Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy a nagyszülőknek kötelessége ingyen babysitterkedni az unokák mellett?

Figyelt kérdés
Ez főleg Magyarországon jellemző ahol a társadalomban az a berögzült minta hogy hát a nagyszülőknek az unokákra való vigyázás a legfantasztikusabb időtöltés, hiszen ők már öregek, úgysem csinálnak semmit, nincsen semmi céljuk és hát a kölykök pesztrálásánál jobb dolog nem is történhet velük.

2018. nov. 1. 23:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon? 😄

Külföldön az egyik ismerősöm még dolgozó anyukája reggel viszi a gyerekeket suliba, mert arra megy munkába és így mindenkinek könnyebb.

Másik nagyszülő (Magyarországon) nyáron szabadságot vesz ki és saját pénzből mennek nyaralni az unokáikkal. És mivel a kicsi laktóz érzékeny a menyétől kért listát, hogy melyik márkát vegye.

Vannak még családcentrikus nagymamák, akik nem az erejüket fitoktatják, szimplán élvezik az életüknek ezt a szakaszát.

2018. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
31%

Hú, kérdező vannak itt bajok... A megfogalmazásodból süt a gyűlölet.

Itt valszeg nem az a baj hogy megkérnek vigyázni az unokádra hanem az hogy egyértelműen semmi szeretet nincs a családotokban.

Mivel a nyugdíjazás ma már kitolódott ezért az én szüleim se tudnának vigyázni az unokáikra, úgy ahogy azt az én nagyszüleim tették. Ez érthető. De ez nem azt jelenti h semmi összefogás nincs a családban.

2018. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%
Nagy bajban lehet most a gyk közönsége, nem lehet tudni, kit kell szidni: A fiatalasszonyt, vagy a nagyit:DD
2018. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%
én úgy vagyok vele, hogy tényleg pofátlanság, minden esetben előhozni a nagyszülőt, csak mert a szülő lusta és minden hétvégén pl. ledobja az unokát (komolyan sógoromék MINDEN hétvégén lerakják akkor is ha beteg a nagyszülő,de akkor is ha a gyerek beteg), DE úgy vagyok vele, hogy a nagyszülő tehet róla ha nem tud nemet mondani. Mindenki magának hülye.
2018. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
79%

Én azt mondom, mindenki magának szüljön gyereket, ne a nagyszülőknek. Az megint más ha hetente-kéthetente a nagyi megy a gyerekért az oviba és elmennek csavarogni, és megint más állandóan rálőcsőlni mert hogy ráér úgysincs jobb dolga.

Ismerősöm konkrétan megmondta, hogy míg ő otthon lesz a kistesóval, majd a nagyi fog menni az unokáért mert úgyis ráér. Nem megkérdezte a nagyszülőt hanem tényként közölte. Meg mindkét gyereket azonnal odadobják, ha nekik kedvük támad programokra menni.

2018. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 lizzi77 ***** válasza:
73%
Régen a nők is hamarabb szültek, viszont 55 évesen nyugdíjba mentek.Sok esetben már 40-45 évesen nagymamák voltak,mivel jóval fiatalabbak voltak, mit a mostani nagyik,több energiájuk is volt futkosni a gyerekek után, meg játszani velük.Plusz, azért sok esetben háztartásbeliek is voltak.Az én anyukám 64 évesen megy jövőre nyugdíjba, a végletekig ki van fáradva, nem tudom elképzelni,hogy ilyen-olyan betegségekkel tűzdelve huzamosabb ideig bírná a gyerekfelvigyázást.És az sem mindegy, hogy vidék, vagy nagyváros.Mi is sokat voltunk falun gyerekkorunkba, reggeltől estig kint voltunk, max egy vajaskenyérre mentünk be, meg este fürdeni...ez sem mindegy.
2018. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
58%

Nem kötelességük, de jobb helyen szeretik az unokát, ezért minél többet akarnak vele lenni, nem teherként tekintenek rá.


Nálunk egymás kezéből "tépik ki" kisfiamat a nagyszülők, pedig az én famíliámban már a harmadik unoka (anyóséknál első és eddig egyetlen). Kérni sem kell őket, maguktól akarnak átjönni hozzá, vagy éppen ide-oda elvinni. A nagynénje dettó. Persze legtöbbször úgy van program, hogy mi is megyünk, de ha esetleg néha vigyázni kellene rá, képesek összeveszni rajta, hogy ki vigye el. :)

2018. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%
“kölykök” - ejha
2018. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az idős kornak ez az egyik legszebb resze az unokak akik megszepítik a hatralevo eveket s valamilyen szinten eletet visznek az idos szulo mindennapjaiba.Nem egy embertol hallottam hogy ujbol 30nak erzi magat mert az 5 evese utan futkosni kell a jatszoteren s ez olyan jo erzes.En ugy gondolom egy igazi bolcs nagyszulonek az elete hatralevo reszeben az unoka ad ertelmet mert az ido mulik az ember oregszik s egyre inkabb igenyet erzi arra h a gyermekei s unokai korbevegyek amikor mar semmi mas nem nyer ertelmet csak az h a gyerekek s unokak ott legyenek.Az eletuket ledolgoztak jo esetben meg van mindenuk elertek mindent az eletben, mar nem hajtanak, nem porognek, nem epitkeznek egy ido utan legalabbis igy kene lennie mas ertelmet nyernek a dolgok az ember eleteben amikor mar nincs mas nincs senki ott csak ket idosodo ember egymasnak rosszabb esetben ido kerdese de kihal valamelyikuk s ott marad az uresseg a magany az elmulas. Mi mas lehet fontosabb mint a gyermekek s foleg az unokak akiert akikert erdemes elni letezni s orok ifjunak maradni.Az unoka frissit erot energiat visz az ember eletebe de ha egyedul oregszik meg az ember sztem annal rosszabb dolog nincs.Az ember fiatalon még el tud lenni ha maganyos pont azert mert fiatal hajtja a penzt,dolgozik sportol turazik bulizik epiti az eletét.Az idos embernek a lehetosegei mar korlatozottak s mar nem is ez a fontos hanem h az unokak ott csicseregjenek s megszépitsek az idos eveket. Ha egy idosodo elviekben idosodo ember nem igy erez valoszinu szulokent sem tehetett tul sokat a gyerekeiert azon kivul h felnevelte.
2018. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%

Hú, kérdező, nem örülnék, ha te lennèl az anyósom/anyám.

Mi az hogy “kölykök pesztrálása”?! A legtöbb nagyszülő örül, hogy az unokàival lehet, ès az unokàk èletében is meghatàrozó a nagyival töltött idő. Nem is tudom, hogy mondhat valaki a sajàt családjában lèvô gyerekekre, sőt, az unokàira olyat, hogy kölykök.

Manapsàg kitolódott a gyermekvállalás, ezért sokan örülnek annak, hogy egyàltalán megérik azt h unokàjuk lehet. A fiataloknak meg nincs könnyű dolguk a mai vilàgban. A nőknek is 100%-osan helyt kell àllniuk a munkahelyükön, és a család mellett is. Ez az elvàrt, sajnos nem is tölthetnek el éveket a gyermekkel otthon, mert nem lesz hova visszamenniük dolgozni, a főnök meg számít a munkàjáea. Arról nem is beszèlve, hogy egyre drágàbb a megèlhetés, a lakásárak az egekben, úgyhogy van mièrt gürizni. Azért ilyenkor jó, ha van egy nagyi, aki nèha besegít. Persze csak akkor ha szívesen teszi. Ha kérni kell, hogy làtogassa az unokájàt vagy szervezzen vele programot, az màr régen baj.

2018. nov. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!