Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat. Alapjáraton jól megvoltunk egymás mellett 2 évig, szinte sosem veszekedtünk. De! Sajnos kezdek már besokalni.

A párom szülei kezdetek óta nem kedvelnek, nincs oka, egyszerűen csak nem szeretnek.

Pár hónaponta látogatom csak meg őket, akkor sem látnak szívesen (csak a párom szokott hozzánk járni). Én próbálok beilleszkedni, de minden hiába. A szemembe nem mond semmit, de a fülem hallatára a páromnak lehord mindennek az anyja. Volt, hogy már az apja is. Mindig megaláznak és megbántva jövök haza. Most a páromat hívták valahova és a párom hívott engem is, nagyon szeretné hogy menejek. Ők nem hívtak és biztos vagyok benne, hogy nem is örülnének neki. A párom sosem áll ki mellettem velük szemben.

Ti mit tennétek? Mennétek ilyen esetben?


2018. nov. 14. 19:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
57%
Mégse véd meg, mégis mindig az anyjának van igaza.
2018. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
61%
Tapasztalatból mondom, hogy ilyeneknél nem sokat érsz ha odaállsz a szülők elé és megkérdezed, hogy mi a baj. Én 15 éve vagyok házas, 5 évig (!) próbáltam anyósomék kedvére tenni, áthívni kávézni, megkérdeztem miért utál. A válasz mindig az volt, hogy semmi baja velem. De amikor náluk voltam megjegyzéseket tett, pofákat vágott, csak úgy utált. A férjem rengetegszer összeveszett velük emiatt, mindig én voltam az, aki mondta neki, hogy mégis csak a családod... aztán odáig fajult a dolog (egyre durvább dolgok történtek), hogy 10 éve megszakítottuk velük a kapcsolatot. Nem tudják a címünket, a telefonszámunkat, semmit. Azóta nyugi van.
2018. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha tervezné veled valami komolyat, akkor ,ár az első alaklommal leállította volna a szülőket. Nem kell a gyerek partnerét szeretni, de elfogadni és a tiszteletet megadni igen
2018. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk engem érdekelne, hogy amikor a párodnak szidnak a hátad mögött akkor mégis mit mondanak?


Öcsémnek volt egy barátnője, azt én is rühelltem, mint a xart, és adta az ártatlan angyalkát mindenkinek, hogy szegény szerencsétlen, közben a saját magamnak vásárolt smink cuccaimat lopkodta, hozzánk hozta a szennyest mosni, mert neki így nem kellett mosnia, megzabalt mindent amit talált, és amikor anyukám finoman közölte, hogy ugyan talán moderálja már magát, vérig sértődött. Te se írod konkrétan mit hoztak fel ellened így ezért nekem ez a történet eddig elég egyoldalú. Érdekelne az ő véleményük is.

2018. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam végig a válaszokat, gondolom már írták néhányan azt, amit én is gondolok. Hogy a párod szülei mit csinálnak, az az ő érzelmi nullaságuk, azzal saját magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt. De hogy a párod sosem áll ki melletted velük szemben?! És így vagy együtt vele két éve? Mikor írod, higy a kezdetektől fogva nem kedvelnek a szülei. Nem szeret, nem becsül téged, teljesen egyértelmű ebből. Nem áll ki a szerelme mellett, ha bántják? Nonszensz. Én már rég otthagytam volna és kerestem volna olyat, aki megbecsül és kiáll értem ha kell.
2018. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
41%
Azért 19 évesen még nem szokás anyósként, apósként nevezni a barátod szüleit.
2018. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Hát például a párom nálam volt hétvégén én beteg volt, hányós vírust kapott és mondta az anyukájának, hogy nem tud menni haza, pihenni szeretne (messze lakunk egymástól) erre azt válaszolta az anyukája hogy "nem érdekel mi bajod, majd jobban leszel, gyere haza, mert segíteni kell"


A barátom múltkor lekéste a buszt és hívta a szüleit hogy menjenek már el érte (olyan 20 percre volt az a hely autóval) és azt válaszolták neki hogy "nem megyünk érted, van időd, nem kell segíteni, úgyhogy várd meg a következőt" (másfél óra múlva ment a következő).


Bármikor jön hozzám már hívják másnap vagy aznap este, hogy menjen haza.


Aztán volt hogy hívták őt azzal hogy menjen haza és a párom szólt, hogy nem tud menni, mert el kell velem jönni valahova, ami nekem nagyon fontos volt, de siet este haza, erre azt kapta hogy "rossz hatással van rád, ha nem hagyod ott ki fogunk dobni, nem adunk neked semmit, ha ő ott fog hagyni mi sem leszünk melletted stb"


Aztán volt hogy mikor jött volna már hozzám azt mondták neki, hogy függönyt kell feltenni egy ablakra, ne jöjjön.


Most pl. vártam őt ma este meg is ígérte hogy jön, de nem jött, mert nem engedték.


Iskolát váltottam és azért is le lettem hordva mindennek.

2018. nov. 15. 15:54
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem is nevezem úgy, hol láttad hogy ezt írtam? És milyen más kategóriában írhattam volna ki a kérdést?
2018. nov. 15. 15:55
 29/32 anonim ***** válasza:
39%
Oké, jogos!
2018. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
75%
A párod nem férfi. Én nem maradnék vele. Gondolj bele, mi lenne ha gyerekeitek is lennének..
2018. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!