o milyen dedimama.

2018. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%

9es vagyok!

Persze dicsekedni a dedunokaval az ment neki.

Egy kezemen megtudom szamolni hanyszor vigyazott anno rank is. Nem csak ezért de utaljik es nem lattam egy éve. Csak mist a temetesen. De nost meg sír a szája h nem megyünk hozzá meg nem viszem a lányom se.

Masij mamamnak tok termeszetes volt hogy latogat es hetvegente visz minket. Mindeig mentunk kirandulni, vidampark,strand sztb.

Anyam ha hétvégén nem viheti el az unokáját mar "morog". Ok is viszik nyaralni meg mennek ide oda.

2018. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!