Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat. Alapjáraton jól megvoltunk egymás mellett 2 évig, szinte sosem veszekedtünk. De! Sajnos kezdek már besokalni.

A párom szülei kezdetek óta nem kedvelnek, nincs oka, egyszerűen csak nem szeretnek.

Pár hónaponta látogatom csak meg őket, akkor sem látnak szívesen (csak a párom szokott hozzánk járni). Én próbálok beilleszkedni, de minden hiába. A szemembe nem mond semmit, de a fülem hallatára a páromnak lehord mindennek az anyja. Volt, hogy már az apja is. Mindig megaláznak és megbántva jövök haza. Most a páromat hívták valahova és a párom hívott engem is, nagyon szeretné hogy menejek. Ők nem hívtak és biztos vagyok benne, hogy nem is örülnének neki. A párom sosem áll ki mellettem velük szemben.

Ti mit tennétek? Mennétek ilyen esetben?


2018. nov. 14. 19:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Kezdjük azzal, hogy bunkó vagyok, szóval én le tudom kezelni az ilyen helyzeteket. Odaállnék eléjük és megkérdezném, hogy mégis mi bajuk van velem? Persze úgy, hogy a párom nincsen ott. Valószínűleg elsőre csak hallgatnának, vagy azt mondanák, hogy nem is így van. Ekkor elmondanám, hogy miért érzek így és megkérdezném, hogy mégis min kellene változtatnom. Válasz nélkül nem mennék el előlük. Lehet, hogy életre elrontanám a kapcsolatomat velük, de ez bevállalnám.
2018. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban ezt kéne, sajnos én magamért kiállni sosem tudtam.
2018. nov. 14. 19:54
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem mennék oda, ahol nem látnak szívesen. Egyébként nem értem, miért pontozták le az elsőt, végül is jót írt, tényleg fontos lenne tisztázni, hogy mi bajuk van veled. Ha szemtől-szembe nem tudod megkérdezni tőlük, talán a párodon keresztül csak meg tudnád tudni?

Pároddal azt is beszéld meg, hogy mivel a szülei téged nem hívtak meg, ezért nem lenne illő neked is elmenned. Ha ő megbeszéli velük, hogy hogyan gondolták, csak őt hívták-e, vagy esetleg téged is beleértettek, ha nem is mondták, és kiderül, hogy mégis az utóbbi, csak akkor mennék a helyedben.

2018. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Engem is utáltak a barátom szülei. Nagyjából úgy viselkedtek mint veled. 3 év alatt jó ha ötször mentem valami családi eseményre. Végül én a párom jelenlétében rákérdeztem, hogy mégis mi a bajuk velem, talán valami rosszat csináltam, vagy büdös vagyok? Első reakciójuk, hogy nincs semmi bajuk, de erre meg rákontráztam, hogy akkor miért szidnak mindig. Párom anyja végül nem bírta, közölte, hogy a puszta jelenlétemet sem bírja, mert nem ilyen menyecskét akarnak. Rühelli, hogy pesti lány vagyok, hogy göndör a hajam, szóval minden. Nekem ott lett elegem amikor a szülei előttem kérdezték meg a páromat, hogy mikor szakít velem, és megköszönnék ha többet nem lépném át a küszöböt...Én akkor fogtam, és elmentem. A barátom meg ott maradt mert szegény anyuka sírt, és sajnálta. Szakítottam vele. Ilyen férfi nekem nem kell, már bánom, hogy 3 évet rááldoztam..
2018. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%

Férfiként nem megyek oda, ahol azt látom, hogy nem látnak szívesen. Az viszont fel sem merül bennem, hogy mást a saját házában kiosszak.


Helyzetedben meghívnám párom szüleit havonta egyszer, aztán vagy jönnek, vagy nem. Ha nálam műsorba kezdenének, akkor meg simán átmennék másik szobába lereagálás nélkül. Az őket minősítené, ha más házában cirkuszolnak. Azzal meg nem foglalkoznék, ha ilyenkor is kidumálnának.

2018. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Első, nálunk is hasonló volt a helyzet. (Most sem kedveli anyám a páromat) és a párom tényleg anyum elé állt a kapcsolatunk elején és beszélgetett vele ócsárolások nélkül, hogy mi a problémája vele, és hogy lehetne megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Egy elég kínos beszélgetés volt és párom el lett hordva mindenféle parasztnak, szóval a szép megoldások nem mindenkinél működnek
2018. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom hányas, annyi ökörséget tanácsolsz, h muszáj reflektálnom, bocsi:


"...Helyzetedben meghívnám párom szüleit havonta egyszer, aztán vagy jönnek, vagy nem. Ha nálam műsorba kezdenének, akkor meg simán átmennék másik szobába lereagálás nélkül. Az őket minősítené, ha más házában cirkuszolnak. Azzal meg nem foglalkoznék, ha ilyenkor is kidumálnának."


-Nem mész oda, ahol nem látnak szívesen.

Ez eddig OK.


-Fel sem merül, h mást a házában kiossz.

Ha máshol nem találkoznak, hol kellene beszélniük a problémáikról?

A tiszta vizet a pohárba nálad azonos "kiosztással"?


-Hívjon meg pontos időközönként embereket, akkor is, ha azok utálják őt, sőt, valószínűleg el sem jönnek...

Egyszer még érteném, de állandó jelleggel minek?

Egyszer megpróbálható, hátha, na de, ha nincs értelme, minek pitizni?


A HAB A TORTÁN:

ha nálad műsorba kezdenek (= támadnak, szidnak, ócsárolnak, megaláznak?), akkor ő menjen át a saját otthonában egy másik szobába??!?!??!

Micsoda??

Nem foglalkoznál azzal sem, hogy a saját otthonodban kidumálnak?!


Biztosan férfi vagy, nem lábtörlő?, már meg ne haragudj...



Kérdező, nem mennék, mert nyilván nem óhajtanak ott látni.

Párodnak ha fontos vagy, miért nem tesz valamit a szüleivel, hogy ez az áldatlan helyzet változzon?? Vagy neki az OK, h te tűröd, hogy a szülei ott aláznak, ahol tudnak??


Írod, hogy nem tudsz magadért kiállni.

Vagy mégis összeszeded magad és normálisan, egyenesen szembefordulsz, megkérdezed, mi a problémájuk, vagy így hagyod, nyelsz tovább.


Viszont:

Ha tisztázni akarod, CSAKIS A PÁROD JELENLÉTÉBEN kezd el.

Egyrészt, hogy utólag ne tudjanak rád fogni valótlan dolgokat.

Másrészt, hogy lásd MINDENKI reakcióját. Igen, a párodét is.


Ha viszont így hagyod, akkor egyre szemtelenebbek, sértőbbek lesznek. Sosem láttam, hallottam még olyat, hogy mikor egy felmosorongynak tartott, akként kezelt illetőt már eleget rugdostak, sértegettek, egyszercsak a "támadók" úgy gondolják elég volt, innentől már tisztelni és szeretni fogják.


(Mondjuk valahol értem is, mit lehet tisztelni olyan emberben, aki magát sem tiszteli?! Az milyen jogon várja el mástól?)

2018. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
24%
Ha nő vagy akkor csak tudod, hogy nincs annál sértőbb, mint ha vitatkozni sem akarnak veled, csak faképnél hagynak. :)
2018. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párod nem áll ki melletted, akkor nem a párod. Csak az altested kell neki.
2018. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Már erre én is gondoltam hogy mikor ott vagyok akkor szépen meg fogom kérdezni, hogy mi bajuk van velem úgy, hogy sértő sem legyek, de hogyan kérdezhetném meg mikor nekem nem mond semmi rosszat, kétszínű, a szemembe mosolyog, csak a hátam mögött szid. Így hogy kéne? Akkor azt mondjátok ne menjek el?
2018. nov. 15. 05:57
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!