Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt hogyan kène kezelni, hogy...

Ezt hogyan kène kezelni, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3 hónapos kisfiúnk. Anyósomékat már jó sok ève ismerem és jó kapcsolatot ápolunk velük, viszont most hogy megszületett a baba jó pár dolog nem tetszik.... pèldául anyósom olyat mondd nekem, hogy tegyem le a babát mert álmos, szóval nem az van, hogy rám hagyja mit hogy csináljak, mert én vagyok az anyja hanem beleszól. Amikor nàlunk vannak vagy mi náluk és felsír vagy nyöszörög a kisfiam rögtön felpattan az asztaltól és ő akarja megvivasztalni, etetni (tápszeres). Kérdezés nélkül csinálja a dolgokat. Az elején mèg ezt tiszteletben tartotta és kérdezés nélkül nem csinálta a dolgokat. Illetve az már baba előtt is volt, hogy ránk akart telepedni, de amiota megvan a kisfiúnk sokszor jönni akarnak vagy menjünk mi. Most hétvègèn is lent voltunk és ők meg jönnek a héten és megsértődött, hogy a köv. hétvégén nem megyünk le. Összeveszni nem szeretnèk, de jó lenne ha mi is élhetnénk a saját életünket.... Férjem így sincs sokat velünk. Anyósom meg unatkozik mert nyugdíjas. Férjem is egyetért velem és azt mondta ritkítsuk a találkàkat.


2018. nov. 5. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

'Férjem is egyetért velem és azt mondta ritkítsuk a találkàkat.'


Ezen kivul nem kell semmit tenni, talan annyit hogy egyertelmuve tenni miert jartok es miert vartok vendegeket ritkabban. Ha nem akarja megerteni es 'megsertodik', az az o baja.


Te is tudod mi a gond (nyugger, unatkozik), nem kell azzal foglalkozni hogy jaaaj dehat megsertodik. Mert akkor mi lesz, ritkabban jon? Win-win, ugyebar.

2018. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ezt feltétlen UDVARIAS formában meg kell neki mondani, mert különben az eddigi nagyjából jo viszony megy tönkre.

Lehet, hogy elöször kicsit megsértödik, de idövel - ha ti következetesen tartjátok magatokat ahhoz, amit akartok - megszokja, megbékül.

2018. nov. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szabj egyértelmű korlátokat. Pl. beszéld meg vele, hogy minden hónap első hétvégéjén ti mentek, a harmadikon ők mennek hozzátok.

Most megy a versengés köztetek, akár tudat alatt is. De ha most megy az "Én gyerekemhez anyósnak semmi köze" dacból, akkor ugyanez nagyon rosszul fog neked esni, amikor 2-3 éves gyerek mellett nagyon is jól jönne egy nyugdíjas nagyi, aki mindig ráér, és tud segíteni oviba vinni, otthon van vele, ha beteg, vagy csak szeretnétek kettesben elmenni moziba.

Őszintén mondom, hogy én a két kezem összetenném, ha lenne egy ilyen nagyink. De sajnos nincs. A férjem anyukája elhunyt, az én anyám meg kezdettől xarik az unokákra. Ha segítség kell, akkor fizetek bébiszittert, mert más lehetőség nincs.

Örülj neki, hogy téged is és az unokát is szereti.

Ez nem azt jelenti, hogy mindent le kell nyelni, de próbáld úgy nézni, hogy nem rosszindulat vezérli, csak segíteni akar.

2018. nov. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át,mi az a feladat amit az anyósod el tud végezni az unokája körül?! Amikor nagyon pici a baba mi édesanyák is tudunk hibázni,ha "kisajátítjuk" és a környezet kimarad!A gyereknek szüksége van minél több szeretetre,különböző egyéniségekre és a cinkostárs a nagyszülők tekintetében.Ha naponta tud a nagyi menni,akkor levegőzhetnének egyet vagy ha nagyobbacska lesz akkor a játszótérre mennek. Amikor oviba,iskolába fog menni,jól fog esni neked ha a nagyi elviszi v hazahozza,miközben te dolgozol.Ne sértődj meg amikor szól neked "a gyereked álmos"! Bárhogy szemléljük,de Ő figyelemmel van az unokája irányában!Nem hiszem,hogy téged irányítani akarna,csak a tapasztalatát osztja meg veled.Elvégre egy jó kapcsolat kialakításához mindketten kellettek! Ugye a te Édesanyud nem tud neked segíteni,megkockáztatom,az anyósod az ő helyébe lépett.A gyermekeiknek is azt tanítottam "egy jó anyós felér egy édesanya szerepével".
2018. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Itt egyáltalán nincs szó kisajátításról, örülök ha törődnek az unokával ès szeretik, csak van néhány dolog amit úgy gondolom a szülő dolga eldönteni hogyan szeretné azt csinálni. Tudom, hogy ő csak azt nézi mi jó az unokànak, de megint máshogy jön le ha azt mondja: “Szerintem álmos az unokám.” És nem ezt: “Tedd le aludni, mert álmos.” Én sem utasítom őket soha semmire. :) Azzal semmi bajom nincs ha valaki a véleményét mondja el nekem. Ott rontottuk el, hogy mi őket nagyon hozzászoktattuk ahhoz, hogy mentünk sűrűn hozzájuk és ezt megszokták. Mivel már hárman vagyunk és a férjem sokat dolgozik jól esik hármasban is lenni, nem hiszem hogy ez akkora bűn. Plusz az én családom is ott van, rájuk is kell időt szentelnünk, így nem fér bele az, hogy anyósomèkkal heti 2-3x találkozzunk. Anyum is tud segíteni ha vigyázni kell az unokára. Plusz èn ezt igazságosan szeretném, hogy anyuék is ugyanannyira részt tudjanak venni benne. Itt inkább anyós részéről van a versengés az én anyukámmal szemben. :/ Egyèbkènt anyu teljes mértékben ránk hagyja hogy neveljük a fiúnkat, nem szól bele semmibe egy percig sem.

2018. nov. 5. 10:23
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha eddig nem vette észre magát akkor ne célozgassatok mondja meg neki párod (legalább is nálunk mindenki a saját szüleit "intézi") hogy kell egy kis magánélet is nektek és hogy hármasban legyetek ennyi. Biztos meg fog sértődeni de ha nem jelölitek ki a határokat akkor nem fogja tudni. Majd megbékél

Nálunk most jön a második. Hétvégente lejártunk anyosomhoz de páromnak már most megmondtam hogy a picivel nem fogok állandóan szaladgálni lesz elég dolog a két gyerekkel és a háztartással.

2018. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Köszi, hogy megértesz. :) Örömmel megyünk mi is hozzájuk ez nem kérdéses és nagyon szeretem őket, de igen vágyunk arra hogy hármasban legyünk de ez szerintem természetes. Gondolom most ők is látjak, hogy már más a felállás és egy család lettünk és talán félnek hogy “elveszítenek” minket, pedig nem kéne így érezniük.

Teljesen igazatok van, 2 gyerekkel már húzósabb, meg nekünk is ez az első pár hónap volt nehezebb, mert nàlunk ráadásul első baba is és a szoptatás sem úgy alakult, mert tápszeres lett és ez is megviselt az elejèn. Mikor érkezik nálatok a 2.baba? :) Az első hàny éves?

2018. nov. 5. 10:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondtam a férjemnek, hogy ő tolmácsolja mit hogy szeretnènk, mert az ő szülei és rà úgysem haragszanak, de én nem szeretném ha köztünk rossz lenne a viszony.
2018. nov. 5. 10:45
 9/11 anonim ***** válasza:

2.5 éves lesz a fiam mire jön a tesó ugyhogy lesz dolgom még mind2vel :)

Nem azt mondom hogy én is utálom anyosom meg a fiam szereti és örülök ha ő boldog de azért legyen meg a családi idő is. Néha elvisszük bevásárolni meg kirándulni mert anyosnak már se másik gyerek se férj de mikor már kezdi azt várni h ne is csak hétvégén de hétköznap is menjünk megmondtam már én is neki erre nincs kapacitásom itt a gyerek a ház háziállatok, ha megsértődött ő járt rosszabbul mert amég pukkadt hétvégén se mentünk hozzá.

2018. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Irtam neked privátot is.
2018. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!