Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek bunkó vagyok, ha...

Szerintetek bunkó vagyok, ha ebben az esetben nem vagyok kíváncsi anyósra?

Figyelt kérdés

Szóval... Anyósom egy özvegyasszony baromi rossz természettel. Egyébként egy vállalkozást vezet és ezáltal felsőbbrendűnek hiszi magát mindenkinél. A városban, ahol élünk és él ő is, szinte kivétel nélkül mindenki ruhelli. Sajnos nem tudok rá jót mondani, mert olyan szinten rosszindulatú, hogy annak képes örülni, ha valakit valami baj ér, beteg lesz, vagy valami kár keletkezik az illető házába, ilyenkor valósággal fel van dobodva, hogy "na ez is meg az is hogy járt, meg is érdemelte" felkiáltással.

Nekem is volt vele konfliktusom, ugyanis alapból nem tetszettem neki (ahogy a fiai többi barátnői sem), aztán mikor bejelentettuk az eljegyzést, vége volt a világnak! Valószínűleg egyébként az ellenszenvet nála az is kivalthatja, hogy az én szüleim nem tehetősek, ő pedig úriasszonynak hiszi magát, aki nem alacsonyodik le senkihez. Az esküvőn is a templomban három sorral odébb ült le az én rokonaimtol.

Sajnos a férjemmel nem akar osszejonni a baba és az anyós a fejemhez vágta, hogy hagyjam, hadd keressen a fia olyan nőt, aki (idézem) nem olyan selejtes mint én, hogy még egy gyereket se tud szülni. Meg, hogy én biztos ezer éve tudom, hogy nem lehet gyerekem, de ezt titkoltam a férjem elől, hogy nehogy emiatt ne vegyen el.

Na de a kérdésem lényege igazából annyi lenne, hogy karácsonykor egyik nap az én szüleimhez megyünk ebédre, másik nap meg anyóshoz. Viszont nekem ezek után semmi kedvem leulni vele egy asztalhoz, mintha minden rendben lenne. Mondtam is a férjemnek, hogy ő menjen nyugodtan, az ő rokonsága, én nem tiltom, miért is tenném, de én nem vagyok hajlandó elmenni ezek után. A férjem persze engem támogat és fontolgatja, hogy ő sem megy, de én noszogatom azért, mert hát akármilyen is, mégiscsak az anyja.

Ti mit gondoltok erről az egészről? Érdekelne a véleményetek!


2018. dec. 1. 08:37
1 2
 11/18 anonim válasza:
93%
Kit érdekel a vén szutyok, ha az én anyám ilyet vágna a barátnőm fejéhez, akkor az életben nem látna többet. Ha nem tud viselkedni akkor nektek sem kell fárasztani magatokat azzal, hogy a fos természetét toleráljátok. Az ilyen pofátlan beszólogatás alól az sem felmentés, ha az anyja, sőt. Legyen békés karácsonyotok egy olyan közösségben ahol jól érzitek magatokat.
2018. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Utolsóelotti! Lehet rosszul fogalmaztam. Nem noszogattam, hogy menjen mindenképp, hanem mondtam neki, hogy ha ő szeretne menni, tőlem mehet, ebből köztünk vita nem lesz. De ketlem, hogy el akarna menni.

Utolsó! Én a szüleimhez megyek a férjemmel mindenképp, mert ott tényleg "békés boldog" a karácsony.

2018. dec. 1. 11:33
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a sógornőm ilyen, csak ő a hátam mögött morog. De engem nem zavar, senkinek nem kötelező engem szeretnie, ha baja van velem, még mindig az ő baja, nem az enyém.

Az esküvőnkre sem jött el, és bár mindenki ki volt akadva, sőt a mai napig nagyot néz akinek elmesélem mellékesen, engem nem érdekel. Nem hiányzott, nem esett rosszul, akkor elkönyveltem magamban, hogy ő(k) egyszerűen nem szeretnek, ilyenek, kész. Megvan az udvarias "hogy vagytok?", de ennyi. Egy cégnél dolgozunk, hétfőnként van egy közös projektünk, akkor látjuk egymást, de ennyi. A párom pedig, ha akar, megy, ha nem hát nem :)

2018. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Engem "anyám" azért nem látott már 10 éve (és nem is fog soha), mert ilyen és ehhez hasonló kedvességeket vágott a feleségem fejéhez.


Anno ő is mondta nekem, hogy menjek nyugodtan, de ő nem kíváncsi a családomra. Teljesen megértettem, én sem voltam kíváncsi rájuk. Pedig a feleségem sokszor és sokáig próbálta helyrehozni a viszonyt, amit nem is ő rontott el. Én mondtam, hogy ne erőlködjön és hagyjuk a francba az egészet. Azóta nyugi van és minden rendben van.

2018. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Eléggé rosszindulatú véleményt fogalmaztál meg úgy ÁLTALÁBAN az anyákról. Ne feledd, a te anyukád is anyós. Őt melyik kategoriába sorolod?

Sőt, egyszer te is anyós leszel. Te melyik kategoriába szeretnél kerülni? mert azért egészen jól haladsz te is.

Nem mellesleg egyedül (pontosabban a férjeddel) nem tudod megoldani a problémádat - így aztán éppen kibeszéled anyósodat a háta mögött. :D

2018. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az én anyám (férjem szerint) a világ legjobb anyósa.

Én pedig szeretnek egyszer olyan anyós lenni, mint az édesanyám!

Szerinted amúgy az én anyósom nem beszél ki és hord el mindenféle mocskos nőnek mindenki előtt? De! Csak szerencsére mindenki tudja az igazságot 😊.

2018. dec. 5. 15:24
 17/18 anonim ***** válasza:

Most éppen olyan meny vagy, mint amilyen az anyósod, konfliktuskereső.

Meccselhettek egy életen át azzal a szent meggyőződéssel, hogy mert a másik milyen. Mert bizony egyformák vagytok.

2018. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor vállalom, hogy egy ember szerint olyan vagyok mint az anyós, ettől függetlenül nem megyek oda és nem fogok jópofat vágni!
2018. dec. 8. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!